• Informacje pedagoga i psychologa

• Pomoc materialna uczniom zamieszkałym na terenie Gminy Miasto Szczecin przysługuje w formie:

• stypendium szkolnego,
            • zasiłku szkolnego.

Stypendium szkolne przysługuje uczniom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej wynikającej z niskich dochodów w rodzinie (miesięczny dochód na 1 osobę nie przekraczający kwoty 528,00 zł netto) do czasu ukończenia kształcenia, nie dłużej jednak niż do ukończenia 24 roku życia, a w szczególności, gdy w rodzinie występuje:

• bezrobocie,
            • niepełnosprawność,
            • ciężka lub długotrwała choroba,
            • wielodzietność,
            • alkoholizm lub narkomania,
            • brak umiejętności w wypełnianiu funkcji opiekuńczo-wychowawczych,
            • gdy rodzina jest niepełna.

Wnioski o przyznanie stypendium szkolnego wraz z dokumentami należy złożyć w terminie od 01 września do dnia 15 września 2021 roku w szkole wrzucając do urny znajdującej się przy portierni.

Wnioski o przyznanie stypendium szkolnego można pobrać na stronie: WNIOSKI O STYPENDIA lub w sekretariacie szkoły.

Zasiłek szkolny może być przyznany uczniowi znajdującemu się przejściowo w trudnej sytuacji materialnej z powodu zdarzenia losowego. Zasiłek szkolny może być przyznany raz lub kilka razy w roku, niezależnie od otrzymywanego stypendium szkolnego.

Zdarzenie losowe to zjawisko zewnętrzne w stosunku do uprawnionego, którego nie można było przewidzieć ani mu przeciwdziałać (np. klęska żywiołowa, śmierć lub choroba jednego z rodziców).

Zasiłek szkolny może być przyznany w przypadku:

• śmierci rodzica lub prawnego opiekuna
            • klęski żywiołowej
            • kradzieży z włamaniem
            • nagłej choroby w rodzinie ucznia
            • innych, szczególnych okoliczności

Wnioski o przyznanie zasiłku szkolnego składa się  w terminie nie dłuższym niż 2 miesiące od wystąpienia zdarzenia uzasadniającego przyznanie tego zasiłku.