• Aktualności

      • Międzynarodowi goście ze stowarzyszenia POLITES

       16.02.2024

       W dniu 16.02.2023. uczniowie klasy 2D LO mieli okazję wziąć udział w międzynarodowych warsztatach dzięki współpracy ze stowarzyszeniem wolontariackim POLITES w Szczecinie. Na zaproszenie pani Doroty Dziekarowskiej przybył do nas Andreas z Włoch, który po angielsku poprowadził zajęcia oscylujące wokół tematyki "Eco-friendly". Nasi licealiści zapoznali się z zagadnieniami dotyczącymi ochrony środowiska, w grupach przedyskutowali i zaprezentowali własne pomysły dotyczące zmniejszenia zużycia wody, pozyskiwania energii, czy zarządzania zasobami żywności, a na koniec wszyscy rozwiązali eco-friendly quiz na Kahoocie.

       Dziękujemy za przybycie i czekamy na następne warsztaty :)

      • Facebookowy profil bohaterki literackiej

       12.02.2024

       Podsumowanie pracy z lekturą szkolną to przede wszystkim rozwijanie kompetencji miękkich moich uczniów, które są niezwykle ważne w XXI wieku nie tylko w szkole, ale przede wszystkim w późniejszym życiu dorosłego absolwenta.

       Tym razem klasa 4a współpracując w grupach, które powstały w wyniku tajemniczego losowania, miała nietypowe zadanie. Uczniowie na kartkach papieru stworzyli fikcyjny profil facebook Anieli Kowalik czyli uczennicy żyjącej w roku 1977, będącej bohaterką książki pt. ,,Kłamczucha” Małgorzaty Musierowicz.

       Każda grupa wykazała się dużą kreatywnością, komunikatywnością oraz umiejętnością współpracy pod presją czasu, który był przeznaczony na te zadanie. Uczniowie przekonali się, że potrafią budować nowe klasowe relacje z różnymi osobami w zespołach. W galerii zdjęcia z naszej lekcji…

       Tekst - p. Afrodyta Prochaska

      • Mała gastronomia

       09.02.2024

       Dziś spełniło się życznie wielu uczniów - w naszej placówce zaczął działać punkcik gastronomiczny. Zainstalowaliśmy dla was automat vendingowy ze zdrowymi przekąskami i napojami. Jak tylko został podłączony - ustawiła się do niego pokaźna kolejka, więc wróżymy sporą popularność tego miejsca :)

        

      • Wykłady uniwersyteckie dla uczniów naszego liceum

       08.02.2024

       Dzis licealiści z klas 1B i 2B wraz z paniami Eweliną Pest i Wiesławą Kłonowską-Szeflińską gościli na wykładzie na wydziale humanistycznym Uniwersytetu Szczecińskiego. Dr Michał Baran-Przegląd przedstawił różnice w zastosowaniu czasów angielskich oraz wypunktował powody dla których poprawność gramatyczna jest ważna.

       Po wykładzie uczniowie mieli okazję zwiedzić bibliotekę międzywydziałową i zapoznać się z ofertą uniwersytetu.

      • Wirtualny spacer po szkole

       06.02.2024

       W ramach uruchamiania profilu naszej szkoły na Facebooku ogłosiliśmy konkurs na facebookowe zdjęcie w tle.

       Zapraszamy do obejrzenia prac nadesłanych przez naszych uczniów, a tym samym do wirtualnego spaceru po naszej placówce.

       Autorzy prac:

       - Patryk Wlaczak, kl. 1F LO

       - Aleksandra Kuśmierek, kl. 1 F LO

       - Marta Zdancewicz, kl. 1F LO

       - Lizaveta Ziaziulina, kl. 1F LO

       - Anna Chojnacka, kl. 1B LO

       - Lena Szelągiewicz, kl. 1B LO

       - Michał Wierzchowiecki, kl. 1B LO

       - Kirill Boharnikov, kl. 3E LO

       - Inga Szlachtewicz, kl. 3E LO

       - Aleksandra Jasianek, kl. 3E LO

       - Paulina Bany, kl. 3E LO

      • KONKURS Z OKAZJI DNIA GRAMATYKI

       06.02.2024

       Z okazji Dnia Gramatyki przypadającego na 04.03. ogłaszamy konkurs na śmiesznego mema nawiązującego do nauki języka angielskiego.

