• Udział w konferencji NIEPOKONANI

31.03.2023

Nowa galeria Udział w konferencji NIEPOKONANI została dodana do albumu fotograficznego

Dnia 24.03.2023 r. mieliśmy ogromną przyjemność uczestniczyć wraz z naszą młodzieżą w konferencji "NIEPOKONANI OnkoKonferencja Młodych", promującej dawstwo szpiku. Młodzież poruszała ważne tematy związane ze zdrową dietą, pozytywnym nastawieniem oraz rozwiewała wszystkie wątpliwości dotyczące dawstwa szpiku i komórek macierzystych.

• Spotkanie z Policją

Nowa galeria Spotkanie z Policją została dodana do albumu fotograficznego

27 i 28 marca 2023 r. gościliśmy w naszej szkole policjantów z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej. Panowie przeprowadzili aktywne zajęcia poświęcone problematyce narastającej wśród młodych ludzi agresji,  cyberprzemocy, fali samobójstw a także idącym, wraz z tymi zjawiskami, brakiem odpowiedzialności za swoje czyny i powszechną demoralizacją. Na lekcjach przedstawione zostały liczne przykłady z policyjnych interwencji, edukacyjne filmiki, pogadanki na temat prawa obowiązującego młodych ludzi do 17 roku życia.

• Warsztaty na US

Nowa galeria Warsztaty na US została dodana do albumu fotograficznego

• 24 marca br. klasy 2C i 2D wzięły udział w warsztatach historycznych organizowanych przez Instytut Historii na Uniwersytecie Szczecińskim. Młodzież miała okazję zapoznać się z różnorodną tematyką, w tym zagadnieniami takimi jak:

• Co jadano w okresie staropolskim?
                • Polska scena polityczna w pierwszym okresie transformacji systemowej.
                • "Jak znaleźć prababkę i pradziadka-wprowadzenie do genealogii."
                • "Mięso - problem polityczny w PRL-u."

Warsztaty zwieńczył wykład dr. T. Ślepowrońskiego o aspektach militarnych wojny na Ukrainie. Poza tym młodzież miała okazję zapoznać się w Wydziałem Historii oraz z ofertą edukacyjną dla studentów na 2024r.

• Dzień Bez Plecaka

Nowa galeria Dzień bez plecaka została dodana do albumu fotograficznego

W dniu 21.03.2023r, Samorząd Szkolny zorganizował „dzień bez plecaka”. Warto wspomnieć, że celem obchodów tego dnia jest nie tylko dobra zabawa, ale przede wszystkim zwiększanie świadomości dotyczącej problemów z dostępem do edukacji milionów uczniów w wielu zakątkach świata. Często zdarza się, że dzieci muszą chodzić do szkoły wiele kilometrów pieszo, trzymając rzeczy w rękach, ponieważ ich rodziców nie stać na plecak.

Każdy uczeń przyszedł tego dnia do Szkoły z czymś wyjątkowym. Pomysłowość dzieci i młodzieży nie znała granic. Pojemniki na książki były bardzo różnorodne, od zabawnych po szalone. Wszystkie jednak w granicy rozsądku i bezpieczeństwa.  Dzień Bez Plecaka uznajemy za udany i na stałe wpisujemy go do harmonogramu uroczystości i wydarzeń szkolnych J

• Wyjście do filharmonii

Nowa galeria Wyjście do filharmonii została dodana do albumu fotograficznego

20 marca klasa 2a wraz z wychowawczynią p. Afrodytą Prochaską udała się do Szczecińskiej Filharmonii, aby w sali symfonicznej uczestniczyć w szkolnym koncercie pt. ,,Nie chce MISIE”. Uczniom koncert bardzo się   spodobał, gdyż muzyka była połączona z wizualizacją. Tego dnia filharmonię odwiedził m.in. Miś Colargol, Miś Uszatek, Gumisie, Mój Brat Niedźwiedź oraz Miś Paddington. Z pewnością nie było to nasze ostatnie wyjście na tak interesującą lekcję muzyki na żywo.

• Konkursy w ramach Dni Języków Obcych

23.03.2023
              Uczniowie VIII LO wzięli udział  konkursie w ramach Dni Języków Obcych, organizowanych corocznie przez nauczycieli języka angielskiego i niemieckiego.
              Na zdjęciu Laureaci konkursu na plakat o tematyce “Nobliści” oraz “Idiomy angielskie”. Wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy i słodkie nagrody. Od lewej:
              Igor M. kl. 2E
              Aleksander D. kl. 3C
              Jakub S. kl. 3C
              Krystian S. kl. 3C
              Laura S. kl. 1B
              Mariia K. kl. 3B
              Ilona R. kl. 3B
              Organizatorzy konkursu: Wiesława Kłonowska-Szeflińska oraz Honorata Derda-Kierzkowska (nauczyciele języka angielskiego).
            • "Karnawałowy zawrót głowy..."

Nowa galeria Bal karnawałowy została dodana do albumu fotograficznego

W piątkowe popołudnie przed samymi feriami czyli 10 stycznia 2023r., w naszej dużej sali gimnastycznej odbył się Bal Karnawałowy dla uczniów SP 15. Odwiedził nas Elf, który sprawił, że w szkole było wesoło, tanecznie, śmiesznie i bajecznie. Bardzo dziękujemy wszystkim Uczniom za wspólną zabawę oraz Spółdzielni Socjalnej Art. Music za profesjonalną obsługę i nagłośnienie imprezy. Dzieci zmęczone i szczęśliwe po trzech godzinach tańca i zabaw, udały się na feryjny zimowy wypoczynek.