• Kartki zamiast SMS-ów

• 04.01.2023 12:05
          • W grudniu w naszej szkole w klasach SP 15 promowaliśmy ideę pisania świątecznych kartek i wzięliśmy udział w V edycji ogólnopolskiej kampanii społecznej “IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ”, której głównym celem jest zwrócenie uwagi na ważność relacji międzyludzkich w świecie zdominowanym przez nowe technologie.
            Klasa 2a wspólnie ze swoją wychowawczynią p. Afrodytą Prochaską przygotowywała kartki samodzielnie na lekcjach techniki. Natomiast klasy 3a, 4a i 5a zakupiły gotowe kartki oferowane w ramach kampanii. Potem w drugim tygodniu grudnia w ramach „Ogólnopolskiego Tygodnia Pisania Kartek Świątecznych” wszystkie klasy SP15 wypisywały własnoręcznie życzenia na kartkach pocztowych.
            Klasy 2a i 5a wysłały swoje kartki do SP Nr 50 im. Ossolineum do Wrocławia, klasa 4a do Językowej Szkoły Podstawowej Prymus w Gnieźnie, a klasa 3a wypisywała kartki dla swoich bliskich.
            Uczniowie wszystkich klas bardzo się zaangażowali w tworzenie i wypisywanie świątecznych kartek, a jeszcze większą radość sprawiły kartki, które otrzymali od innych uczniów szkoły podstawowej z Polski.