• Udział w "Spotkaniach z nauką"

30.01.2020

We środę 29. stycznia br. uczniowie klasy 2B (medyczno - przyrodniczej) VIII LO wysłuchali wykładu "Rytm serca ... czyli, jak funkcjonuje układ krążenia" wygłoszonego przez p. dr hab. inż. Alicję Dratwa - Chałupnik w auli Centrum Naukowo - Badawczego Nanotechnologii ZUT przy al. Piastów 45.

• Technika decoupage

26.01.2020

Uczniowie klasy 2a własnoręcznie wykonali prezenty z okazji Dnia Babci i Dziadka. W tym roku były to podstawki pod kubki/filiżanki. Nowa technika plastyczna bardzo spodobała się uczniom. Wszyscy chętnie i zaangażowaniem pracowali, aby stworzyć ciekawe prace dla swoich bliskich.

• e-Polak potrafi!

21.01.2020

Szanowni Rodzice,

zapraszamy do udziału w bezpłatnym szkoleniu online dot. bezpieczeństwa dzieci w internecie. Szkolenie poprowadzą dziennikarz Tomasz Rożek – ambasador kampanii „e-Polak potrafi” oraz Anna Borkowska – psycholog, ekspertka Akademii NASK.

Bezpieczeństwo dzieci w internecie to temat ważny i stale aktualny. Tempo w jakim rozwijają się nowe technologie wymaga od nas ciągłego poszerzania wiedzy w tym zakresie. Kluczowe tutaj jest wiarygodne źródło informacji. Gwarantują je Państwu autorzy kampanii edukacyjno-informacyjnej Ministerstwa Cyfryzacji i NASK „e-Polak potrafi!".

Szkolenie w ramach kampanii „Nie zagub dziecka w sieci”, poświęcone cyberprzemocy i zjawisku sekstingu, odbędzie się 30 stycznia (czwartek) o godz. 18 pod linkiem: https://www.facebook.com/naukatolubie

Co ważne, każdy może wziąć udział w szkoleniu i zadawać pytania w jego trakcie.

• Lekturki spod chmurki

12.01.2020

Od 2 września klasa 2a pod przewodnictwem wychowawczyni p. Afrodyty Prochaska za zgodą rodziców wspólnie uczestniczy w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym wspierającym rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I-III, którym jest innowacja pedagogiczna „Czytam z klasą lekturki spod chmurki”. Od 01 października do 10 grudnia 2019r. realizowała prace z książką Justyny Bednarek pt.„Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek – czterech prawych i dziesięciu lewych" w pierwszym module: Fikuśne lekturki spod chmurki. A oto kilka fotek z naszych działań i potwierdzenie zaliczenia pierwszego modułu.