• Aktualności

      • Sobotni Bazarek przy Bronowickiej

       07.03.2022

       Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, na parkingu przy ulicy Bronowickiej 41 w Szczecinie, organizuje cykliczne wydarzenie pod nazwą „Sobotni Bazarek na Bronowickiej”.

       Na bazarku swoje stoiska prezentują lokalni producenci serów kozich i krowich, dżemów oraz przetworów z warzyw i owoców. Nie brakuje wędlin, tradycyjnego paprykarza, miodów oraz domowych przysmaków i słodkich wypieków przygotowywanych przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich.

      • Kreatywny list

       28.02.2022

       Uczeń klasy 2 udowodnił, że pisanie listu to nie tylko kawałek kartki i długopis. Jego kreatywność zaskoczyła wszystkich :D przy tłustym czwartku nie liczyła się ilość zjedzonych pączków, ale serce włożone w pracę :)

     • Prace - drzewa genealogicznego
      • Prace - drzewa genealogicznego

       28.02.2022

       Podczas jednej z lekcji wiedzy o rodzinie w klasie 2a  uczniowie dowiedzieli się co to jest drzewo genealogiczne i jak można je samodzielnie wykonać. Takie też zadanie otrzymali po lekcji na pracę domową. Różnorodność prac i sposób ich wykonania jest imponujący, co można zauważyć na dołączonych zdjęciach. Własnoręcznie wykonane drzewo genealogiczne rodziny będzie wspaniałą pamiątką na długie lata.

     • Klasowy bal karnawałowy w 1a
      • Klasowy bal karnawałowy w 1a

       25.02.2022

       Piątek 18 lutego był nie tylko dniem nauki, ale i dniem karnawałowej zabawy w klasie 1a. Takie dni sprawiają, że uczniowie w klasie mogą się bliżej poznać. A wychowawca poznaje swoich podopiecznych z innej strony.

       Klasa 1a wykazała się doskonałą umiejętnością organizacji pracy w zespole. Chcąc mieć klasowy bal karnawałowy, wszyscy wspólnie po porannych dwóch lekcjach, musieliśmy przygotować sobie swoją salę lekcyjną do zabawy. Wszystko się udało. Humor dopisał, stroje były piękne i kolorowe, muzyka głośno grała, a dzieci świetnie tańcowały i nawet krążący wirus nie odebrał nam radości balowania…

      • Weryfikacja zgodności danych przekazanych do OKE

       27.01.2022

       Informuję, że uczniowie i absolwenci VIII LO, którzy złożyli deklaracje i zamierzają przystąpić do egzaminu maturalnego w maju 2022r., są zobligowani do weryfikacji zgodności danych, które będą przekazywane do OKE oraz złożenia pisemnego oświadczenia w tym zakresie. W związku z powyższym zapraszam wszystkich zainteresowanych do sekretariatu szkoły w terminie do 7 lutego 2022r.

      • SUKCES NASZYCH UCZNIÓW!

       18.01.2022

       Miło nam poinformować, że uczniowie klasy 2a Mikołaj Ram oraz Radosław Sadowski zdobyli tytuł laureata w Ogólnopolskim Konkursie „Orzeł Matematyczny”, zajmując odpowiednio 21 i 22 miejsce. To zdecydowanie duży sukces!

       Konkurs został stworzony wyłącznie dla szkół podstawowych. Udział w konkursie pozwolił porównać poziom wiedzy naszych uczniów z rówieśnikami z terenu całej Polski.

       Podczas przygotowań do konkursu uczniowie pracowali pod opieką p. Justyny Zdunek.

      • Wesołych Świąt!

       22.12.2021

       Zdrowych, radosnych Świąt Bożego Narodzenia wypełnionych miłością, niosących spokój i odpoczynek od codziennego zabiegania oraz szczęśliwego Nowego Roku, który przyniesie spełnienie marzeń, optymizm i wiarę w lepsze jutro, a przede wszystkim będzie czasem pozytywnych zmian i wykorzystywania możliwości

                                                                                                                                                                                                                                                              życzy

       dyrekcja ZSO nr 9

        

      • Quiver - 1a

       30.12.2021

       Nowa galeria Quiver - 1a została dodana do albumu fotograficznego

       Wychowawczyni klasy 1a  p. Afrodyta Prochaska dla swoich uczniów ciągle  poszukuje ciekawych urozmaiceń do lekcji. Kilka razy na lekcjach plastyki uczniowie dzięki aplikacji Quiver łączyli technologię komputerową z tradycyjnymi kolorowankami. Pomalowane przez dzieci kredkami obrazki aplikacja ożywia i nadaje im trójwymiarowe kształty. Poza tym wiele kolorowanek posiada dodatkowe funkcje, które można uruchomić we wspomnianej aplikacji.

       I tak, np.:

       *strzelaliśmy z miśkiem bramki, a kiedy nam się udawało, to on tańczył i robił piruety,

       *pokolorowane zabawki stawały się elementami 3D;

       *piernikowa chatka w śnieżnej kuli lewitowała w powietrzu,

       *świąteczna choinka miała podświetlanie elementy.

       W galerii nasze zabawy z kolorowankami w rozszerzonej rzeczywistości.

     • Światowy Dzień Cukrzycy
      • Światowy Dzień Cukrzycy

       05.11.2021

       14 listopada obchodzimy Światowy Dzień Cukrzycy i dlatego warto dowiedzieć się, co to za choroba, a przede wszystkim pokazać różnice miedzy cukrzycą typu1 a cukrzycą typu 2.

       Te typy cukrzycy różnią się od siebie i działają w zasadzie jak dwie odrębne choroby.

       Cukrzyca NIE jest chorobą zakaźną, NIE można się nią
       „zarazić” przez kontakt z osobą chorą!

       U chorych na cukrzycę typu 1 dochodzi do zniszczenia komórek beta
       trzustki, które jako jedyne produkują w organizmie człowieka insulinę.

       Ten rodzaj cukrzycy od początku leczenia wymaga podawania insuliny, która jest lekiem ratującym życie.
       Cukrzyca typu 1 jest choroba z grupy autoimmunologicznych. W tej chorobie trzustka została zniszczona przez autoprzeciwciała i nie produkuje w ogóle insuliny.

       Przyczyną cukrzyca typu 2 jest niestety diabetogenny (procukrzycowy) styl życia.

       Szczegółowe informacje