• Zaproszenie do Muzeum Krakowa na „Ferie w Muzeum”!

22.12.2020

W ramach tegorocznych „Ferii w Muzeum” przygotowaliśmy szereg warsztatów online skierowanych do dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 18 lat, podczas których zapraszamy na niezwykłą podróż w czasie i przestrzeni! Co łączy igloo i kameleona, jak wygląda chasydzkie wesele, jakie sekrety skrywa Stara Biblioteka, jakie trendy panowały w modzie sto lat temu? Na te i wiele innych pytań odpowiemy podczas warsztatów. A może chcielibyście Państwo ze swoimi uczniami spróbować sił w Podgórskim quizie historycznym?

To tylko nieliczne propozycje zajęć przygotowanych przez Muzeum Krakowa. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem „Ferii w Muzeum” dostępnym na stronie:

Należy się jednak spieszyć – liczba miejsc na każde warsztaty jest ograniczona.
              Gwarancją rezerwacji miejsca jest wniesienie opłaty – decyduje kolejność zakupu biletu (cena biletu na pojedyncze zajęcia wynosi 3 zł od osoby uczestniczącej).
              Bilety na warsztaty można nabyć za pośrednictwem strony www.bilety.muzeumkrakowa.pl, najpóźniej godzinę przed danym wydarzeniem.

Wszystkie zajęcia realizowane będą online.
              Specjalna oferta warsztatów w ramach „Ferii w Muzeum” obowiązuje jedynie w terminie 4-17.01.2021.

• Pomoc psychologiczna – dla uczniów

30.12.2020
              • Jesteś nastolatkiem?
              • Doświadczasz kryzysu w związku z sytuacją  kwarantanny narodowej w okresie ferii?
              • Chciałabyś/-łbyś z kimś o tym porozmawiać?

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 1 oferuje bezpłatną pomoc psychologiczną  dla uczniów z terenu naszej poradni. Osoby, które doświadczają sytuacji kryzysowej z powodu pandemii mogą skorzystać z konsultacji.

Warunkiem skorzystania z pomocy jest wcześniejsze telefoniczne ustalenie terminu w sekretariacie PPP1 tel. 91 433 30 12 . Konsultacja niepełnoletnich uczniów wymaga zgody rodzica/opiekuna prawnego. Młodzież powyżej 18 r. ż może zgłosić się i uczestniczyć w konsultacjach samodzielnie.

Istnieje możliwość bezpośrednich spotkań w poradni, rozmów telefonicznych lub wideorozmowy za pośrednictwem Skype’a,  Formuła spotkań będzie uzależniona od odgórnych wytycznych w kwestii bezpieczeństwa i sytuacji epidemiologicznej oraz preferencji ucznia.

• Czytam z klasą

30.12.2020

Klasa 3a od 23.09.2020r. do 21.12.2020r. realizowała na zajęciach szkolnych i tych podczas nauki zdalnej wraz z wychowawczynią Afrodytą Prochaską I MODUŁ - jesienny – w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego wspierającego rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I-III.  Oto potwierdzenie zrealizowania zadań z tego modułu i otrzymany certyfikat.

• „Myślę, więc czytam – czytam, więc myślę”

Wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie

„Myślę, więc czytam – czytam, więc myślę”

dla ucz. klasy 2D IGI LESZCZYŃSKIEJ

Pięciu uczniów naszej szkoły wzięło udział w ogólnopolskim konkursie „Myślę, więc czytam – czytam, więc myślę” organizowanym przez młodzież z Akademii Młodzieżowej działającej w ramach Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Konkurs adresowany był do wszystkich uczniów w wieku 13-19 lat. Celem konkursu jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży szkolnej w całej Polsce, utrwalenie tożsamości kulturowej i narodowej poprzez szerokie i innowacyjne upowszechnienie dziedzictwa kulturowego związanego z dziełami literackimi włączonymi do spisu lektur oraz upowszechnienie nietypowych i angażujących metod edukacji w zakresie kompetencji czytelniczych.

Konkurs  polegał  na  rozwiązaniu  3 zagadek dotyczących lektur szkolnych zawartych w krótkich filmach nagranych przez młodzież z Akademii Młodzieżowej.
              Filmy były publikowane na funpage’u Akademii Młodzieżowej na Facebooku oraz na kanale Telewizji Akademii Młodzieżowej na Youtube co drugi dzień. Pierwszy z nich pojawił się 16 listopada 2020 r. o godz. 20.00., ostatni 20 listopada 2020 r. o godz. 20.00.
              Wygrywał ten, kto w najkrótszym czasie dobrze rozwiąże wszystkie zagadki filmowe.

• Bądź kumplem, nie dokuczaj!

01.12.2020

W ramach programu Cartoon Network Klub Kumpli uczniowie edukacji wczesnoszkolnej będą mogli dowiedzieć się czym jest życzliwość, jak zachować się kiedy ktoś inny dokucza oraz co można zrobić i gdzie szukać pomocy.

Klasa 2 naszej Szkoły Podstawowej dołączyła do kampanii „Bądź kumplem. Nie dokuczaj”.

Życzymy sukcesów w zdobywaniu nowych umiejętności :-)