• "Laboratoria przyszłości"

• Program rządowy "Laboratoria Przyszłości"

• Laboratoria Przyszłości to największy program edukacyjno-technologiczny skierowany do szkół podstawowych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu nasza szkoła podstawowa otrzymała od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych uczniów w wysokości 30 000 zł.

Realizacja programu ma służyć wzmocnieniu i uatrakcyjnieniu dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności przez uczniów w obszarze przedmiotów matematyczno - przyrodniczych, technologii i inżynierii.

Z uwagi na fakt, że Szkoła Podstawowa Nr 15 w Szczecinie dopiero się tworzy w chwili przystąpienia do projektu liczyła niespełna 100 uczniów. Liczebność uczniów naszej szkoły zdeterminowała poziom dofinansowania programu dla naszej szkoły. Jednak pozyskane środki pozwoliły na zakup wyposażenia podstawowego w postaci:

- drukarki 3D Banach School wraz z oprogramowaniem;

- 4 kompletów mikrokontrolerów Roler Passco//code.node wraz z oprogramowaniem (program SPARKvve;

- zestawu czujników bezprzewodowych Passco;

- stacji lutowniczej Bassetech ZD- 99588415;

- statywu oświetleniowego Manfrotto 1051;

- statywu do aparatu Manfrotto MK 290XTA3-3W;

-  kompletu oświetlenia;

- zestawu 4 mikrofonów doręcznych DNA Rv-4 wraz z akumulatorami i ładowarką.

Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który rozwija kompetencje i talenty uczniów, każdego dnia uatrakcyjnia zajęcia szkolne i pozwala uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.