• Aktualności

     • Kampania wyborcza
      • Kampania wyborcza

       01.03.2021
       Wkrótce czekają nas wybory nowego Przewodniczącego / nowej Przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego VIII LO. Warto poznawać kandydatów i ich programy.
       Póki co kampanię rozpoczęły:
       - Martyna z 2D 
       - Natalia z 2E. 
      • Testy diagnostyczne dla maturzystów

       19.02.2021

       W dniach 03.03. - 16.03.2021 odbędą się testy diagnosyczne dla maturzystów.

       Egzaminy próbne zostaną przeprowadzone stacjonarnie, w szkole, w warunkach reżimu sanitarnego.

       Udział w próbie jest obowiązkowy. Uczniowie są zobowiązani do przystąpienia do egzaminów z przedmiotów wskazanych w deklaracji maturalnej (poza egzaminami z języka rosyjskiego).

       Przystąpienie do próbnego egzaminu maturalnego będzie w danym dniu jedyną formą aktywności ucznia. 

       Uczniowie klas III LO będa przydzieleni do sal zgodnie z harmonogramem wywieszonym w holu szkoły, na parterze i zamieszczonym w zespole wychowawczym na MS Teams.

       Uczniowie będą zobowiązani do:

       • przybycia do szkoły w godzinach 8.30 - 8.50 lub 13.30 - 13.50,
       • przestrzegania procedury mierzenia temperatury ciała i odkażania rąk przy wejściu do szkoły, 
       • udania się najkrótszą drogą do wyznaczonych sal,
       • niegromadzenia się na korytarzach szkolnych,
       • zaopatrzenia się w przybory i materiały wymagane na danym egzaminie (zgodnie z komunikatem dyrektora CKE), w tym w długopis z czarnym tuszem / pióro z czarnym atramentem, 
       • opuszczenia szkoły bezzwłocznie po zakończeniu poracy z arkuszem egzaminacyjnym. 
      • Zabawki w innej wersji…

       19.02.2021

       Klasa 3a wraz ze swoją nauczycielką p. Afrodytą Prochaską w trakcie omawiania lektury o dzieciach z Bullerbyn poznawała różne dziecięce zabawy z dawnych lat. Tym razem na zajęciach technicznych postanowiliśmy wykonać samodzielnie oryginalne zabawki, a kopalnią pomysłów okazały się przyniesione z domu wydmuszki. Wykorzystując kolorowy papier, farby, plastelinę, watę i inne drobne elementy uczniowie mieli doskonały trening manualny oraz doskonałą zabawę przy tworzeniu wydmuszkowych zabawek. A to galeria z naszej lekcji…

      • Pożegnanie kolegi z klasy…

       01.02.2021

       Czasem działania spontaniczne przynoszą też wspaniałe rezultaty.

       Dziś, tj. 27 stycznia otrzymaliśmy wiadomość, że jeden z uczniów wyjeżdża ze Szczecina, więc zmienia miejsce zamieszkania i nie będzie się już z nami uczyć w naszej szkole.

       Wykonaliśmy dla niego nietypową laurkę. Były pożegnania i żółwikowe uściski.

       Marku, będziemy za Tobą tęsknić! 

      • „Konfitura uczuć” czyli prezent dla Babci i Dziadka

       01.02.2021

       Prawie każdy uwielbia jeść domowe przetwory czyli babcine konfitury. W tym roku z okazji Dnia Babci i Dziadka uczniowie z klasy 3a również przygotowywali niezwykłe konfitury dla swoich ukochanych dziadków i babć. To były „Konfitury uczuć”! A jak je robiliśmy? Otóż… każdy uczeń przyniósł do szkoły słoik. Od wychowawczyni otrzymał papierową serwetkę oraz wstążeczkę. Dodatkowo na kolorowych karteczkach, które uczniowie wycinali w różnych kształtach, pisaliśmy miłe rzeczy dla babci i dla dziadka czyli informacje za co ich kochamy. Następnie pozginane lub pozwijane, a czasem nawet obwiązane tasiemkami karteczki, wrzucaliśmy do swoich słoików. Na koniec każdy zakręcił swój słoik, nałożył serwetkę, obwiązał wstążeczką i przykleił etykietę. Idealny prezent gotowy! Oto kilka naszych prac…

      • Uczniowie SP 15 wracają do szkoły

       13.01.2021

       Od najbliższego poniedziałku tj. od 18 stycznia zostaną wznowione zajęcia stacjonarne dla uczniów Szkoły Podstawowej Nr 15.

       Zajęcia będą się odbywały zgodnie z planem, jednak w pełnym reżimie sanitarnym.

       Do szkoły będą mogli przyjść wyłącznie uczniowie zdrowi. Proszę, aby uczniowie byli wyposażeni w maseczki i nie przynosili do szkoły zbędnych przedmiotów, w tym zabawek.

       Od poniedziałku będzie działała świetlica, jednak powinnni z niej korzystać wyłącznie uczniowie, którym rodzice nie są w stanie zapewnić innej formy opieki.

