• Aktualności

      • Wesołych Świąt!

       22.12.2021

       Zdrowych, radosnych Świąt Bożego Narodzenia wypełnionych miłością, niosących spokój i odpoczynek od codziennego zabiegania oraz szczęśliwego Nowego Roku, który przyniesie spełnienie marzeń, optymizm i wiarę w lepsze jutro, a przede wszystkim będzie czasem pozytywnych zmian i wykorzystywania możliwości

                                                                                                                                                                                                                                                              życzy

       dyrekcja ZSO nr 9

        

      • Quiver - 1a

       30.12.2021

       Nowa galeria Quiver - 1a została dodana do albumu fotograficznego

       Wychowawczyni klasy 1a  p. Afrodyta Prochaska dla swoich uczniów ciągle  poszukuje ciekawych urozmaiceń do lekcji. Kilka razy na lekcjach plastyki uczniowie dzięki aplikacji Quiver łączyli technologię komputerową z tradycyjnymi kolorowankami. Pomalowane przez dzieci kredkami obrazki aplikacja ożywia i nadaje im trójwymiarowe kształty. Poza tym wiele kolorowanek posiada dodatkowe funkcje, które można uruchomić we wspomnianej aplikacji.

       I tak, np.:

       *strzelaliśmy z miśkiem bramki, a kiedy nam się udawało, to on tańczył i robił piruety,

       *pokolorowane zabawki stawały się elementami 3D;

       *piernikowa chatka w śnieżnej kuli lewitowała w powietrzu,

       *świąteczna choinka miała podświetlanie elementy.

       W galerii nasze zabawy z kolorowankami w rozszerzonej rzeczywistości.

     • Światowy Dzień Cukrzycy
      • Światowy Dzień Cukrzycy

       05.11.2021

       14 listopada obchodzimy Światowy Dzień Cukrzycy i dlatego warto dowiedzieć się, co to za choroba, a przede wszystkim pokazać różnice miedzy cukrzycą typu1 a cukrzycą typu 2.

       Te typy cukrzycy różnią się od siebie i działają w zasadzie jak dwie odrębne choroby.

       Cukrzyca NIE jest chorobą zakaźną, NIE można się nią
       „zarazić” przez kontakt z osobą chorą!

       U chorych na cukrzycę typu 1 dochodzi do zniszczenia komórek beta
       trzustki, które jako jedyne produkują w organizmie człowieka insulinę.

       Ten rodzaj cukrzycy od początku leczenia wymaga podawania insuliny, która jest lekiem ratującym życie.
       Cukrzyca typu 1 jest choroba z grupy autoimmunologicznych. W tej chorobie trzustka została zniszczona przez autoprzeciwciała i nie produkuje w ogóle insuliny.

       Przyczyną cukrzyca typu 2 jest niestety diabetogenny (procukrzycowy) styl życia.

       Szczegółowe informacje  

      • Kolejny sukces Natalii

       20.11.2021
       Podczas pierwszej sesji  Młodzieżowej Rady Miasta Szczecin (inaguracyjnej) zostało wybrane  prezydium MRM, w którym nasza reprezentantka zasiada na stanowisku Przewodniczącego dumnie reprezentując naszą szkołę! Dziękujemy i gratulujemy!
       Poniżej przedstawiamy całe  prezydium kadencji 2021/2022.
      • 11 listopada 2021r.

       12.11.2021

       Nowa galeria 11 listopada 2021r. została dodana do albumu fotograficznego

       10 listopada obchodziliśmy rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. 103. rocznicę tego ważnego wydarzenia uczciliśmy strojami galowymi, kotylionami, o godzinie 11.11 śpiewem hymnu, a następnie koncertem pieśni patriotycznych.

      • Wizyta w Digital Kids

       17.11.2021

       Nowa galeria Wizyta w Digital Kids została dodana do albumu fotograficznego

       9 listopada klasa 1a wraz ze swoją wychowawczynią p. Afrodytą Prochaską i mamą Jasia p. Anną udała się na warsztaty programowania do cyfrowego placu zabaw dla dzieci w Książnicy Pomorskiej w Szczecinie. To były bardzo kreatywne zajęcia, na których każde dziecko mogło samodzielnie kodować z wykorzystaniem tabletów i robotów Photon oraz stanowisk komputerowych z kodowaniem online.

