• Aktualności

      • Zaproszenie do Muzeum Krakowa na „Ferie w Muzeum”!

       22.12.2020


       W ramach tegorocznych „Ferii w Muzeum” przygotowaliśmy szereg warsztatów online skierowanych do dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 18 lat, podczas których zapraszamy na niezwykłą podróż w czasie i przestrzeni! Co łączy igloo i kameleona, jak wygląda chasydzkie wesele, jakie sekrety skrywa Stara Biblioteka, jakie trendy panowały w modzie sto lat temu? Na te i wiele innych pytań odpowiemy podczas warsztatów. A może chcielibyście Państwo ze swoimi uczniami spróbować sił w Podgórskim quizie historycznym?

       To tylko nieliczne propozycje zajęć przygotowanych przez Muzeum Krakowa. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem „Ferii w Muzeum” dostępnym na stronie:
       http://muzeumkrakowa.pl/aktualnosci/ferie-w-muzeum-on-line 

       Należy się jednak spieszyć – liczba miejsc na każde warsztaty jest ograniczona.
       Gwarancją rezerwacji miejsca jest wniesienie opłaty – decyduje kolejność zakupu biletu (cena biletu na pojedyncze zajęcia wynosi 3 zł od osoby uczestniczącej).
       Bilety na warsztaty można nabyć za pośrednictwem strony www.bilety.muzeumkrakowa.pl, najpóźniej godzinę przed danym wydarzeniem.

       Wszystkie zajęcia realizowane będą online.
       Specjalna oferta warsztatów w ramach „Ferii w Muzeum” obowiązuje jedynie w terminie 4-17.01.2021.

      • Pomoc psychologiczna – dla uczniów

       30.12.2020
       • Jesteś nastolatkiem?
       • Doświadczasz kryzysu w związku z sytuacją  kwarantanny narodowej w okresie ferii?
       • Chciałabyś/-łbyś z kimś o tym porozmawiać?

       Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 1 oferuje bezpłatną pomoc psychologiczną  dla uczniów z terenu naszej poradni. Osoby, które doświadczają sytuacji kryzysowej z powodu pandemii mogą skorzystać z konsultacji.

       Warunkiem skorzystania z pomocy jest wcześniejsze telefoniczne ustalenie terminu w sekretariacie PPP1 tel. 91 433 30 12 . Konsultacja niepełnoletnich uczniów wymaga zgody rodzica/opiekuna prawnego. Młodzież powyżej 18 r. ż może zgłosić się i uczestniczyć w konsultacjach samodzielnie.

       Istnieje możliwość bezpośrednich spotkań w poradni, rozmów telefonicznych lub wideorozmowy za pośrednictwem Skype’a,  Formuła spotkań będzie uzależniona od odgórnych wytycznych w kwestii bezpieczeństwa i sytuacji epidemiologicznej oraz preferencji ucznia.

      • Czytam z klasą

       30.12.2020

       Klasa 3a od 23.09.2020r. do 21.12.2020r. realizowała na zajęciach szkolnych i tych podczas nauki zdalnej wraz z wychowawczynią Afrodytą Prochaską I MODUŁ - jesienny – w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego wspierającego rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I-III.  Oto potwierdzenie zrealizowania zadań z tego modułu i otrzymany certyfikat.

      • „Myślę, więc czytam – czytam, więc myślę”

       09.12.2020

       Wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie 

       „Myślę, więc czytam – czytam, więc myślę”

       dla ucz. klasy 2D IGI LESZCZYŃSKIEJ

        

       Pięciu uczniów naszej szkoły wzięło udział w ogólnopolskim konkursie „Myślę, więc czytam – czytam, więc myślę” organizowanym przez młodzież z Akademii Młodzieżowej działającej w ramach Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Konkurs adresowany był do wszystkich uczniów w wieku 13-19 lat. Celem konkursu jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży szkolnej w całej Polsce, utrwalenie tożsamości kulturowej i narodowej poprzez szerokie i innowacyjne upowszechnienie dziedzictwa kulturowego związanego z dziełami literackimi włączonymi do spisu lektur oraz upowszechnienie nietypowych i angażujących metod edukacji w zakresie kompetencji czytelniczych.

       Konkurs  polegał  na  rozwiązaniu  3 zagadek dotyczących lektur szkolnych zawartych w krótkich filmach nagranych przez młodzież z Akademii Młodzieżowej. 
       Filmy były publikowane na funpage’u Akademii Młodzieżowej na Facebooku oraz na kanale Telewizji Akademii Młodzieżowej na Youtube co drugi dzień. Pierwszy z nich pojawił się 16 listopada 2020 r. o godz. 20.00., ostatni 20 listopada 2020 r. o godz. 20.00.
       Wygrywał ten, kto w najkrótszym czasie dobrze rozwiąże wszystkie zagadki filmowe.

      • Bądź kumplem, nie dokuczaj!

       01.12.2020

       W ramach programu Cartoon Network Klub Kumpli uczniowie edukacji wczesnoszkolnej będą mogli dowiedzieć się czym jest życzliwość, jak zachować się kiedy ktoś inny dokucza oraz co można zrobić i gdzie szukać pomocy.

       Klasa 2 naszej Szkoły Podstawowej dołączyła do kampanii „Bądź kumplem. Nie dokuczaj”.

       Życzymy sukcesów w zdobywaniu nowych umiejętności :-)

       https://badzkumplem.cartoonnetwork.pl