• Aktualności

      • Karnawałowy zawrót głowy

       23.01.2024

       "Kolorowy bal karnawałowy" dla uczniów klas 1-3 SP 15 stał się już tradycją w naszej szkole. Odbywa sie on zawsze w ostatni piatek nauki przed zimowymi feriami dla uczniów z naszego województwa. Tego dnia nie liczy się styl tańca. Najważniejsza jest muzyka i chęć do wspólnej zabawy. Dzieci i ich rodzice dbają też o kolorowy strój i niecodzienne fryzury.

       Tak było i tym razem. Na szkolnym holu wraz ze swoimi wychowawczyniami, które również przybyły w karnawałowych strojach, pląsały księżniczki razem z Pokemonami, Spiderman z Batmanem, elfy z klaunami czy piraci z różnymi zwierzątkami.

       Dzieciom humor dopisał. Stroje były piękne i kolorowe. Muzyka głośno grała, a uczestnicy balu świetnie się bawili i szczęśliwi udali się na feryjny wypoczynek.

       tekst -  p. Afrodyta Prochaska

       fotografie - p. Dorota Dziekarowska

      • GŁOSUJEMY NA SZCZECIN!

       08.01.2024

       Zostało 10 dni na pomaganie przez głosowanie w pierwszym etapie Plebiscytu Miast Świeć się z Energą. Do finału akcji przejdzie 16 najładniej oświetlonych miejscowości - po jednym z każdego województwa. W Zachodniopomorskiem prowadzi Koszalin wyprzedzając m.in. Połczyn-Zdrój i Szczecin.
       W dobroczynnym konkursie Energi wielkość miasta nie ma znaczenia. To, czy zdobędzie ono energooszczędny sprzęt AGD o wartości 10 tys. zł dla potrzebujących oraz prawo do walki o tytuł Świetlnej Stolicy Polski zależy od piękna i popularności świątecznych dekoracji.
       Głosować można tylko do poniedziałku 15 stycznia do godz. 12.00 na SwiecSie.pl.

       Pozdrawiamy,
       Zespół prasowy Świeć się z Energą

      • Świąteczne karaoke w języku angielskim

       08.01.2024

       W dniu 20.12.2023. na dużej przerwie uczniowie klas licealnych wzięli udział w nowym przedsięwzięciu, mającym na celu oswajanie się z językiem angielskim, możliwość prezentacji swoich wokalnych umiejętności oraz wprawienie się w świąteczny nastrój - Świątecznym Karaoke po angielsku. Wydarzenie okazało się hitem - młodzież nie tylko śpiewała, ale i tańczyła. Było gwarno, wesoło, radośnie, uczniowie klas starszych i młodszych zintegrowali się we wspólnej zabawie. Szczególne podziękowania składamy chłopcom ze szkolnego koła multimedialnego za wsparcie od strony technicznej i obsługę sprzętu. Więcejo wydarzeniu - filmiki ze wspólnego muzykowania -  na naszym szkolnym facebooku.

      • Warsztaty bożonarodzeniowe w klasie 1a

       08.01.2024

       Boże Narodzenie to wyjątkowy czas, którego wspólne spędzanie ma szczególne znaczenie. Takie chwile miały też miejsce w klasie 1a podczas świątecznych warsztatów, kiedy to wspólne tworzenie, dzielenie się pomysłami, śpiewanie kolęd czyniło je jeszcze wspanialszymi. Dzieci i rodzice pracowali wspólnie bawiąc się świetnie.

      • Szkolne Jasełka

       08.01.2024
       22 grudnia 2023 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie świąteczne, którego celem było wprowadzenie w świąteczny nastrój wszystkich uczniów i pracowników szkoły. Po, organizowanych tego dnia, spotkaniach wigilijnych uczniowie udali się na salę gimnastyczną, gdzie obejrzeli przygotowane przez uczniów klasy 1a i wychowawczynię, Panią Danutę Maślak, jasełka. Następnie uczniowie wysłuchali kilku kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych w wykonaniu swoich rówieśników, a Pani Dyrektor Mariola Pilarz złożyła wszystkim świąteczne życzenia.

       tekst - p. Stella Sobiechowska