• Zajęcia zawodoznawcze klasy 2a

26.10.2022

Nowa galeria Zajęcia zawodoznawcze klasy 2a została dodana do albumu fotograficznego

20 października klasa 2a wraz z wychowawczynią p. Afrodytą Prochaską wybrała się na wycieczkę do Urzędu Poczty Polskiej Nr 1 przy ulicy Bogurodzicy w Szczecinie. Dzięki uprzejmości Pani naczelnik mogliśmy przyjrzeć się z bliska pracy urzędników pocztowych oraz poznać zakres usług wykonywanych na każdej poczcie. Pani naczelnik pokazała nam duży stempel czyli datownik, który ma dziwną rączkę, aby lepiej się nim pracowało. Każdy uczeń mógł nim wykonać stempel. Dodatkowo zwiedziliśmy inne pocztowe pomieszczenia, m.in. sortownię oraz interesującą wystawę znaczków pocztowych. Dzieci poznały wyposażenie poczty, zwracały uwagę na skrzynki pocztowe, worki na listy, druczki pocztowe i logo poczty.

Wycieczka ta była ogromnym przeżyciem, a drugoklasiści wracali do szkoły z bagażem miłych wrażeń

• Liście

Nowa galeria Liście została dodana do albumu fotograficznego

W tym roku szkolnym klasa 2a z wych. p. Afrodytą Prochaską bierze udział w II edycji Ogólnopolskiego Projektu  Edukacyjnego  „Z darami natury świat nie jest ponury!”, którego głównym celem jest kształtowanie postaw proekologicznych oraz pobudzenie do kreatywności uczniów. Nasze pierwsze zadanie było związane z hasłem: „Lecą na głowę liście kolorowe”, więc z jesiennych liści stworzyliśmy niezwykłe liściaste jesienne zwierzątka. Nasze prace można podziwiać w galerii…