• ZABAWA W SKLEP - MATEMATYKA  W DZIAŁANIU

• 22.02.2024 20:00
          • Klasa 1a zorganizowała dzień pod hasłem ZABAWA W SKLEP - MATEMATYKA  W DZIAŁANIU. Zabawa w sklep jest uwielbiana przez dzieci, to znakomity sposób na doskonalenie i utrwalenie podstawowych działań arytmetycznych oraz wszelkich obliczeń pieniężnych. Pozwala im na wcielanie się w rolę dorosłych, a dzięki różnym akcesoriom zapewnia ponadto mnóstwo frajdy. Co więcej, zabawa w sklep to także okazja do poprawienia umiejętności miękkich: nauczy dziecko podejmowania odpowiednich decyzji, asertywności, a także pomoże w kontakcie z drugą osobą.
            Uczniowie samodzielnie przygotowywali i segregowali rekwizyty na artykuły spożywcze, kosmetyczne, zabawki oraz ustalali ceny produktów. Każdy kupujący sam obliczał wartość zakupów, płacił i otrzymywał resztę. W sposób praktyczny dzieci uczyły się posługiwać pieniędzmi. Wychowawcą klasy jest D. Maślak