• WAŻNY KOMUNIKAT!

Dyrekcja Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 9 informuje:

Dni wolne od zajęć dydaktyczno- wychowawczych w ZSO Nr 9:

1.05.2024 r.

2.05.2024 r.

3.05.2024 r.

6.05.2024 r.

7.05.2024 r.

8.05.2024 r.

9.05.2024 r.

10.05.2024 r.

13.05.2024 r. dzień ten dla  klas LO będzie wolny od zajęć dydaktyczno- wychowawczych, natomiast klasy SP 15 przyjdą do szkoły na godzinę 12.15. na obiad, następnie będą realizowały swoje zajęcia przewidziane w poniedziałkowym planie od 2 godziny lekcyjnej. Realizacja odbywać się będzie w systemie lekcji skróconych według następującego harmonogramu:

2 lekcja: 12.30.- 13.00.

3 lekcja: 13.05.- 13.35.

4 lekcja: 13.40.- 14.10.

5 lekcja: 14.15.- 14.45.

6 lekcja: 14.50.- 15.20.

7 lekcja: 15.25.- 15.55.

8 lekcja : odwołana.

• Dni Otwarte za nami

15.04.2024

22.03. i 13.04 odbyły się Dni Otwarty naszej szkoły. Odwiedzili nas uczniowie wielu szkół podstawowych ze Szczecina i okolic, miedzy innymi z SP 6, 7, 8, 23, 31, 33, 35, 37, 48, 51, 55, 56, 68 czy ze szkół Salezjańskich, katolickich, w Będargowie i Policach. Nie zabrakło też uczniów kończących edukację w szkole podstawowej w chmurze.

Gości oprowadzali nasi uczniowie, pokazując bogatą bazę dydaktyczną naszej placówki. Były warsztaty plastyczne, quizy historyczne i językowe, pod mikroskopem pokazaliśmy wam ciekawe eksponaty, w laboratorium przeprowadziliśmy ciekawe eksperymenty, poczęstowaliśmy ciastami i słodkimi przekąskami, a na pamiątkę można było sobie zrobić zdjęcie w fotobudce.

Moc atrakcji zapewnili nasi naczyciele, którzy - jak widać na załączonych obrazkach - serca maja wielkie i na dłoni

Kolejny raz nasze podwoje otworzymy dla was za rok.

Do zobaczenia

• SP - potwierdzenie woli przyjęcia

Szanowni Rodzice

Uprzejmie informujemy, że listy kandydatów zakwalifikowanych do klas I szkół podstawowych zostaną ogłoszone w dniu 12.04.2024 r. do godz. 15.00. W związku z powyższym w dniach 15.04.2024 r. - 16.04.2024 r. do godz. 15.00 należy pisemnie lub elektronicznie potwierdzić wolę przyjęcia dziecka do danej szkoły podstawowej. Brak oświadczenia woli przyjęcia dziecka do szkoły oznacza rezygnację z zapewnionego miejsca w danej placówce”.

• Dzień z pszczołami

11.04.2024

Dzisiaj wszyscy uczniowie z klas 1- 4 uczestniczyli w fascynujących warsztatach na temat życia pszczół. Mistrz pszczelarstwa pan Aleksander w bardzo ciekawy sposób przedstawił nam wszystkim fascynujące życie pszczół. Dowiedzieliśmy się, jakie ”pokoje” mają w ulu pszczoły, w jaki sposób i dlaczego pszczelarz znakuje królową oraz w jaki sposób funkcjonuje społeczność pszczół. Wszyscy próbowaliśmy miodu oraz pyłku kwiatowego. Zobaczyliśmy również żywe pszczoły w szklanym ulu. Własnoręcznie wykonaliśmy świeczki z wosku a na koniec, każdy otrzymał certyfikat oraz książeczkę na temat pszczół.

D. Maślak

• Wielkanocna lekcja W-F

05.04.2024

Innowacyjna lekcja wychowania fizycznego? Tylko w Naszej szkole

Nauczycielki wychowania fizycznego: Zuzanna Kuta i Magdalena Kubiak przygotowały dla uczniów Wielkanocną grę terenową "poszukiwanie jaj" !

Uczniowie bardzo się zaangażowali i rywalizowali do samego końca

Zwycięzcy zostali wyróżnieni a pozostali słodko udekorowani

• Forum Młodych "Bo Nowe Jest Nadzieją"

05.04.2024

W dniu 03.04. klasy 2, 3 i 4 LO udały się do Netto Areny na Forum Młodych „Bo Nowe Jest Nadzieją”. Na spotkaniu tym młodzież miała okazję posłuchać wykładów prowadzonych przez znanych polskich transplantologów jak i wysłuchać relacji osób, które przeszły przeszczep, lub były dawcami organów.

Dzięki takim spotkaniom mamy okazję poszerzyć naszą świadomość w zakresie nowoczesnych metod leczenia, poznawać skomplikowane procedury, jakie się z tym wiążą i kształtować własne poglądy na temat przeszczepów.

• SPOTKANIE Z RATOWNIKIEM MEDYCZNYM

Nowa galeria Ratownik została dodana do albumu fotograficznego

Zasady pierwszej pomocy powinny być znane każdemu, już od najmłodszych lat. Celem spotkania uczniów z klasy 1a z panią ratownik było nie tylko szkolenie z pierwszej pomocy, ale też zmniejszenie ich strachu w razie spotkania z medykami np. podczas wypadku. Dużo łatwiej jest dzieciom poradzić sobie z trudną sytuacją, gdy wcześniej mają okazję ich poznać, zrozumieć kim są, czym się zajmują.

Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach praktycznych. Na koniec wręczyliśmy podziękowanie dla pani ratownik za poświęcony czas, cierpliwość i za przystępne przekazanie zasad udzielania pierwszej pomocy. Wychowawcą klasy jest D. Maślak