• Aktualności

      • Jasełka

       27.12.2022

       Nowa galeria Jasełka została dodana do albumu fotograficznego

       23 grudnia br. na sali gimnastycznej ZSO Nr 9 uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 15 wystawili Jasełka. Przedstawienie zostało odegrane dwa razy, zarówno dla uczniów VIII LO, jak i uczniów SP 15 i ich Rodziców. Gratulujemy talentu i zaangażowania młodym aktorom, profesjonalizmu nauczycielom, którzy ich przygotowali i wyreżyserowali przedstawienie, a także pomysłowości twórcom dekoracji.

      • Słodkie warsztaty klasy 2a

       27.12.2022

       Nowa galeria Słodkie warsztaty klasy 2a została dodana do albumu fotograficznego

       16 grudnia klasa 2a razem ze swoją wychowawczynią p. Afrodytą Prochaską oraz z mamą Nikoli i  mamą Jasia, która dba o nasze zdjęcia udała się do Szczecińskiej Manufaktury ,,Słodka Cytrynka”. Były to nasze  troszkę spóźnione klasowe mikołajki. Każde dziecko mogło narysować swój własny projekt lizaczka, a potem pod czujnym okiem pań cukierniczek, kręciliśmy lizaczki według własnej koncepcji.  Robiliśmy pokemony, Mikołaje, choinki i był też piłkarz Messi. Zabawa była wyśmienita!  

      • Talenciaki - finał

       20.12.2022

       Bardzo dziękuję wszystkim Uczniom SP 15 i VIII LO, ich Rodzicom, Absolwentom oraz Sympatykom naszej szkoły za udzial w akcji "Szkoły pełne talentów" poprzez przekazanie Talenciaków. Ostatecznie zebraliśmy 4146 Talenciaków, które wymieniliśmy na poniższe nagrody:

       Anna Filipczak

      • Szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy

       15.12.2022

       Nowa galeria Jarmark Bożonarodzeniowy została dodana do albumu fotograficznego

       W tym roku nasza Szkoła Podstawowa Nr 15 również przyłączyła się do ubierania choinki znajdującej się przy Kolorowej Alei. W ten sposób współtworzymy świąteczny klimat naszej okolicy i naszego rodzinnego miasta Szczecina. Uczniowie klasy 5a i 3a przygotowywali świąteczne dekoracje samodzielnie w szkole, a potem wspólnie z panią Afrodytą Prochaską udali się w wyznaczonym terminie udekorować przydzielone drzewko. Mamy nadzieję, że nasze dekoracje przetrwają mrozy i opady śniegu oraz spodobają się innym.

      • Wizyta Policjantów z psami

       15.12.2022

       Nowa galeria Wizyta Policjantów z psami została dodana do albumu fotograficznego

       01.12.2022r. odbyła się w naszej szkole prelekcja nt. ,,Bezpiecznego postępowania ze zwierzętami" i krótki pokaz tresury psów służbowych. W spotkaniu uczestniczyli  uczniowie klas 4a i 5a Szkoły Podstawowej nr 15 wraz z nauczycielami. Prelekcję przeprowadzili Policjanci - przewodnicy psów z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.

      • Dzień Pluszowego Misia

       05.12.2022

       Nowa galeria Dzień Pluszowego Misia została dodana do albumu fotograficznego

       Miś- najlepszym przyjacielem !

       Czy święto Misia jest potrzebne? Oczywiście, że tak! Miś to bohater wielu książek i filmów, dający poczucie bezpieczeństwa i wsparcia. W dniu 25 listopada klasy I-V świętowały Dzień Pluszowego Misia. W ramach akcji „nie samą nauką szkoła żyje” uczniowie naszej szkoły przynieśli swoje ulubione misie, które towarzyszyły im podczas lekcji. Maskotki były różne, od bardzo malutkich do bardzo dużych.  Cały dzień upłynął w ciepłej atmosferze i chociaż pluszowy miś ma już ponad sto lat, to cieszymy się, że wciąż jest naszym dobrym przyjacielem!

      • Warsztaty ogrodnicze

       05.12.2022

       Nowa galeria Warsztaty ogrodnicze została dodana do albumu fotograficznego

       ,,Dzieciaki Sadzeniaki”

       Nasi uczniowie klas 1-3 SP 15 na przełomie listopada i grudnia brali udział w ogólnopolskiej akcji sklepu Leroy Merlin Polska pt. „Dzieciaki Sadzeniaki”. Akcja ma na celu uczyć od najmłodszych lat dzieci pielęgnacji roślin i rozbudzać w nich zainteresowania przyrodnicze. W ramach akcji sklep Leroy Merlin, w którym gościliśmy, zorganizował dla nas warsztaty ogrodnicze. Każdy uczeń samodzielnie przesadzał do doniczki roślinkę. Po wykonaniu zadania zadowoleni uczniowie otrzymali dyplomy. Największą frajdę sprawiła dzieciom możliwość zabrania do domu doniczki z własnoręcznie posadzonym kwiatkiem. Z pewnością dzięki temu, nasi uczniowie, będą uczyć się dbania o swoją roślinkę. Zapraszamy do galerii zdjęć…

      • Szkolny Dzień Życzliwości

       05.12.2022

       Nowa galeria Dzień życzliwości została dodana do albumu fotograficznego

       21 listopada obchodziliśmy w klasach 1-3 SP Szkolny Dzień Życzliwości. Każda z klas przygotowywała plakat nawiązujący do bycia miłym i życzliwym wobec innych.  Gotowe prace zdobią korytarz na I piętrze naszej szkoły. Dzięki nim Wszyscy pamiętamy, że bycie życzliwym i uprzejmym nic nie kosztuje, a sprawia wiele radości i uśmiechu nie tylko osobom przebywającym w naszym towarzystwie, ale i nam samym.

