• Aktualności

      • Żywa lekcja historii

       27.05.2024

       23 maja klasa 3C LO wraz z p. Mariolą Pilarz uczestniczyła w wyjazdowej lekcji historii pt. „Byliśmy pierwsi na szczycie” poświęconej 80 rocznicy bitwy o Monte Cassino. Lekcja odbyła się w Klubie Kawaleryjskim 12 Pułku Ułanów Podolskich Szczecinie Osowie. Na miejscu uczniowie wysłuchali prelekcji historycznej, zwiedzili stadninę koni, a na zakończenie odbyło się symboliczne ognisko.

      • KONKURS PLASTYCZNY NA NAJCIEKAWSZĄ ZAKŁADKĘ DO KSIĄŻKI

       22.05.2024

       Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym

       REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO NA NAJCIEKAWSZĄ ZAKŁADKĘ DO KSIĄŻKI

       Organizator konkursu: Biblioteka ZSO nr 9 w Szczecinie

       Cele konkursu:

       - rozbudzenie zainteresowań czytelniczych,

       - pobudzenie aktywności twórczej.

        

       Zasady uczestnictwa

       1. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie VIII LO w Szczecinie.

       2. Termin składania prac upływa 5 czerwca 2024 r.

       3. Prace należy składać w bibliotece szkolnej lub przekazać nauczycielce plastyki pani Alicji Kurgan.

       4. Prace powinny mieć postać dwustronnej zakładki. Preferowany pionowy układ kompozycji.

       5. Maksymalne wymiary zakładki: 6 cm x 20 cm

       6. Treści zamieszczone na zakładce mają dotyczyć książki lub biblioteki.

       7. Zakładka może być wykonana dowolnej, płaskiej technice plastycznej (np. rysunek, malarstwo, kolaż, techniki mieszane). Mogą być użyte dowolne płaskie materiały, które nie zniszczą, nie pobrudzą książki.

       8. Każdy uczestnik może zgłosić wyłącznie jedną pracę.

       9. Do pracy konkursowej – zakładki, należy dołączyć kartkę z danymi autora/autorki pracy: imię i nazwisko, klasę.

       10. Dostarczenie pracy jest równoznaczne ze zgodą na zalaminowanie zakładki oraz na publiczne udostępnianie na stronie internetowej szkoły i tablicach ściennych w budynku szkoły.

       11. Kryteria oceny prac:- zgodność z tematem,- pomysłowość,- estetyka wykonania,

       12. Oceny prac dokonuje jury powołane przez Organizatora.

       13. Autorzy zwycięskich prac otrzymają nagrody.

        

      • Matury 2024

       17.05.2024

       Pomimo faktu, że matury jeszcze w toku, już dziś dzielimy się z Państwem kilkoma zdjęciami, podsumowującymi to ważne w życiu każdego licalisty wydarzenie.

      • Zielona Szkoła klas SP 15

       17.05.2024

       Za nami trzy dni wspaniałej przygody na Zielonej Szkole, w której brało udział 80 uczniów z klas SP 15. Nasi uczniowie zobaczyli, że można dobrze się bawić na świeżym powietrzu i nie mieć przy sobie telefonów komórkowych, po które tak bardzo uwielbiają sięgać. Uczestniczyli w mniej liczebnych grupach po 13-14 osób w różnych zajęciach m.in. majsterkowaniu, kajakarstwie, warsztatach ceramicznych, wędkarstwie, żeglarstwie, samodzielnym pokonywaniu parku linowego, wojnie zespołowej czyli paintballu laserowym, warsztatach z miedzi – robienie biżuterii, pływaniu rowerkami wodnymi, warsztatach kulinarnych – pieczenie pizzy, strzelaniu z łuku, zabawach na dmuchańcach, zjazdach tyrolskich oraz zabawie w pchli targ. Dzieci wróciły zadowolone i pełne wrażeń, a przede wszystkich świetnie się zintegrowały jako społeczność szkolna i odcięły się od używania telefonów komórkowych.

       kierownik wyjazdu – Afrodyta Prochaska

      • Klasa 6a SP w Morskim Centrum Nauki

       17.05.2024

       Dziś klasa 6a wspólnie ze swoją wychowawczynią p. Afrodytą Prochaską i nauczycielką biologii p. Moniką Januszewską odwiedziła Morskie Centrum Nauki w Szczecinie. Pod czujnym okiem pań Edukatorek, podzielona na dwie grupy, uczestniczyła w warsztatach. W pracowni biologiczno-chemicznej uczniowie zaznajamiali się z procesem osmozy i dzięki doświadczeniom oraz obserwacji mogli się dowiedzieć, w jaki sposób woda porusza się w różnych środowiskach. Natomiast w pracowni modelarskiej zastanawialiśmy się, które maszyny, narzędzia i urządzenia spotykane na co dzień należą do grupy prostych. Wykorzystując różne drewniane elementy, każdy uczeń budował swoją własną katapultę. Zajęcia pokazywały także niektóre prawa fizyki. Po warsztatach podziwialiśmy samoobsługowe i interaktywne eksponaty na pięciu wystawach tematycznych. Mimo braku lekcji w szkolnych ławkach dzisiaj również sporo się nauczyliśmy.

