• Nowe zasady organizacji pracy VIII LO

• 18.05.2021 15:24
        • Na podstawie aktualizacji Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 29 kwietnia 2021 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, które weszło w życie z dniem 3 maja 2021 r. od poniedziałku 17.05.2021 r. uczniowie VIII LO będą realizowali naukę w systemie hybrydowym, zgodnie z poniższym harmonogramem:

• TRYB PRACY

Klasa 1B

Klasa 1C

Klasa 2B

Klasa 2C

Klasa 2D

Klasa 2E

19.05.2021 środa

20.05.2021 czwartek

21.05.2021 piątek

24.05.2021 poniedziałek

25.05.2021 wtorek

26.05.2021 środa

zdalnie

Podczas zajęć realizowanych w szkole uczniowie powinni pamiętać, aby:

• po wejściu do szkoły zmierzyć temperaturę ciała i zdezynfekować ręce;
          • podczas pobytu w szkole korzystać  z urządzeń do odkażania rąk, które są zlokalizowane na każdym piętrze;
          • stale przebywać w jednej wyznaczonej  sali lekcyjnej (zajęcia prowadzone przez różnych nauczycieli z daną klasą odbywają się w jednej sali):

Klasa 1B – sala 203

Klasa 1C – sala 204

Klasa 2B – sala 309

Klasa 2C – sala 302

Klasa 2D – sala 303

Klasa 2E – sala 209

• zajęcia realizowane w podziale na grupy (w klasach: 1B, 1C, 2C, 2E) będą odbywały się według następujących zasad:
            • j. niemiecki – zawsze w sali 306 (uczniowie, którzy mają w tym czasie lekcje języka angielskiego zostają w sali przypisanej klasie);
            • informatyka – zawsze w sali 308 ;
            • jeżeli obydwie grupy klas 1B i 1C mają w tym samym czasie lekcje języka angielskiego, wówczas uczniowie grupy 1 zawsze pozostają w sali przydzielonej klasie, zaś uczniowie grupy 2 przechodzą po zakończeniu przerwy, pod opieką nauczyciela do sali 201;
            • jeżeli obydwie grupy klasy 2C mają w tym samym czasie  lekcje języka angielskiego, wówczas uczniowie grupy 1 zawsze pozostają w sali przydzielonej klasie, zaś uczniowie grupy 2 przechodzą po zakończeniu przerwy, pod opieką nauczyciela do sali 202.
            • jeżeli obydwie grupy klasy 2E mają w tym samym czasie  lekcje języka angielskiego, wówczas uczniowie grupy 1 zawsze pozostają w sali przydzielonej klasie, zaś uczniowie grupy 2 przechodzą po zakończeniu przerwy, pod opieką nauczyciela do sali 207.
          • lekcje wychowania fizycznego powinny być przeprowadzane na boisku szkolnym, bez konieczności zmiany odzieży; na zajęcia WF uczniowie schodzą pod opieką nauczycieli WF, po zakończeniu przerwy;
          • uczniowie będą zobowiązani do pozostawania w salach również podczas przerw; do toalety będą wychodzili pojedynczo, rotacyjnie (głównie podczas przerw);
          • uczniowie korzystający z obiadów będą mogli je spożywać na długiej przerwie;
          • w przestrzeni wspólnej (korytarze, toalety) bezwzględnie należy zasłaniać maseczką usta i nos.