• Aktualności

      • Dni Otwarte za nami

       15.04.2024

       22.03. i 13.04 odbyły się Dni Otwarty naszej szkoły. Odwiedzili nas uczniowie wielu szkół podstawowych ze Szczecina i okolic, miedzy innymi z SP 6, 7, 8, 23, 31, 33, 35, 37, 48, 51, 55, 56, 68 czy ze szkół Salezjańskich, katolickich, w Będargowie i Policach. Nie zabrakło też uczniów kończących edukację w szkole podstawowej w chmurze.

       Gości oprowadzali nasi uczniowie, pokazując bogatą bazę dydaktyczną naszej placówki. Były warsztaty plastyczne, quizy historyczne i językowe, pod mikroskopem pokazaliśmy wam ciekawe eksponaty, w laboratorium przeprowadziliśmy ciekawe eksperymenty, poczęstowaliśmy ciastami i słodkimi przekąskami, a na pamiątkę można było sobie zrobić zdjęcie w fotobudce.

       Moc atrakcji zapewnili nasi naczyciele, którzy - jak widać na załączonych obrazkach - serca maja wielkie i na dłoni

       Kolejny raz nasze podwoje otworzymy dla was za rok.

       Do zobaczenia

      • SP - potwierdzenie woli przyjęcia

       12.04.2024

       Szanowni Rodzice

       Uprzejmie informujemy, że listy kandydatów zakwalifikowanych do klas I szkół podstawowych zostaną ogłoszone w dniu 12.04.2024 r. do godz. 15.00. W związku z powyższym w dniach 15.04.2024 r. - 16.04.2024 r. do godz. 15.00 należy pisemnie lub elektronicznie potwierdzić wolę przyjęcia dziecka do danej szkoły podstawowej. Brak oświadczenia woli przyjęcia dziecka do szkoły oznacza rezygnację z zapewnionego miejsca w danej placówce”.

      • Dzień z pszczołami

       11.04.2024

       Dzisiaj wszyscy uczniowie z klas 1- 4 uczestniczyli w fascynujących warsztatach na temat życia pszczół. Mistrz pszczelarstwa pan Aleksander w bardzo ciekawy sposób przedstawił nam wszystkim fascynujące życie pszczół. Dowiedzieliśmy się, jakie ”pokoje” mają w ulu pszczoły, w jaki sposób i dlaczego pszczelarz znakuje królową oraz w jaki sposób funkcjonuje społeczność pszczół. Wszyscy próbowaliśmy miodu oraz pyłku kwiatowego. Zobaczyliśmy również żywe pszczoły w szklanym ulu. Własnoręcznie wykonaliśmy świeczki z wosku a na koniec, każdy otrzymał certyfikat oraz książeczkę na temat pszczół.

       D. Maślak

      • Wielkanocna lekcja W-F

       05.04.2024

       Innowacyjna lekcja wychowania fizycznego? Tylko w Naszej szkole

       Nauczycielki wychowania fizycznego: Zuzanna Kuta i Magdalena Kubiak przygotowały dla uczniów Wielkanocną grę terenową "poszukiwanie jaj" !

       Uczniowie bardzo się zaangażowali i rywalizowali do samego końca

       Zwycięzcy zostali wyróżnieni a pozostali słodko udekorowani

      • Forum Młodych "Bo Nowe Jest Nadzieją"

       05.04.2024

       W dniu 03.04. klasy 2, 3 i 4 LO udały się do Netto Areny na Forum Młodych „Bo Nowe Jest Nadzieją”. Na spotkaniu tym młodzież miała okazję posłuchać wykładów prowadzonych przez znanych polskich transplantologów jak i wysłuchać relacji osób, które przeszły przeszczep, lub były dawcami organów.

       Dzięki takim spotkaniom mamy okazję poszerzyć naszą świadomość w zakresie nowoczesnych metod leczenia, poznawać skomplikowane procedury, jakie się z tym wiążą i kształtować własne poglądy na temat przeszczepów.

        

      • Akademia Wilczka Morskiego

       22.03.2024

       Dnia 14.03.2024r. uczniowie z klasy I A uczestniczyli w warsztatach Akademii Wilczka Morskiego pt. „Kierunek logistyka. Pakuj się, jedziemy!” zorganizowanych przez Politechnikę Morską w Szczecinie. Dzieci dowiedziały się, jaką rolę pełni logistyka w naszym życiu i sprawdziły, czy mają świadomość, że same z niej codziennie korzystają. Podczas spotkania uczniowie poznali rodzaje opakowań i mieli okazję formować jednostkę logistyczną z wykorzystaniem mini-palety. Otrzymali ładunki o różnych właściwościach, a przy okazji dowiedzieli się, co to jest sztauowanie i trymowanie. Dowiedzieli się, czy istnieje związek między logistyką a morzem a w laboratorium sortowania o etykietowaniu ładunku. Świeżo nabytą wiedzę, uczestnicy mogli przetestować w Laboratorium automatyzacji procesów magazynowych.

       Tekst - p. Danuta Maślak

      • Koncert Wiosenny

       22.03.2024

       W dniu 21.03.2024. uczniowie klas 3C i 3D zaprosili pozostałą część społeczności szkolnej na koncert z okazji Pierwszego Dnia Wiosny.

       Swoje umiejętności zaprezentowali:

       Gracjan Skrzypiński

       Julia Szymczak

       Kajetan Drewecki

       Maja Ząbkowska

       Lilianna Koziarska

       W repertuarze pojawiły się takie utwory jak:

       „Lemon Tree” zespołu Fools Garden

       „Jolene” Dolly Parton

       „Weź nie pytaj” Pawła Domagały

       „No time to die” Billy Eilish

       i „Skyfall” Adele

       Artystom gratulujemy wspaniałego występu i liczymy na więcej.