      • Wycieczka do Londynu

       17.05.2024

       W dniach 07-11.05.2024 uczniowie z różnych klas naszego liceum udali się na życiową wyprawę do Londynu i Oxfordu. Zakwaterowani w brytyjskich domach mieli okazję porozumiewać się w języku angielskim i zaznać prawdziwego londyńskiego życia i skosztować lokalnych potraw prosto z domowej kuchni. Oprócz zwiedzania typowych londyńskich atrakcji takich jak Big Ben czy Pałac Buckingham, udali się do wielu muzeów i galerii (The Natural History Museum, The National Gallery i inne), wybrali się na przechadzkę po China Town, a ponadto starczyo też czasu na zakupy, zdjęcia i pamiątki. 

       Rozemocjonowani wrócili do szkoły z nową energią do wzmożonej pracy tuż przed zakończeniem roku szkolnego i wystawieniem ocen.

        

      • Zaproszenie na konferencję dla rodziców

       08.05.2024

       Centrum Inicjatyw Rodzinnych serdecznie zaprasza na Konferencję poświęconą nowemu projektowi 'STREFA UWAŻNEGO RODZICA", który stanowi element Programu Wsparcia Psychologicznego mieszkańców Szczecina. Konferencja ma na celu przedstawienie V modułów realizowanych przez specjalistów z wielu sfer życia codziennego, trudów związanych z wychowywaniem dzieci, nastolatków a także wzmacnianie więzi, poczucia własnej wartości oraz rozwijanie umiejętności komunikacji.
       Gościem Specjalnym Konferencji będzie Dr Beata Bugajska.

       Konferencja odbędzie się 21 maja 2024 r., w godzinach 10:00 - 13:00, ul. Wąska 16 Szczecin (Floating Arena)

       Konferencja ma charakter otwarty i bezpłatny, natomiast w celu oszacowania ilości osób proszę o potwierdzenie obecności telefonicznie lub mailowo
       Telefon: 570 780 040
       E-mail: rodzina.cir@scs-szczecin.pl

       https://www.facebook.com/events/701877255283844?ref=newsfeed

      • Dni Skandynawskie 2024

       07.05.2024

       9 maja (czwartek) na godzinę 17:00 zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na Hygge Familie AI | Dni Skandynawskie 2024 | DK Słowianin - bezpłatne wydarzenie towarzyszące 10. edycji Dni Skandynawskich.

       Wiecie, że Skandynawia to miejsce powstawania zaawansowanych technologii? O tym, co ułatwia i ratuje nam życie opowiedzą uczniowie SP nr 2 w Szczecinie.

       Sebastian Staniak z firmy Master Energy opowie nam o rozwijającej się sztucznej inteligencji, o szansach i zagrożeniach i możliwościach AI w życiu dziecka i rodzica.

       Czy sztuczna inteligencja potrafi wykreować lepsze skandynawskie krajobrazy niż wyobraźnia człowieka? Sprawdzimy to!

       Pomalujemy i udekorujemy swoje domki skandynawskie i stworzymy swój kopennhaski port. Nie zabraknie nam inspiracji.

       Na koniec zrelaksujemy się w stylu hygge - czyli duńskiej sztuce szczęścia. Będzie miło i przytulnie, a na ekranie kino skandynawskie.

        

       Serdeczności! 

        

       Józefa Korzeniowskiego 7 

       70-211 Szczecin, Polska  

       Tel. (91) 434 56 63 | Kom: 697 754 158

       www.slowianin.org |RODO:  www.slowianin.org/rodo 

      • Niech kwitnie dobro

       30.04.2024

       W sobotę 20.04. w godz. 10.00- 13.00 na Jasnych Błoniach nasi uczniowie wzięli udział w akcji charytatywnej pod hasłem "Niech kwitnie dobro".

       W zamian za datki pieniężne wrzucane do puszek wolontariusze rozdawali żonkile.

       Oto kilka migawek z tego przedsięwzięcia.