      • Obchody Światowego Dnia Cukrzycy

       28.11.2022

       Nowa galeria Obchody Światowego Dnia Cukrzycy została dodana do albumu fotograficznego

       Przy wsparciu Stowarzyszenia na Rzecz Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą typu 1  " Słodka Jedynka" w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Cukrzycy.

       14 listopada dzieci z klasy 1a wzięły udział w specjalnej lekcji. Głównym celem akcji jest zwiększenie świadomości społeczeństwa odnośnie przyczyn, objawów, sposobu leczenia i powikłań związanych z cukrzycą oraz kształtowanie postaw tolerancji i akceptacji dla osób przewlekle chorych, które spotykamy na naszym szkolnym korytarzu każdego dnia.

       Dziękujemy uczniowi klasy 4a Hubertowi Kluczce za opisanie i praktyczne pokazanie z czym mierzy się na co dzień osoba chora na cukrzycę. 

       W pozostałych klasach SP 15 odbywały się pogadanki i lekcje wychowawcze dotyczące zdrowego stylu życia oraz quizy dotyczące wiedzy o cukrzycy typu 1 i typu 2. 

      • Pomóżmy Bartkowi!

       07.11.2022

       🆘Nasza szkoła przeprowadza zbiórkę charytatywną na rzecz Fundacji Pro Populo

        

       Działalność fundacji ukierunkowana jest na pomoc w kryzysach życiowych osobom uzależnionym, wymagającym wsparcia finansowego z powodu chorób nieuleczalnych, czy też dzieciom i młodzieży w zakresie profilaktycznym, edukacyjnym oraz zdrowotnym.

        

       Celem zbiórki jest pozyskanie środków na nierefundowane leki ratujące życie dla Bartka Dolaty, ucznia VIII LO. 

        

       ❗❗❗Link do zbiórki: 

       https://wspieraj.org/zbiorka-liceum-ogolnoksztalcacego-na-lek-ratujacy-zycie-dla-bartka

        

       🙏Prosimy o wsparcie. Każda wpłata to pomoc dla Bartka w walce z chorobą 🙏

      • Zajęcia zawodoznawcze klasy 2a

       26.10.2022

       Nowa galeria Zajęcia zawodoznawcze klasy 2a została dodana do albumu fotograficznego

       20 października klasa 2a wraz z wychowawczynią p. Afrodytą Prochaską wybrała się na wycieczkę do Urzędu Poczty Polskiej Nr 1 przy ulicy Bogurodzicy w Szczecinie. Dzięki uprzejmości Pani naczelnik mogliśmy przyjrzeć się z bliska pracy urzędników pocztowych oraz poznać zakres usług wykonywanych na każdej poczcie. Pani naczelnik pokazała nam duży stempel czyli datownik, który ma dziwną rączkę, aby lepiej się nim pracowało. Każdy uczeń mógł nim wykonać stempel. Dodatkowo zwiedziliśmy inne pocztowe pomieszczenia, m.in. sortownię oraz interesującą wystawę znaczków pocztowych. Dzieci poznały wyposażenie poczty, zwracały uwagę na skrzynki pocztowe, worki na listy, druczki pocztowe i logo poczty.

       Wycieczka ta była ogromnym przeżyciem, a drugoklasiści wracali do szkoły z bagażem miłych wrażeń

      • Liście

       14.10.2022

       Nowa galeria Liście została dodana do albumu fotograficznego

       W tym roku szkolnym klasa 2a z wych. p. Afrodytą Prochaską bierze udział w II edycji Ogólnopolskiego Projektu  Edukacyjnego  „Z darami natury świat nie jest ponury!”, którego głównym celem jest kształtowanie postaw proekologicznych oraz pobudzenie do kreatywności uczniów. Nasze pierwsze zadanie było związane z hasłem: „Lecą na głowę liście kolorowe”, więc z jesiennych liści stworzyliśmy niezwykłe liściaste jesienne zwierzątka. Nasze prace można podziwiać w galerii…

      • Jak wykonać ozdobny wazon?

       19.09.2022

       Nowa galeria Jak wykonać ozdobny wazon? została dodana do albumu fotograficznego

       Uczniowie klasy III a przekonali się jak łatwo wykonać dekoracyjny wazon ze słoika. Potrzebujemy  jedynie dowolny sznurek, wcześniej wspomniany słoik i klej. My ozdobiliśmy jeszcze nasz wazon guzikami i ozdobnymi kamieniami. Efekt oryginalnego wazonu lub słoika na kredki gwarantowany :)