       Mem powinien być w języku angielskim i z przymrużeniem oka traktować proces nauki tego języka.

       Konkurs skierowany jest do uczniów klas licealnych.

       Swoje prace przesłać należy mailowo na adres:ddziekarowska@zso9.szczecin.pl

       Termin nadsyłania prac to 04.03.2024.

       Każdy uczestnik otrzyma punkty za udział w przedsięwzięciach przygotowanych przez szkołę (+10pkt), a laureaci dodatkowo otrzymają oceny z języka angielskiego.

       Zapraszamy do zabawy!!!

        

       Galerię prac konkursowych już można oglądać na naszym szkolnym facebooku :)

       LINK DO NASZEGO SZKOLNEGO FACEBOOKA (klik)

      • Karnawałowy zawrót głowy

       23.01.2024

       "Kolorowy bal karnawałowy" dla uczniów klas 1-3 SP 15 stał się już tradycją w naszej szkole. Odbywa sie on zawsze w ostatni piatek nauki przed zimowymi feriami dla uczniów z naszego województwa. Tego dnia nie liczy się styl tańca. Najważniejsza jest muzyka i chęć do wspólnej zabawy. Dzieci i ich rodzice dbają też o kolorowy strój i niecodzienne fryzury.

       Tak było i tym razem. Na szkolnym holu wraz ze swoimi wychowawczyniami, które również przybyły w karnawałowych strojach, pląsały księżniczki razem z Pokemonami, Spiderman z Batmanem, elfy z klaunami czy piraci z różnymi zwierzątkami.

       Dzieciom humor dopisał. Stroje były piękne i kolorowe. Muzyka głośno grała, a uczestnicy balu świetnie się bawili i szczęśliwi udali się na feryjny wypoczynek.

       tekst -  p. Afrodyta Prochaska

       fotografie - p. Dorota Dziekarowska

      • GŁOSUJEMY NA SZCZECIN!

       08.01.2024

       Zostało 10 dni na pomaganie przez głosowanie w pierwszym etapie Plebiscytu Miast Świeć się z Energą. Do finału akcji przejdzie 16 najładniej oświetlonych miejscowości - po jednym z każdego województwa. W Zachodniopomorskiem prowadzi Koszalin wyprzedzając m.in. Połczyn-Zdrój i Szczecin.
       W dobroczynnym konkursie Energi wielkość miasta nie ma znaczenia. To, czy zdobędzie ono energooszczędny sprzęt AGD o wartości 10 tys. zł dla potrzebujących oraz prawo do walki o tytuł Świetlnej Stolicy Polski zależy od piękna i popularności świątecznych dekoracji.
       Głosować można tylko do poniedziałku 15 stycznia do godz. 12.00 na SwiecSie.pl.

       Pozdrawiamy,
       Zespół prasowy Świeć się z Energą

      • Świąteczne karaoke w języku angielskim

       08.01.2024

       W dniu 20.12.2023. na dużej przerwie uczniowie klas licealnych wzięli udział w nowym przedsięwzięciu, mającym na celu oswajanie się z językiem angielskim, możliwość prezentacji swoich wokalnych umiejętności oraz wprawienie się w świąteczny nastrój - Świątecznym Karaoke po angielsku. Wydarzenie okazało się hitem - młodzież nie tylko śpiewała, ale i tańczyła. Było gwarno, wesoło, radośnie, uczniowie klas starszych i młodszych zintegrowali się we wspólnej zabawie. Szczególne podziękowania składamy chłopcom ze szkolnego koła multimedialnego za wsparcie od strony technicznej i obsługę sprzętu. Więcejo wydarzeniu - filmiki ze wspólnego muzykowania -  na naszym szkolnym facebooku.

