• Godziny pracy sekretariatu ZSO nr 9

• 08.07.2020
        • W okresie naboru sekretariat szkoły bedzie czynny w godzinach 8.00 - 15.00.

• Odbiór świadectw dojrzałości

• 07.08.2020
        • Abiturienci, którzy zdali egzamin maturalny będą mogli odebrać świadectwa dojrzałości 11 sierpnia 2020 r. (wtorek) w sekretariacie szkoły, zgodnie z poniższym harmonogramem:

10.30 - 10.45 abiturienci, których nazwiska rozpoczyną się na literę B - D;

10.45 - 11.00 abiturienci, których nazwiska rozpoczyną się na literę  G - J;

11.00 - 11.15 abiturienci, których nazwiska rozpoczyną się na literę K;

11.15 - 11.30 abiturienci, których nazwiska rozpoczyną się na literę L - M;

11.30 - 11.45 abiturienci, których nazwiska rozpoczyną się na literę P - S;

11.45 - 12.00 abiturienci, których nazwiska rozpoczyną się na literę T - W.

W przypadku, gdyby abiturient nie mógł się dostosować do podanych powyżej godzin, jest zobowiązany do telefonicznego ustalenia indywidualnego terminu z sekretariatem szkoły (tel. 91 489 33 91).

Wejście do szkoły tylko w maseczkach zakrywających nos i usta i zdezynfekowaniu rąk.

Abiturienci, którzy nie zdadzą jednego z egzamionów obowiązkowych, są zobowiązani do złożenia w sekretariacie szkoły oświadczenia o zamiarze przystąpienia do egzaminu maturalnego w terminie poprawkowym (08.09.2020 r.). Ostatecznym termin złożenia powyższego oświadczenia przypada 14 sierpnia 2020 r. (piątek).

• Egzaminy poprawkowe

• 26.06.2020
          • 24 sierpnia 2020 r. o godzinie 9.00 odbędą się egzaminy poprawkowe z języka polskiego, języka niemieckiego i języka angielskiego;
          • 25 sierpnia 2020 r. o godzinie 9.00 odbędą się egzaminy poprawkowe z matematyki, chemii i fizyki (Zuzanny M. - uczennicy klasy 1E);
          • 26 sierpnia 2020 r. o godzinie 9.00 odbędą się egzaminy poprawkowe z biologii, geografii, fizyki i warsztatów dziennikarskich;
          • 26 sierpnia 2020 r. o godzinie 13.00 odbędzie się egzamin poprawkowy z wychowania fizycznego.

Egzamin klasyfikacyjny z informatyki odbędzie się 25 sierpnia 2020 r. o godzinie 9.00.

Egzaminy składają się z I części, pisemnej i II części - ustnej, wyjątek stanowią egzaminy z wychowania fizycznego i informatyki, które mają charakter praktyczny.

Na egzaminach obowiązuje strój galowy.

• Samorząd Uczniowski ma nowego przewodniczącego!

• 24.06.2020
        • Mimo stanu zagrożenia epidemicznego w kraju, w VIII LO zostały przeprowadzone (zdalnie!) wybory Zarządu Samorządu Uczniowskiego. Mimo, że frekwencja wyborcza nie była wysoka, gdyż wyniosła jedynie 22%, to zdarzyły się klasy w których osiągnęła ona poziom 74% (sic!). Przeprowadzone 22 czerwca br. wybory pozwoliły na wyłonienie:

przewodniczącego - Kacper Kubiak z klasy 2B;

zastępcy - Natalia Wysocka z klasy 1E;

skarbnika - Bianka Linke z klasy 1C.

Wyniki wyborów w naszej szkole są potwierdzeniem starej łacińskiej maksymy: absens carens.

Klasa 2B za zaangażowanie otrzymuje nagrodę w postaci słodkiego poczęstunku na wybraną klasową uroczystość, która odbędzie się na terenie szkoły (zobowiązanie zrealizujemy po powrocie do szkoły :-)).