• Dzień Dinozaura

01.03.2024

Choć dinozaury dawno już wyginęły, to nie przestają fascynować ludzi. Święto tych prehistorycznych stworzeń obchodzone jest 26 lutego w ramach Światowego Dnia Dinozaura. Święto to najwięcej frajdy sprawia dzieciom. W klasie 1a uczniowie rozmawiali o prehistorycznych stworach, które kiedyś zamieszkiwały naszą planetę, oglądały książeczki, albumy oraz plansze. Stały się również archeologami, którzy poszukiwali kości tych wspaniałych zwierząt.

Tekst - wychowawca klasy, p. Danuta Maślak

• Spotkanie z ratownikiem medycznym

01.03.2024

Zasady pierwszej pomocy powinny być znane każdemu już od najmłodszych lat. Celem spotkania uczniów klasy 1a SP z panią ratownik było nie tylko szkolenie z pierwszej pomocy ale też zmniejszenie ich strachu w razie spotkania z medykami np podczas wypadku. Dużo łatwiej jest dzieciom poradzić sobie z trudną sytuacją, gdy wcześniej mają okazje ich poznać, zrozumieć kim są, czym się zajmują.

Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach praktycznych. Na koniec wręczyliśmy podziękowanie dla pani ratownik za poświęcony czas, cierpliwość i za przystępne przekazanie zasad udzielania pierwszej pomocy.

Tekst - wychowawca klasy, p. Danuta Maślak