      • Konkurs "Namalować poezję"

       22.03.2024

       21 marca obchodzimy Światowy Dzień Poezji. Z okazji tego święta w naszej szkole odbył się konkurs Namalować poezję. Zadaniem uczestników było przedstawienie za pomocą obrazu treści wybranego wiersza (a więc uczestnicy, nie będąc tego świadomi, dokonali czegoś, co nazywa się przekładem intersemiotycznym). Jury konkursowe, składające się z Pani Afrodyty Prochaskiej, Pani Alicji Kurgan i Pani Stelli Sobiechowskiej, zdecydowało wyróżnić następujące prace:

       W kategorii klas 1-3 SP:

       1. Karolina Kott, klasa 1a, za ilustrację wiersza Krasnal i muchomor

       ex aueqo Amelia Orlińska, klasa 2a, za ilustrację wiersza Idzie niebo ciemną nocą

       wyróżnienie dla Mai Jaworskiej z klasy 1a za ilustrację wiersza Kotek

       W kategorii klas 4-6 SP:

       1. Aleksandra Kozłowska, klasa 6a, za ilustrację wiersza Bursztynowy ptaszek

       2. Oksana Pata, klasa 5a, za ilustrację wiersza Przenośnie

       ex aueqo, Filip Oliński, klasa 6a, za ilustrację wiersza Słoneczniki

       W kategorii klas liceum:

       1. Lisa Benitez-Małolepsza, klasa 3C, za ilustrację ballady Król olch

       2. Nikola Sobczak, klasa 3C, za ilustrację wiersza Prośba

       ex aueqo, Igor Mrówczyński, klasa 3E, za ilustrację wiersza Róża

       wyróżnienie dla Patryka Walczaka z klasy 1F za ilustrację Trenu V

       Na zwycięzców czekają miłe nagrody, które otrzymają z rąk Pani Dyrektor na szkolnym apelu. Wszyscy uczestnicy konkursu nagrodzeni zostaną dyplomami uznania i punktami z zachowania.

      • Dzień Świętego Patryka

       14.03.2024

       Zróbmy zielony hałas. Jutro przychodzimy ubrani na zielono, by uczcić Dzień Świętego Patryka - patrona Irlandii. 

       Każdy zielony strój to punkty z zachowania i ochrona przed odpytywaniem :)

      • Konkurs na mema w języku angielskim rozstrzygnięty

       14.03.2024

       Z okazji Dnia Gramatyki, który przypadł w dniu 04.03. i zbiegł się z Tygodniem Języków Obcych, ogłosiliśmy konkurs na mema. Zadaniem konkursowym było przygotowanie samodzielnie mema w języku angielskim, który z przymrużeniem oka traktował proces nauki języka obcego.

       Spośród bardzo ciekawych prac, jury w składzie Dorota Dziekarowska, Sylwia Dopierała, Joanna Dyląg, Iwona Owczarek, Ewelina Pest wyłoniło zwycięzcę. Została nim Karina Dashycka z klasy 2D LO.

       Gratulujemy inwencji twórczej, poczucia humoru i podążania za najnowszymi trendami w Internetowym świecie śmiesznych obrazków.

       Oto zwycięska praca Kariny. Gratulujemy!!!

      • Szkoła Roku 2024

       08.03.2024

       Zachęcamy do oddania głosu na nasze liceum w plebiscycie Szkoła Roku 2024.

       Może uda się zdobyć dodatkowe fundusze dla naszej placówki.

       Należy z listy wybrać województwo zachodniopomorskie, powiat "Szczecin", następnie odszukać VIII Liceum im. Olimpijczyków Polskich, a potem potwierdzić swój głos klikając w link, który przyjdzie nam na podany podczas głosowania adres mailowy.

       Link do głosowania poniżej 

        

      • Dzień Kobiet klas SP w kinie

       07.03.2024

       W dniu dzisiejszym w ramach obchodów Dnia Kobiet klasa 1a, 2a i 3a wraz z wychowawczyniami (1a – p. D. Maślak, 2a – p. D. Czaja, 3a – p. A. Prochaska) udały się do kina ,,Helios”, gdzie obejrzały film pt. ,,Emma i czarny jaguar”.Treść filmu zwróciła nam uwagę na ważne życiowe wartości, takie jak: umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach, empatia, odpowiedzialność człowieka za przyrodę oraz prawdziwa przyjaźń i wspieranie innych, gdy potrzebują pomocy.Główna bohaterka zabrała nas w piękną podróż do odległej dżungli. Film wywarł na nas ogromne wrażenie i sprawił radość nie tylko dziewczynkom, ale i chłopcom.tekst p. Afrodyta Prochaska – wychowawczyni 3a

      • Konkurs ,,Zuch” – edycja semestralna 2024

       07.03.2024

       6 marca uczniowie klas I – III naszej SP 15 (razem 19 osób: 1a-10osób, 2a-3osoby, 3a-6osób) wzięli udział w ogólnopolskim semestralnym konkursie ZUCH. Zadania konkursowe uwzględniały elementy edukacji polonistycznej, matematycznej oraz przyrodniczej. Test zawierał 21 pytań o różnej skali trudności na każdym poziomie klasy, co dało uczestnikom poczucie bezpieczeństwa oraz możliwość kontrolowania poziomu swoich umiejętności. W związku z tym, że pytania konkursowe mogą zawierać jedną lub więcej poprawnych odpowiedzi, to wymaga on od uczniów logicznego myślenia.

       Na wyniki marcowych zmagań musimy poczekać do maja, ale mamy nadzieję, że naszym uczniom tegoroczne zadania nie sprawiły wielu trudności.

       tekst p. Afrodyta Prochaska – szkolny koordynator konkursu