• Spotkanie z Policją

• 27.03.2023 15:13
          • 27 i 28 marca 2023 r. gościliśmy w naszej szkole policjantów z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej. Panowie przeprowadzili aktywne zajęcia poświęcone problematyce narastającej wśród młodych ludzi agresji,  cyberprzemocy, fali samobójstw a także idącym, wraz z tymi zjawiskami, brakiem odpowiedzialności za swoje czyny i powszechną demoralizacją. Na lekcjach przedstawione zostały liczne przykłady z policyjnych interwencji, edukacyjne filmiki, pogadanki na temat prawa obowiązującego młodych ludzi do 17 roku życia.
          • Udział w warsztatach historycznych na US

• 27.03.2023 15:46
          • 24 marca br. klasy 2C i 2D wzięły udział w warsztatach historycznych organizowanych przez Instytut Historii na Uniwersytecie Szczecińskim. Młodzież miała okazje zapoznać się z różnorodną tematyką, w tym zagadnieniami takimi jak:
            • Co jadano w okresie staropolskim?
            • Polska scena polityczna w pierwszym okresie transformacji systemowej.
            • "Jak znaleźć prababkę i pradziadka-wprowadzenie do genealogii."
            • "Mięso - problem polityczny w PRL-u."
            Warsztaty zwieńczył wykład dr. T. Ślepowrońskiego o aspektach militarnych wojny na Ukrainie. Poza tym młodzież miała okazję zapoznać się w Wydziałem Historii oraz z ofertą edukacyjną dla studentów na 2024 r.

• Wizyta studentów z Katedry Archeologii

• 27.03.2023 15:37
          • W dniach 17 - 20 marca 2023 r. gościliśmy w naszej szkole studentów archeologii US. Klasy maturalne miały okazję zapoznać się z ciekawym kierunkiem studiów, jak również poznać nowoczesne metody badań archeologicznych. Młodzi studenci z wielka pasją przybliżali ostatnie wykopaliska, opowiadali o licznych wyjazdach zagranicznych i wymianie studenckiej.

• Konkursy w ramach Dni Języków Obcych

• 23.03.2023 13:42
          • Uczniowie VIII LO wzięli udział  konkursie w ramach Dni Języków Obcych, organizowanych corocznie przez nauczycieli języka angielskiego i niemieckiego.
            Na zdjęciu Laureaci konkursu na plakat o tematyce “Nobliści” oraz “Idiomy angielskie”. Wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy i słodkie nagrody. Od lewej:
            Igor M. kl. 2E
            Aleksander D. kl. 3C
            Jakub S. kl. 3C
            Krystian S. kl. 3C
            Laura S. kl. 1B
            Mariia K. kl. 3B
            Ilona R. kl. 3B
            Organizatorzy konkursu: Wiesława Kłonowska-Szeflińska oraz Honorata Derda-Kierzkowska (nauczyciele języka angielskiego).