      • Zajęcia z młotkiem i gwoździami

       30.04.2024

       29 kwietnia br. uczniowie klasy 3a wraz ze swoją wychowawczynią p. Afrodytą Prochaską i mamą Martynki p. Agatą uczestniczyli w warsztatach „Majsterkowo” zorganizowanych przez Castoramę przy ul. Południowej w Szczecinie. Głównym celem nietypowych zajęć było rozbudzanie w uczniach pasji do majsterkowania oraz rozwijanie umiejętności manualnych. Nasze zadanie polegało na samodzielnym wykonaniu budki lęgowej z otrzymanych drewnianych elementów.

       Z pomocą wykwalifikowanych pracowników Castoramy p. Zuzanny i p. Grzegorza zaopatrzeni w specjalne fartuszki oraz profesjonalne narzędzia, tj. młotki, wszyscy uczniowie z wielką ochotą zabrali się do wykonania zadania. W naszej klasie okazało się, że to dziewczynki szybciej i sprawniej potrafią przybijać gwoździe. A po połączeniu drewnianych elementów każdy przystąpił do ozdabiania ptasich domków. Wszyscy swoje prace wykonali bardzo starannie i ozdobili je według własnego kreatywnego pomysłu.

       Na zakończenie każdy uczeń otrzymał dyplom, drobne upominki (lniany worek podróżny, długopisy, ołówki, kredki, drewniane zabawki) oraz wykonane budki lęgowe, które z pewnością zawisną na naszych działkach i ogródkach.

       red. A. Prochaska

      • WAŻNY KOMUNIKAT!

       28.04.2024

       Dyrekcja Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 9 informuje:

       Dni wolne od zajęć dydaktyczno- wychowawczych w ZSO Nr 9:

       1.05.2024 r.

       2.05.2024 r.

       3.05.2024 r.

       6.05.2024 r.

       7.05.2024 r.

       8.05.2024 r.

       9.05.2024 r.

       10.05.2024 r.

       13.05.2024 r. dzień ten dla  klas LO będzie wolny od zajęć dydaktyczno- wychowawczych, natomiast klasy SP 15 przyjdą do szkoły na godzinę 12.15. na obiad, następnie będą realizowały swoje zajęcia przewidziane w poniedziałkowym planie od 2 godziny lekcyjnej. Realizacja odbywać się będzie w systemie lekcji skróconych według następującego harmonogramu:

       2 lekcja: 12.30.- 13.00.

       3 lekcja: 13.05.- 13.35.

       4 lekcja: 13.40.- 14.10.

       5 lekcja: 14.15.- 14.45.

       6 lekcja: 14.50.- 15.20.

       7 lekcja: 15.25.- 15.55.

       8 lekcja : odwołana.

      • Dni Otwarte za nami

       15.04.2024

       22.03. i 13.04 odbyły się Dni Otwarty naszej szkoły. Odwiedzili nas uczniowie wielu szkół podstawowych ze Szczecina i okolic, miedzy innymi z SP 6, 7, 8, 23, 31, 33, 35, 37, 48, 51, 55, 56, 68 czy ze szkół Salezjańskich, katolickich, w Będargowie i Policach. Nie zabrakło też uczniów kończących edukację w szkole podstawowej w chmurze.

       Gości oprowadzali nasi uczniowie, pokazując bogatą bazę dydaktyczną naszej placówki. Były warsztaty plastyczne, quizy historyczne i językowe, pod mikroskopem pokazaliśmy wam ciekawe eksponaty, w laboratorium przeprowadziliśmy ciekawe eksperymenty, poczęstowaliśmy ciastami i słodkimi przekąskami, a na pamiątkę można było sobie zrobić zdjęcie w fotobudce.

       Moc atrakcji zapewnili nasi naczyciele, którzy - jak widać na załączonych obrazkach - serca maja wielkie i na dłoni

       Kolejny raz nasze podwoje otworzymy dla was za rok.

       Do zobaczenia

      • SP - potwierdzenie woli przyjęcia

       12.04.2024

       Szanowni Rodzice

       Uprzejmie informujemy, że listy kandydatów zakwalifikowanych do klas I szkół podstawowych zostaną ogłoszone w dniu 12.04.2024 r. do godz. 15.00. W związku z powyższym w dniach 15.04.2024 r. - 16.04.2024 r. do godz. 15.00 należy pisemnie lub elektronicznie potwierdzić wolę przyjęcia dziecka do danej szkoły podstawowej. Brak oświadczenia woli przyjęcia dziecka do szkoły oznacza rezygnację z zapewnionego miejsca w danej placówce”.