• Lekcja z ratownictwa

16.10.2024

Każdy z nas wie, że znajomość zasad pierwszej pomocy jest ważna od najmłodszych lat. Dlatego we wtorek, 15 października, uczniowie klas I-III SP 15 uczestniczyli w warsztatach z Pierwszej Pomocy Przedmedycznej. Dzieci podczas spotkania z ratownikiem medycznym poznały procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia. Mogły samodzielnie wykazać się praktyczną umiejętnością udzielania pierwszej pomocy. Uczyły się m.in. tego jak należy sprawdzać przytomność poszkodowanej osoby oraz jak wykonać masaż serca na fantomie. Celem spotkania było uświadomienie dzieciom, w jaki sposób należy postępować, gdy na swojej drodze spotkają osobę potrzebującą pomocy.

• Apel z okazji DEN i ślubowanie klas I-szych LO

16.10.2024

W piątek 11.10. odbył się podniosły apel z okazji DEN.

Uroczystość poprowadzili dla nas uczniowie klasy 4E - Inga Szlachtewicz, Igor Mrówczyński oraz uczennica klasy 1C - Nadia Gołubowska. Po przemówieniu pani dyrektor Anny Filipczak wprowadzono poczet sztandarowy, a uczniowie klas IB i IC LO przystąpili do ślubowania, tym samym zostając oficjalnie włączonymi w szeregi uczniów naszej szkoły. W dalszej części akademii szczególnie zasłużonym w oczach uczniów nauczycielom wręczone zostały dyplomy oraz złote i diamentowe pióra.

Całość przepleciona została występami artystycznymi w wykonaniu delegatów z klasy 4E i 1C.

Za oprawę sceniczną szczególne podziękowania składamy reżyserowi - pani Hannie Śmielińskiej.

• Apel klas 1-3 SP

16.10.2024

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbył się w naszej szkole o 11:30 apel dla młodszych klas naszej SP 15. Uczennice z klasy 4a przypomniały wszystkim, jak ważną rolę w życiu uczniów pełnią nauczyciele. A uczennica z 5a złożyła obecnym nauczycielom śpiewane życzenia. Natomiast pierwszoklasiści pokazali, że potrafią pięknie śpiewać, tańczyć i recytować wiersze. Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali, zarówno dzieci, jak i ich najbliżsi, było ślubowanie najmłodszych uczniów. Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz kulturalnie się zachowywać nie tylko w szkole. Potem każdy z nich był pasowany wielkim ołówkiem przez Panią Dyrektor Szkoły Annę Filipczak na ucznia.

wych. Afrodyta Prochaska

• A może po maturze do Policji?

04.10.2024

Zajęcia dla uczniów klas maturalnych naszego liceum obrazujące kolejny możliwy kierunek rozwoju. Dziękujemy za obecność Policjantom z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.

Młodzież mogła z bliska przyjrzeć się ścieżce kariery, która prowadzi do pracy w tej odpowiedzialnej służbie. Spotkanie zakończyło się gromkimi brawami, a uczniowie chętnie zadawali pytania, wykazując duże zainteresowanie tematyką poruszaną przez funkcjonariuszy.

Policjanci docenili aktywność młodzieży i wyrazili nadzieję, że spotkania tego typu będą okazją do kształtowania świadomości na temat zagrożeń oraz zachęcą młodych ludzi do rozważenia kariery w Policji. Tego typu wizyty to część działań profilaktycznych, które mają na celu uświadamianie młodzieży ważnych problemów współczesnego świata oraz zachęcanie do służby w szeregach szczecińskiej Policji.

• Reprezentacja VIII LO na debacie w muzeum "Przełomy"

04.10.2024

W dniu 02.10 w Muzeum Przełomy odbyła się debata poświęcona tezie „Powstanie warszawskie było koniecznością".  Zespół naszej szkoły w składzie Marcel Rynkiewicz, Antoni Szostak, Julia Szymczak i Kajetan Drewecki pod opieką pani Marioli Pilarz reprezentowali stanowisko obalające tezę. Dzielnie walczyli w starciu z zespołem XI LO. Debata zakończyła się remisem, ale przed nami jeszcze nie jedno starcie, najbliższe poświęcone będzie powstaniom narodowo-wyzwoleńczym i odbędzie się w XIV LO.

• Konkurs na najbardziej eleganckiego chłopaka

02.10.2024

W ramach obchodów Dnia Chłopaka samorząd uczniowski VIII LO zorganizował konkurs na najbardziel elegancko ubranego chłopaka. Zwycięzcą okazał się Kacper Dzbanuszek z klasy 4D LO, a jego nagrodę stanowił bilet do kina. Pozostali uczestnicy uhonorowani zostali kuponem zwalniającym z napisania jednej kartkówki. Wszyscy otrzymali też słodkie upominki.

• Wybory do samorządu SP15

02.10.2024

Dnia 01.10. odbyły się wyboru do Samorządu Szkolnego SP15. W ramach akcji poprzedzonej kampanią wyborczą wyłoniono następujące funkcje:

Przewodniczący: Patryk Operlein

Zastępca: Anna Usova

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy wielu udanych przedsięwzięć!

• Dzień Języków Europejskich

02.10.2024

Z okazji Dnia Języków Europejskich odbył się w naszej szkole szereg działań. Najpierw uczniowie przygotowali wielojęzyczne plakaty, na lekcjach języka angielskiego poruszaliśmy tematy związane z językami krajów Europy i wykonywaliśmy quizy, a na dużej przerwie uczniowie odśpiewali piosenki „Bella Ciao”, „Szła Dzieweczka” oraz odtańczyli Belgijkę i Makarenę.

• 2F i 3D LO w Międzyzdrojach

02.10.2024

25 września 2024 roku klasy 2F i 3D pod opieką swoich wychowawczyń i czujnego duetu psychologiczno-pedagogicznego wyruszyły w wycieczkę do Międzyzdrojów. Wśród dobiegających z pobliskiego lasu odgłosów jeleniego rykowiska, uczniowie zapoznali się z mieszkańcami Zagrody Pokazowej Żubrów Wolińskiego Parku Narodowego i zaczerpnęli życiowej mądrości od drewnianej sowy, która jest ozdobą parku. Spacer promenadą, Aleją Gwiazd i molo był nie tylko okazją do poszukiwania znanych nazwisk, ale też pozwolił zaczerpnąć solidną dawkę świeżego, nadmorskiego powietrza. W obiadowym menu obok "ogólnopolskich specjałów z innych krajów" (jak pizza) znalazło się też miejsce na bałtycką rybkę i obowiązkowy punkt każdej wizyty nad polskim morzem – gofry. Z dawką nowej energii uczniowie zwiedzili jeszcze Muzeum Przyrodnicze Wolińskiego Parku Narodowego i ruszyli w drogę powrotną do Szczecina, który (niestety) przywitał ich deszczem.