• Aktualności

      • Andrzejki po angielsku

       05.12.2023

       Święty Andrzej - patron Szkocji - stał się tematem lekcji języka angielskiego w Andrzejki. Uczniowie LO8 w klasach pani Doroty Dziekarowskiej nie tylko dowiedzieli sie ciekawych faktów z życia Świętego Andrzeja, ale mieli też okazję powróżyć sobie w języku angielskim, losując online swoje Fortune Cookies - ciastka z wróżbą. Następnie przetłumaczyli wylosowane przez siebie sentencje a ich interpretację przedstawili w formie graficznej. 

      • My się zimy nie boimy

       05.12.2023

       Od kilku dni zimowa aura nam sprzyja. By ją w pełni wykorzystać, a tym samym ćwiczyć sprawność i hartować odporność - w ramach lekcji w-f z panią Zuzanną Kutą wychodzimy na dwór, by lepić bałwany, rzucać śnieżkami czy odciskać na śniegu ślady skrzydlatych aniołków. Dzięki temu już od najmłodszych lat przekonujemy się, że zimowe sporty są również przyjemne. Wystarczy spojrzeć na nasze usmiechy, by być tego pewnym.

      • Spotkanie z egzotycznymi zwierzętami

       27.11.2023

       Dnia 27.11. uczniowie klas 1-3 Szkoły Podstawowej nr 15 mieli okazję stanąć oko w oko z nietypowymi pupilami. Naszą placówkę odwiedziły bowiem egzotyczne zwięrzęta - jaszczurki, węże i różne pełzające stworzenia. Dzieci miały okazję zapoznać się z pochodzeniem, trybem życia, sposobem odżywiania i różnymi ciekawostkami na temat tych żyjątek. Wielu z nas odważyło się również je dotknąć, czy wziąć na ręce. Okrzykom zdumienia i entuzjazmu nie było końca. Czy takie zwierzęta zagoszczą również w domach jako towarzysze codzienności - zobaczymy ;)

      • Dzień Pluszowego Misia

       27.11.2023

       Mięciutki, puchaty - 25 listopada Pluszowy Miś obchodzi swoje święto. Wszak nie jest to zwykła zabawka.

       "Miś po to misiem jest, żeby było kogo tulić kiedy pada deszcz", wie o tym każdy - duży i mały

        

       Z tej okazji uczniowie SP15 w ramach akcji organizowanej przez Samorząd Uczniowski przynieśli do szkoły swoje ukochane przytulanki. Na korytarzach od razu zrobiło się wesoło i przytulnie.

       Święto uczcili też uczniowie klasy 1a. Wraz ze swoimi przytulankami bawiły się w klasie rozwiązując różne misiowe zadania i pozując do zdjęć z wizerunkiem pluszowego misia. 

      • Wyniki konkursu fotograficznego "Przyłapani na czytaniu"

       12.11.2023

       W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w październiku br. odbył się w naszej szkole konkurs skierowany do uczniów Liceum Ogólnokształcącego nr 8 pt. "Przyłapani na czytaniu". Zadaniem było wykonanie zdjęcia zgodnego z tematem promującym czytelnictwo i przesłanie go drogą mailową do organizatorek. Spośród nadesłanych prac jury w składzie:

       - pani Małgorzata Andrzejewska (biblioteka)

       - pani Alicja Kurgan (plastyka)

       - pani Dorota Dziekarowska (fotograf)

       wyłoniło następujących laureatów:

        

       1 MIEJSCE: Wiktoria Chojnacka, kl. 3D

       2 MIEJSCE: Weronika Wójcik, kl. 1F

       3 MIEJSCE ex aequo: Borys Olejniczak, kl. 2B    i    Bianka Kapel, kl. 3C

        

       GRATULUJEMY!!!! 

       :)

        

       Wszyscy uczestnicy za udział w konkursie zdobyli punkty z zachowania, a na zwycięzców czekają nagrody rzeczowe.

       Poniżej galeria wszystkich prac uczniów.

      • 11.11. Święto Odzyskania Niepodległości

       12.11.2023

       W dniu 10.11.2023. w sali gimnastycznej odbyły się akademie z okazji 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości dla uczniów SP15 i LO8. W uroczystościach wedłg sceniariusza pani Hanny Śmielińskiej i pana Artura Brzozowskiego, uczniowie przypomnieli najważniejsze historyczne fakty, odśpiewali patriotyczne pieśni i zadumali się recytując niepodległościowe wiersze. Wszyscy zebrani odśpiewali również hymn Polski. Całośc w obecności sztandaru, w odświętnej oprawie i w poszanowaniu tradycji.

      • Marek Stelar z wizytą w VIII LO

       16.10.2023

       W dniu 16.10.2023. odbyło się spotkanie autorskie Marka Stelara z młodzieżą VIII Liceum Ogólnokształcącego. W wywiadzie przeprowadzonym przez panią Hannę Śmielińską dowiedzieliśmy się jak konstruować fabułę powieści kryminalnej i podeprzeć ją wiedzą z zakresu kryminologii, jak zarysować wyrazistą postać, jakie są etapy i metody pracy pisarza oraz jak wyglądała droga pana Marka od architekta do autora książek. Pan Marek opowiedział o swoich ulubionych miejscach w Szczecinie, gdzie osadza wątki swoich powieści, o swoich pasjach, ulubionych pisarzach i wsparciu współpracujących z nim osób.

