Sobota 27.04.2024

• Dbamy o rozwój każdego z naszych uczniów
        • Świetnie wyposażone pracownie
        • Przekonaj się jak wygląda szkoła XXI wieku

• Rekrutacja do klas I VIII LO

• 23.07.2021
        • Od 23.07. - 30.07.2021 r. (piątek) do godziny 15.00 kandydaci zakwalifikowani do VIII LO mogą potwierdzić wolę nauki w naszej szkole.

W tym celu należy dostarczyć do sekretariatu szkoły:

• oryginał świadectwa ukończenia szkoły podstawowej
          • oryginał zaświadczenia o wyniku egzaminu ósmoklasisty
          • oryginał wydruku z systemu NABÓR
          • 3 zdjęcia legitymacyjne
          • kartę zdrowia
          • ewentualnie opinię, orzeczenie wydane przez PPP lub orzeczenie o niepełnosprawnosci kandydata.

Sekretariat jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach: 8.00 - 15.00.

• Spotkanie z rodzicami uczniów klasy I SP

• 21.07.2021
        • Zapraszamy rodziców uczniów klasy Ia Szkoły Podstawowej nr 15 na organizacyjne spokanie, które odbędzie się 30 sieprnia (poniedziałek) o godzinie 17.00 w sali 103. Na spotkanie należy dostarczyć 3 zdjęcia legitymacyjne dziecka, podpisane na odwocie (imieniem i nazwiskiem).  W załączniku znajdą Państwo informacje na temat wyprawki dla pierwszoklasistów.

• WAKACYJNY KONKURS

• 01.07.2021
        • WAKACYJNY KONKURS

(dla tegorocznych klas 1 i 2)

Daj drugie życie swoim ubraniom!

Bądź EKO i zdobądź punkty w szkole!

Zamiast wyrzucać stare spodnie, sukienkę czy sweter , zrób coś aby dostały nowe życie. Wystarczy kreatywność i chęć do działania! Stwórz swoje unikalne, wyjątkowe ubranie, które przeżyje z Tobą następne lato, zrób zdjęcie przed przeróbką  i pochwal się swoim nowym wdziankiem przynosząc je we wrześniu do szkoły.

Zdjęcie wyślij  e-mail: konkursowepraceLOVIII@outlook.com.

Na wasze gotowe prace czakamy do 10. września 2021

Nikt nie zostanie bez nagrody!

organizator: Samorząd Uczniowski VIII LO

Więcej informacji w zakładce: Aktualności.

• Atlas obecności

• 28.06.2021
        • Nowa galeria "Atlas obecności" została dodana do albumu fotograficznego

Po pandemicznym „mroku” udało nam się wrócić nie tylko do szkolnych ławek, ale również zażyć nieco miejskiej kultury. Dwie klasy, 1C i 2C wraz z nauczycielami postanowiły wybrać się na wystawę na Zamku Książąt Pomorskich.

Ekspozycja w dość nowatorski sposób podchodzi do historii miasta. Główny nacisk kładzie na rolę jego mieszkańców, ich indywidualnych i grupowych doświadczeń w budowaniu, tworzeniu Szczecina od roku 1945 do współczesności.

Wystawa odnosi się zarówno do sfery prywatnej szczecinian, jak i życia publicznego, wspólnotowego. Prezentuje dawne i nowe obrazy miasta, charakterystyczne miejsca i wydarzenia.

Młodzież miała okazję zarówno do zabawy (wystawa jest interaktywna) jak i do refleksji, gdyż w historię miasta wplecione są losy ich własnych rodzin jak i ich samych

• Budujemy Szkolną Strefę Chillout

• 21.06.2021
        • Wykorzstując środki z Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego Samorząd Uczniowski VIII LO zorganizował na III piętrze Szkolną Strefę Chillout. Działania uczniów koordynował opiekun SU - p. Dorota Witkowska.
        • Szczepienia dzieci w wieku 12 - 15 lat

• 04.06.2021
        • Już od 7 czerwca br. rozpoczną się szczepienia dzieci w wieku od 12 do 15 lat w ramach Narodowego Programu Szczepień.

7 czerwca zostaną wystawione e-skierowania na szczepienie przeciwko COVID-19 dzieci w wieku od 12 do 15 lat. Zasady zapisywania 12-latków i starszych dzieci na szczepienia przeciwko COVID-19 będą takie same jak zasady zapisywania 16-latków. Rodzice będą więc mogli zapisywać dzieci na szczepienia na wszystkie dostępne dotąd sposoby:

• telefonicznie pod numerem całodobowej infolinii 989,
          • wysyłając SMS-a na numer 880 333 333,
          • poprzez system e-Rejestracji, Internetowe Konto Pacjenta
          • w punkcie szczepień.

Możliwa jest rejestracja do punktów szczepień na ul. Henryka Pobożnego 14/2 oraz ul. Krakowskiej 71-79.

• Sukces naszych uczennic!
        • Nowe zasady organizacji pracy VIII LO

• 07.05.2021
        • Na podstawie aktualizacji Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 29 kwietnia 2021 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, które weszło w życie z dniem 3 maja 2021 r. od poniedziałku 17.05.2021 r. uczniowie VIII LO rozpoczną naukę a trybie hybrydowym, zgodnie z poniższm harmonogramem:

• Stopniowy powrót do szkoły

• 04.05.2021
        • Ze względu na poprawę sytuacji epidemicznej w kraju, przy zachowaniu reżimu sanitarnego, będzie możliwy stopniowy powrót do stacjonarnej pracy szkół i placówek. Minister Edukacji i Nauki podpisał rozporządzenie w tej sprawie.

Harmonogram powrotu do nauki stacjonarnej:

• Od 4 maja do zajęć w trybie stacjonarnym wracają wszystkie dzieci z klas I-III szkół podstawowych,
          • Od 17 maja br. uczniowie szkół ponadpodstawowych przechodzą na naukę w tzw. systemie hybrydowym (50 proc./50 proc.)

Szczegółowe informacje są dostepne na stronie internetowej:

W SP 15 w Szczecinie w dniach 4 - 7 maja br. zajęcia będą się odbywały w trybie zdalnym, ze względu na reżim sanitarny, w którym należy zorganizować egzaminy maturalne.

• Harmonogram wejść do sali gimnastycznej na egzamin maturalny
        • Uczniowie SP wracają do szkoły!

• 22.04.2021
        • Od dnia 26 kwietnia br. zajęcia lekcyjne dla uczniów SP 15 będą się odbywały w systemie hybrydowym. W pierwszym tygodniu tj. od 26.04.2021r. zajęcia będą prowadzone w trybie stacjonarnym, natomiast w kolejnym tygodniu (od 4.05.2021r.) będą się one odbywały zdalnie.

Podczas zajęć prowadzonych stacjonarnie będą funkcjonowały: stołówka i świetlica szkolna. Przy czym do świetlicy powinny uczęszczać wyłącznie dzieci, którym rodzice nie będą mogli zapewnić żadnej innej formy opieki.

• Potwierdzenie woli przyjęcia dziecka zakwalifikowanego do klasy I SP15