       Do szkoły wróciliśmy zadowoleni, bo to wyjście okazało się być przyjemną nauką i dobrą zabawę w atmosferze przyjaznej dla wszystkich. 

      • "Jesienne ludziki"

       05.11.2021

       Nowa galeria "Jesienne ludziki" została dodana do albumu fotograficznego

       Mimo nauczania zdalnego p. Afrodyta Prochaska przygotowała dla swojej klasy 1a kolejne jesienne wyzwanie. Tym razem uczniowie wykonywali w domach według własnych pomysłów różnorodne stworki z owoców i warzyw. Choć nie było to łatwe zadanie, w ich pracach widać wielkie zaangażowanie i pomysłowość.

      • "Droga do szkoły"

       26.10.2021

       Nowa galeria "Droga do szkoły" została dodana do albumu fotograficznego

       „W drodze do szkoły nie spotka mnie nic złego, bo znam już przepisy ruchu drogowego” – taką piosenkę znają uczniowie klasy 4a już od najwcześniejszych lat swojej nauki w naszej szkole podstawowej. Tym razem w ramach zajęć technicznych przygotowywali według własnego pomysłu pracę projektową związaną z ich codzienną drogą do szkoły.

      • "Zaczarowana zagroda"

       25.10.2021

       Nowa galeria "Zaczarowana zagroda" została dodana do albumu fotograficznego

       W zeszłym tygodniu klasa 2a omawiała lekturę pt. "Zaczarowana zagroda". Dzieci zainteresowała opowieść o pracy polskich polarników badających pingwiny na wybrzeżu Antarktydy. Szczególnie jednak zafascynowały się mało znanymi ptakami jakimi są pingwiny. Po przeczytaniu lektury każdy wiedział dlaczego lodowa zagroda była zaczarowana i w jaki sposób sprytne pingwiny potrafiły się z niej wydostać. Zainspirowani opowieścią uczniowie wykonali makiety "Zaczarowanej zagrody". Pozdrowienia z Antarktydy! :)

      • Pasowanie na ucznia

       25.10.2021

       Nowa galeria Pasowanie na ucznia została dodana do albumu fotograficznego

       14 października 2021r. zgodnie z tradycją szkoły odbył się uroczysty apel, na którym ma miejsce pasowanie na ucznia. Ponieważ w ubiegłym roku szkolnym zamknięcie szkół z powodu pandemii pokrzyżowało plany pasowania, to w tym roku był to szczególny dzień nie tylko dla klasy 1a, ale także 2a z naszej Szkoły Podstawowej Nr 15. Uczniowie tych klas pokazali, że potrafią pięknie śpiewać i recytować wiersze. Po występach uczniowie głośno i zaangażowaniem ślubowały być dobrymi i pilnymi uczniami, przyjaciółmi zwierząt i roślin oraz sumiennie wypełniać swoje obowiązki szkolne. Najważniejszą częścią tej uroczystości dla dzieci było symboliczne pasowanie ołówkiem przez Panią dyrektor SP Nr 15 Annę Filipczak. Uczniowie otrzymali też małe prezenty, m.in. plany lekcji, kostki antystresowe, apaszki/kominy oraz imienne breloczki do kluczy.

     • Projekt ,,Emocja”
      • Projekt ,,Emocja”

       25.10.2021

       W miesiącu wrześniu klasy 1a i 2a pod okiem swoich wychowawczyń realizowały pierwszy moduł Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego ,,Emocja”.

       W ramach zajęć dzieci mogły rozbudzić swoją kreatywność, poznać swoje mocne strony, zintegrować swoje zespoły klasowe i zdobywać tzw. SuperMoc.

       Po złożeniu przez obie opiekunki grup sprawozdań, otrzymaliśmy dyplom potwierdzający realizację wszystkich zadań projektu.

     • ,,Jesienne parasole”
      • ,,Jesienne parasole”

       17.10.2021

       Aby usprawnić  swoje mięśnie dłoni, tym razem zamiast szlaczków uczniowie klasy 1a wykorzystali bardziej twórcze techniki czyli wydzieranie w bibule. Potem z małych kawałeczków zgniatali papier  w małe kulki, a następnie naklejali na kartkę papieru, tworząc wzór swojego jesiennego parasola. Mimo dostępnych tych samych materiałów, to każda stworzona praca jest inna. Zapraszamy do galerii…