• „Atlas obecności”

• 28.06.2021 13:23
        • Po pandemicznym „mroku” udało nam się wrócić nie tylko do szkolnych ławek, ale również zażyć nieco miejskiej kultury. Dwie klasy, 1C i 2C wraz z nauczycielami postanowiły wybrać się na wystawę na Zamku Książąt Pomorskich.

Ekspozycja w dość nowatorski sposób podchodzi do historii miasta. Główny nacisk kładzie na rolę jego mieszkańców, ich indywidualnych i grupowych doświadczeń w budowaniu, tworzeniu Szczecina od roku 1945 do współczesności.

Wystawa odnosi się zarówno do sfery prywatnej szczecinian, jak i życia publicznego, wspólnotowego. Prezentuje dawne i nowe obrazy miasta, charakterystyczne miejsca i wydarzenia.

Młodzież miała okazję zarówno do zabawy (wystawa jest interaktywna) jak i do refleksji, gdyż w historię miasta wplecione są losy ich własnych rodzin jak i ich samych.