       Szczegółowe informacje dotyczące zasad postępowania podczas nauczania stacjonarnego w reżimie sanitarnym zawarte są w poniższym dokumencie:

      • Zmiany na tegorocznym egzaminie maturalnym:

       13.01.2021
       • egzaminy zadeklarowane w części ustnej zostaną anulowane z mocy prawa;
       • uczniowie, którzy chcą przystąpić do ustnej części egzaminu maturalnego są zobowiązani do 8 lutego 2021 r. złożyć załącznik nr 30 - do pobrania (wyłącznie w sytuacji, gdy wynik z egzaminu ustnego jest niezbędny w rekrutacji na studia za granicą);
       • można zrezygnować z przystąpienia do egzaminu z przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym, ale konieczne jest wprowadzenie zmian w deklaracji maturalnej złożonej we wrześniu 2020 r. (do 8 lutego 2021 r.)
       • uczniowie i  absolwenci, którzy nie przystąpią do zadeklarowanego egzaminu z przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym będą mieli wpisany na świadectwie dojrzałości wynik 0%, a kolejnych latach egzaminy z danego przedmiotu będą płatne.

        

       Dokonanie zmian w deklaracji maturalnej będzie możliwe po ustaleniu indywidualnego terminu. W tym celu należy się kontaktować bezpośrednio z wicedyrektorem:

       - uczniowie - przez Teams'y 

       - absolwenci - telefonicznie (91 489 33 91).

      • Program ADAMED SmartUp

       05.01.2021

       Do 15 stycznia trwa początkowy etap rekrutacji do nowej edycji programu ADAMED SmartUP. Program daje uczniom szansę na udział w atrakcyjnym, bezpłatnym obozie naukowym i indywidualnych konsultacjach edukacyjnych oraz zawalczenie o stypendium finansowe. Rekrutacja zaczyna się od rejestracji na stronie www.adamedsmartup.pl oraz wzięcia udziału w grze naukowej. Do dalszego procesu kwalifikacyjnego zostaną zaproszeni uczniowie z najwyższą liczbą zdobytych w niej punktów. Program i gra są otwarte dla wszystkich uczniów szkół ponadpodstawowych w Polsce, w wieku 14-19 lat.

       Wykładowców obozu ADAMED SmartUP uczniowie mogą poznać już teraz na naszym kanale YouTube, gdzie dostępne są nagrania z prowadzonych przez nich webinariów. Materiały te pozwolą nie tylko sprawdzić, jakie tematy będą poruszane w ramach programu, ale także zgłębić swoją wiedzę z zakresu nauk ścisłych i przyrodniczych.

      • Zaproszenie do Muzeum Krakowa na „Ferie w Muzeum”!

       22.12.2020


       W ramach tegorocznych „Ferii w Muzeum” przygotowaliśmy szereg warsztatów online skierowanych do dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 18 lat, podczas których zapraszamy na niezwykłą podróż w czasie i przestrzeni! Co łączy igloo i kameleona, jak wygląda chasydzkie wesele, jakie sekrety skrywa Stara Biblioteka, jakie trendy panowały w modzie sto lat temu? Na te i wiele innych pytań odpowiemy podczas warsztatów. A może chcielibyście Państwo ze swoimi uczniami spróbować sił w Podgórskim quizie historycznym?

       To tylko nieliczne propozycje zajęć przygotowanych przez Muzeum Krakowa. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem „Ferii w Muzeum” dostępnym na stronie:
       http://muzeumkrakowa.pl/aktualnosci/ferie-w-muzeum-on-line 

       Należy się jednak spieszyć – liczba miejsc na każde warsztaty jest ograniczona.
       Gwarancją rezerwacji miejsca jest wniesienie opłaty – decyduje kolejność zakupu biletu (cena biletu na pojedyncze zajęcia wynosi 3 zł od osoby uczestniczącej).
       Bilety na warsztaty można nabyć za pośrednictwem strony www.bilety.muzeumkrakowa.pl, najpóźniej godzinę przed danym wydarzeniem.

       Wszystkie zajęcia realizowane będą online.
       Specjalna oferta warsztatów w ramach „Ferii w Muzeum” obowiązuje jedynie w terminie 4-17.01.2021.

      • Pomoc psychologiczna – dla uczniów

       30.12.2020
       • Jesteś nastolatkiem?
       • Doświadczasz kryzysu w związku z sytuacją  kwarantanny narodowej w okresie ferii?
       • Chciałabyś/-łbyś z kimś o tym porozmawiać?

       Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 1 oferuje bezpłatną pomoc psychologiczną  dla uczniów z terenu naszej poradni. Osoby, które doświadczają sytuacji kryzysowej z powodu pandemii mogą skorzystać z konsultacji.

       Warunkiem skorzystania z pomocy jest wcześniejsze telefoniczne ustalenie terminu w sekretariacie PPP1 tel. 91 433 30 12 . Konsultacja niepełnoletnich uczniów wymaga zgody rodzica/opiekuna prawnego. Młodzież powyżej 18 r. ż może zgłosić się i uczestniczyć w konsultacjach samodzielnie.

       Istnieje możliwość bezpośrednich spotkań w poradni, rozmów telefonicznych lub wideorozmowy za pośrednictwem Skype’a,  Formuła spotkań będzie uzależniona od odgórnych wytycznych w kwestii bezpieczeństwa i sytuacji epidemiologicznej oraz preferencji ucznia.

      • Czytam z klasą

       30.12.2020

       Klasa 3a od 23.09.2020r. do 21.12.2020r. realizowała na zajęciach szkolnych i tych podczas nauki zdalnej wraz z wychowawczynią Afrodytą Prochaską I MODUŁ - jesienny – w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego wspierającego rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I-III.  Oto potwierdzenie zrealizowania zadań z tego modułu i otrzymany certyfikat.