      • Warsztaty bożonarodzeniowe w klasie 1a

       08.01.2024

       Boże Narodzenie to wyjątkowy czas, którego wspólne spędzanie ma szczególne znaczenie. Takie chwile miały też miejsce w klasie 1a podczas świątecznych warsztatów, kiedy to wspólne tworzenie, dzielenie się pomysłami, śpiewanie kolęd czyniło je jeszcze wspanialszymi. Dzieci i rodzice pracowali wspólnie bawiąc się świetnie.

      • Szkolne Jasełka

       08.01.2024
       22 grudnia 2023 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie świąteczne, którego celem było wprowadzenie w świąteczny nastrój wszystkich uczniów i pracowników szkoły. Po, organizowanych tego dnia, spotkaniach wigilijnych uczniowie udali się na salę gimnastyczną, gdzie obejrzeli przygotowane przez uczniów klasy 1a i wychowawczynię, Panią Danutę Maślak, jasełka. Następnie uczniowie wysłuchali kilku kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych w wykonaniu swoich rówieśników, a Pani Dyrektor Mariola Pilarz złożyła wszystkim świąteczne życzenia.

       tekst - p. Stella Sobiechowska
      • Przyjemne warsztaty szycia

       14.12.2023

       Klasa 3a pod czujnym okiem swojej wychowawczyni w tym roku szkolnym uczy się przydatnego rzemiosła czyli szycia. To zajęcia wymagające od uczniów  cierpliwości, precyzji i pewnej ręki. Okazało się, że nawet nawlekanie igły początkowo było trudną sztuką, bo wymagało wprawnej ręki.

       Jednak im częściej to robimy, tym łatwiej się udaje. Teraz zarówno chłopcy, jak i dziewczęta z niecierpliwością czekają na kolejne zajęcia związane z szyciem.

       A nauka szycia jest dla uczniów kolorową i przyjemną zabawą!

      • ŚWIĄTECZNE KARAOKE PO ANGIELSKU

       12.12.2023

       KIEDY?
       W przyszłą środę, tj. 20.12.2023 na dużej przerwie

       GDZIE?
       Na korytarzu na najwyższym piętrze

       CO?
       Odbędzie się ŚWIĄTECZNE KARAOKE PO ANGIELSKU :)

       DLA KOGO?
       Wydarzenie dla uczniów LO8

       - Uczniowie będą mieli możliwość zaśpiewać jedną z wybranych świątecznych piosenek po angielsku.
       - W związku z faktem, iż przerwa ma tylko 20 min. - przyjmujemy wyłącznie zespoły, których liczebność ustalacie sami.

       ZGŁOSZENIA: mailem na ddziekarowska@zso9.szczecin.pl
       (lub Librusem do pani Dziekarowskiej).

       W treści zgłoszenia proszę podać skład zespołu wraz z klasą, do której należą uczestnicy oraz tytuł wybranego utworu.

       Dla każdego uczestnika - punkty dodatnie z zachowania :)

       Decyduje kolejność zgłoszeń :)

       Wprawmy się razem w świąteczny nastrój ćwicząc przy tym angielski :)

      • Wysportowane Mikołajki

       12.12.2023

       Dnia 05.12.2023, w Szkole Podstawowej nr 15 odbyły się mikołajkowe lekcje wychowania fizycznego. Uczniowie brali udział w wielu świątecznych zabawach m.in. "Szybcy jak renifery Mikołaja", wyścigi zaprzęgów reniferów, wrzucanie prezentów do sań Mikołaja, berek w mikołajowych czapkach. Dobrej zabawy dopełniły świąteczne przebrania uczniów oraz muzyka.

       Wszyscy świetnie się bawili, a uśmiechy nie schodziły z naszych twarzy.

      • Żegnamy jesień

       12.12.2023

       Klasa 1a SP pożegnała jesień wystawą pięknych lapbooków i albumów. Ekspzycję oglądać można w holu głównym szkoły.