• Światowy Dzień Cukrzycy

05.11.2021

14 listopada obchodzimy Światowy Dzień Cukrzycy i dlatego warto dowiedzieć się, co to za choroba, a przede wszystkim pokazać różnice miedzy cukrzycą typu1 a cukrzycą typu 2.

Te typy cukrzycy różnią się od siebie i działają w zasadzie jak dwie odrębne choroby.

Cukrzyca NIE jest chorobą zakaźną, NIE można się nią
              „zarazić” przez kontakt z osobą chorą!

U chorych na cukrzycę typu 1 dochodzi do zniszczenia komórek beta
              trzustki, które jako jedyne produkują w organizmie człowieka insulinę.

Ten rodzaj cukrzycy od początku leczenia wymaga podawania insuliny, która jest lekiem ratującym życie.
              Cukrzyca typu 1 jest choroba z grupy autoimmunologicznych. W tej chorobie trzustka została zniszczona przez autoprzeciwciała i nie produkuje w ogóle insuliny.

Przyczyną cukrzyca typu 2 jest niestety diabetogenny (procukrzycowy) styl życia.

• Kolejny sukces Natalii

20.11.2021
              Podczas pierwszej sesji  Młodzieżowej Rady Miasta Szczecin (inaguracyjnej) zostało wybrane  prezydium MRM, w którym nasza reprezentantka zasiada na stanowisku Przewodniczącego dumnie reprezentując naszą szkołę! Dziękujemy i gratulujemy!
              Poniżej przedstawiamy całe  prezydium kadencji 2021/2022.
            • 11 listopada 2021r.

Nowa galeria 11 listopada 2021r. została dodana do albumu fotograficznego

10 listopada obchodziliśmy rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. 103. rocznicę tego ważnego wydarzenia uczciliśmy strojami galowymi, kotylionami, o godzinie 11.11 śpiewem hymnu, a następnie koncertem pieśni patriotycznych.

• Wizyta w Digital Kids

Nowa galeria Wizyta w Digital Kids została dodana do albumu fotograficznego

9 listopada klasa 1a wraz ze swoją wychowawczynią p. Afrodytą Prochaską i mamą Jasia p. Anną udała się na warsztaty programowania do cyfrowego placu zabaw dla dzieci w Książnicy Pomorskiej w Szczecinie. To były bardzo kreatywne zajęcia, na których każde dziecko mogło samodzielnie kodować z wykorzystaniem tabletów i robotów Photon oraz stanowisk komputerowych z kodowaniem online.

Do szkoły wróciliśmy zadowoleni, bo to wyjście okazało się być przyjemną nauką i dobrą zabawę w atmosferze przyjaznej dla wszystkich.

• "Jesienne ludziki"

05.11.2021

Nowa galeria "Jesienne ludziki" została dodana do albumu fotograficznego

Mimo nauczania zdalnego p. Afrodyta Prochaska przygotowała dla swojej klasy 1a kolejne jesienne wyzwanie. Tym razem uczniowie wykonywali w domach według własnych pomysłów różnorodne stworki z owoców i warzyw. Choć nie było to łatwe zadanie, w ich pracach widać wielkie zaangażowanie i pomysłowość.