• Aktualności

      • "Droga do szkoły"

       26.10.2021

       Nowa galeria "Droga do szkoły" została dodana do albumu fotograficznego

       „W drodze do szkoły nie spotka mnie nic złego, bo znam już przepisy ruchu drogowego” – taką piosenkę znają uczniowie klasy 4a już od najwcześniejszych lat swojej nauki w naszej szkole podstawowej. Tym razem w ramach zajęć technicznych przygotowywali według własnego pomysłu pracę projektową związaną z ich codzienną drogą do szkoły.

      • "Zaczarowana zagroda"

       25.10.2021

       Nowa galeria "Zaczarowana zagroda" została dodana do albumu fotograficznego

       W zeszłym tygodniu klasa 2a omawiała lekturę pt. "Zaczarowana zagroda". Dzieci zainteresowała opowieść o pracy polskich polarników badających pingwiny na wybrzeżu Antarktydy. Szczególnie jednak zafascynowały się mało znanymi ptakami jakimi są pingwiny. Po przeczytaniu lektury każdy wiedział dlaczego lodowa zagroda była zaczarowana i w jaki sposób sprytne pingwiny potrafiły się z niej wydostać. Zainspirowani opowieścią uczniowie wykonali makiety "Zaczarowanej zagrody". Pozdrowienia z Antarktydy! :)

      • Pasowanie na ucznia

       25.10.2021

       Nowa galeria Pasowanie na ucznia została dodana do albumu fotograficznego

       14 października 2021r. zgodnie z tradycją szkoły odbył się uroczysty apel, na którym ma miejsce pasowanie na ucznia. Ponieważ w ubiegłym roku szkolnym zamknięcie szkół z powodu pandemii pokrzyżowało plany pasowania, to w tym roku był to szczególny dzień nie tylko dla klasy 1a, ale także 2a z naszej Szkoły Podstawowej Nr 15. Uczniowie tych klas pokazali, że potrafią pięknie śpiewać i recytować wiersze. Po występach uczniowie głośno i zaangażowaniem ślubowały być dobrymi i pilnymi uczniami, przyjaciółmi zwierząt i roślin oraz sumiennie wypełniać swoje obowiązki szkolne. Najważniejszą częścią tej uroczystości dla dzieci było symboliczne pasowanie ołówkiem przez Panią dyrektor SP Nr 15 Annę Filipczak. Uczniowie otrzymali też małe prezenty, m.in. plany lekcji, kostki antystresowe, apaszki/kominy oraz imienne breloczki do kluczy.

     • Projekt ,,Emocja”
      • Projekt ,,Emocja”

       25.10.2021

       W miesiącu wrześniu klasy 1a i 2a pod okiem swoich wychowawczyń realizowały pierwszy moduł Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego ,,Emocja”.

       W ramach zajęć dzieci mogły rozbudzić swoją kreatywność, poznać swoje mocne strony, zintegrować swoje zespoły klasowe i zdobywać tzw. SuperMoc.

       Po złożeniu przez obie opiekunki grup sprawozdań, otrzymaliśmy dyplom potwierdzający realizację wszystkich zadań projektu.

     • ,,Jesienne parasole”
      • ,,Jesienne parasole”

       17.10.2021

       Aby usprawnić  swoje mięśnie dłoni, tym razem zamiast szlaczków uczniowie klasy 1a wykorzystali bardziej twórcze techniki czyli wydzieranie w bibule. Potem z małych kawałeczków zgniatali papier  w małe kulki, a następnie naklejali na kartkę papieru, tworząc wzór swojego jesiennego parasola. Mimo dostępnych tych samych materiałów, to każda stworzona praca jest inna. Zapraszamy do galerii…

     • ,,Fryzury dla pani Jesieni”
      • ,,Fryzury dla pani Jesieni”

       17.10.2021

       8. października klasa 1a udała się do pobliskiego parku na jesienny spacer. Uczniowie podziwiali park w pięknej jesiennej szacie i rozpoznawali gatunki drzew po spadających liściach.

       Tego dnia było wyjątkowo ciepło, więc każdy zbierał piękne kolorowe liście, które w kolejnym tygodniu nauki stały się dla nas inspiracją do stworzenia kolejnej pracy plastycznej. Tym razem każda dziewczynka i każdy chłopiec mógł zostać fryzjerem pani Jesieni. Efekty można podziwiać w galerii…

      • 14.10.2021r.

       12.10.2021

       W najbliższy czwartek przypada rocznica powołania Komisji Edukacji Narodowej, czyli Święto Pracowników Edukacji. W tym dniu nie odbędą się planowe lekcje, nie będą też wydawane obiady.

       Wszystkich uczniów SP 15 zapraszamy na godzinę 9.30 na salę gimnastyczną, gdzie odbędzie się uroczysty apel oraz ślubowanie uczniów klas: 1a i 2a. 

       Uczniowie klas I VIII LO będą składali ślubowanie o godzinie 11.00, również na sali gimnastycznej. Na uroczystość zapraszamy tez przedstawicieli starszych klas.

       Pamiętajmy o stroju galowym i maseczkach!

     • Międzynarodowy Dzień Kropki
      • Międzynarodowy Dzień Kropki

       03.10.2021

       15 września obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Kropki.

       Głównym celem tego dnia jest kreatywność, wspólna  zabawa i pobudzenie wyobraźni każdego dziecka. W każdej klasie zajęcia i zabawy były związane z kropeczkami.

        Poza tym uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej tego dnia byli ubrani w kropeczkowe bluzeczki i inne części garderoby.  A oto kilka zdjęć z naszej zabawy …