       Po części ogólnej wywiązała się dyskusja z udziałem licealistów, którzy dociekali nurtujących ich kwestii zadając bezpośrednie pytania autorowi. Pan Marek złożył też dedykacje i autografy w egzemplarzach książek, ktore uczestnicy przynieśli na spotkanie, zapozował do wspólnych zdjęć, oraz przyjął podziękowania za wizytę w naszych progach od pani dyrektor Anny Filipczak oraz od społecznosci uczniowskiej.

      • Pasowanie na Pierwszoklasistę

       17.10.2023

       Nowa galeria Pasowanie na ucznia klasy 1 SP została dodana do albumu fotograficznego

       Dzień 13 października dla klasy 1a był bardzo wyjątkowy, gdyż złożyła ona uroczyste ślubowanie, a Pani Dyrektor pasowała uczniów symbolicznym ołówkiem na uczniów Szkoły Podstawowej nr 15 w Szczecinie. W uroczystości wzięli również udział rodzice pierwszaków, nauczyciele oraz młodsi i starsi koledzy. Przed taką publicznością pierwszaki zaprezentowały się najlepiej, jak potrafiły. Dzieci śpiewały piosenki, recytowały wiersze oraz tańczyły. Następnie razem z rodzicami świętowały w klasie.

        

      • Spotkanie Autorskie z Markiem Stelarem

       09.10.2023

       Dnia 16.10.2023. o godzinie 10:00 w dużej sali gimnastycznej odbędzie się spotkanie autorskie ze szczecińskim pisarzem, twórcą poczytnych kryminałów - Markiem Stelarem

       Będzie to doskonała okazja, by poszerzyć horyzonty, dowiedzieć się jak pisać, by być czytanym oraz odkryć tajniki fascynującej pracy pisarza.

       Zapraszamy!

      • Konkurs fotograficzny "Przyłapani na czytaniu"

       27.09.2023

       Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału w Konkursie Fotograficznym „Przyłapani na czytaniu”.

       Ideą konkursu jest wykonanie zdjęcia promującego czytanie.

       Regulamin konkursu.

       I. Organizator i uczestnicy konkursu.

       1. Organizatorem konkursu jest VIII Liceum Ogólnokształcące im. Olimpijczyków Polskich w Szczecinie.

       2. Konkurs skierowany jest do uczniów VIII Liceum Ogólnokształcące im. Olimpijczyków Polskich w Szczecinie.

       II. Cele konkursu

       1. Promowanie czytania książek.

       2. Rozwijanie wrażliwości artystycznej.

       3. Rozwijanie kreatywności i twórczej wyobraźni uczniów.

       4. Rozpowszechnianie idei fotografowania jako aktywnej formy spędzania wolnego czasu.

       III. Zasady konkursu

       1. Zdjęcie konkursowe powinno w wyraźny sposób nawiązywać do tematu konkursu.

       2. Zdjęcia mogą być zarówno naturalne, uchwycone mimochodem, jak też aranżowane.

       3. Zdjęcia powinny być wykonane samodzielnie przez jednego uczestnika konkursu.

       4. Jedna osoba może nadesłać maksymalnie 3 zdjęcia.

       5. Zdjęcia należy dostarczyć w formie elektronicznej - pocztą elektroniczną na adres: ddziekarowska@zso9.szczecin.pl

       6. Zdjęcia należy przysłać jako załączniki w formacie graficznym (.JPEG,.png, itp.) - nie mogą to być pliki wklejone do edytorów tekstu.

       7. W tytule wiadomości należy wpisać: Konkurs fotograficzny - imię i nazwisko uczestnika, klasa.

       IV. Czas trwania konkursu

       1. Konkurs rozpoczyna się w momencie opublikowania regulaminu na stronie internetowej szkoły.

       2. Ostateczny termin nadsyłania prac konkursowych – 23. października 2023 r.

       V. Postanowienia końcowe

       1. Nadesłanie pracy jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na publikację zdjęcia oraz danych osobowych autora (imię i nazwisko, klasa) autora na stronie internetowej szkoły lub w budynku szkoły.

       2. Jeśli na zdjęciach będzie znajdował się wizerunek człowieka, uczestnik, przesyłając fotografię, zapewnia, że osoba, której wizerunek znajduje się na fotografii wyraziła zgodę na nieodpłatną publikację tego wizerunku.

       3. Nadesłane prace nie podlegają zwrotowi.

       Osoby odpowiedzialne za przebieg konkursu:

       Małgorzata Andrzejewska

       Alicja Kurgan

       Dorota Dziekarowska​​​​​​​

      • Dzień Chłopaka w klasie 3a

       12.10.2023

       Nowa galeria Dzień Chłopaka w klasie 3a została dodana do albumu fotograficznego

       29 września br. klasa 3a wybrała się pod opieką swojej wychowawczyni Afrodyty Prochaskiej oraz mamy Zosi i Martynki do Parku trampolin Fun Jump - Szczecin. Celem tego wyjścia była integracja zespołu klasowego w trakcie różnych zabaw oraz zacieśnianie relacji koleżeńskich. Po rozgrzewce, pod okiem instruktorki, uczniowie wykonywali ciekawe ćwiczenia, grali w zbijaka, a nawet próbowali robić salta. Dzieci mogły korzystać zarówno z trampolin, jak i sali zabaw wspinaczkowych. Atrakcja z okazji Dnia Chłopca okazała się dla uczniów świetną zabawą. Wszyscy wrócili do szkoły zmęczeni, ale bardzo zadowoleni i z uśmiechami na twarzach.