• Światowy Dzień Diabetyka 2019

17.11.2019

Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Światowy Dzień Diabetyka 2019.

14. listopada 2019 r., czyli Światowy Dzień Diabetyka, stał się w naszej szkole okazją do wykonania pomiaru poziomu glukozy we krwi. Z tej okazji skorzystali zarówno uczniowie, jak i pracownicy szkoły. Uczniowie wszystkich klas mogli obejrzeć film dotyczący przyczyn cukrzycy typu 1 i cukrzycy typu 2, objawów i sposobów udziaelania pomocy w przypadku hipoglikemii. Pomysłodawczynią i organizatorką przedsięwzięcia była pani Katarzyna, mama Huberta - naszego najmłodszego diabetyka, ucznia klasy 1a SP 15, przy współudziale pani Anny Żelazko - naszej pielęgniarki. Pani Katarzyna opowiadała o codzienności osób chorych na cukrzycę, zasadach korzystania z glukometru i pena do podawania insuliny, zaletach pompy insulinowej i sensorów sprzężonych z aplikacją na smartfona, pozwalającą w czasie rzeczywistym monitorować zmiany poziomu glukozy we krwi. Wszyscy uczestnicy spotkań mogli zobaczyć, a nawet dotknąć wszystkich przyrządów niezbędnych diabetykom w codziennym życiu.

Bardzo dziękujemy pani Katarzynie za poświęcony czas i cierpliwość w wyjaśnianiu kolejnym grupom uczniów, że cukrzyca to bardzo poważna choroba, diagnozowana u coraz młodszych dzieci, a pani Ani za profesjonalne i bezbolesne wykonanie badań.

Stowarzyszeniu "Słodka1" jesteśmy wdzięczni za udostępnienie filmu, przekazanie plakatów i gadżetów, które trafiły do naszych uczniów.

• Obchody Święta Niepodległości

Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Obchody Święta Niepodległości.

101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości świętowaliśmy 7. listopada podczas uroczystej akademii, w której wzięli czynny udział zarówno uczniowie liceum, jak i szkoły podstawowej. Wszyscy odświętnie ubrani, z przypiętymi kotylionami...

A w piątek wzięliśmy udział w akcji "Szkoła do hymnu!" i o godzinie 11.11 wspólnie odśpiewaliśmy "Mazurka Dąbrowskiego".

• Dyżury nauczycieli

06.11.2019

Zapraszamy rodziców naszych uczniów na indywidualne spotkania z nauczycielami, które odbędą się 13. listopada 2019 r. w godzinach 17.00 - 18.00.

Nauczyciele będą dostępni w przypisanych im salach, wyszczególnionych w zakładce UCZNIOWIE I RODZICE - NAUCZYCIELE.

06.11.2019

Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wycieczka do Warszawy.

W dniach 24-28 października 2019r. odbyliśmy kolejną wycieczkę! Tym razem odwiedziliśmy stolicę! Uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich pod opieką pań Marioli Pilarz, Doroty Witkowskiej i Agnieszki Mickiewicz mieli okazję przez 5 dni odwiedzać najbardziej znane i ważne dla naszej historii miejsca pamięci. Zwiedziliśmy Łazienki Królewskie, Krakowskie Przedmieście, Powązki Wojskowe. Przeszliśmy przyśpieszony kurs historii najnowszej odwiedzając Muzeum Powstania Warszawskiego i Muzeum Katyńskie. Nie zapomnieliśmy również o Muzeum Polin i Wilanowie. Uczciliśmy pamięć sportowców odwiedzając Muzeum Sportu i Turystyki. Na koniec pobawiliśmy się w Centrum Nauki Kopernik i przeszliśmy lekcję obywatelskiego wychowania odwiedzając Sejm Rzeczypospolitej.