• Wycieczka do Stralsundu

• 21.11.2023 16:57
          • 29 września uczniowie z klas 1d, 2d, 2e mieli możliwość uczestniczenia w wycieczce do Stralsundu. Urokliwe miasteczko położone niedaleko wyspy Rugii, należy do Niemiec. W czasie naszego pobytu zwiedziliśmy słynne w regionie oceanarium, katedrę świętego Mikołaja oraz Ratusz. Podziwialiśmy Stary i Nowy Rynek. Odważni udali się na poszukiwanie
            niemieckich kebabów :-) Misja została zakończona sukcesem - kebaby podobno były pyszne :-) Na koniec przejażdżka wysokim mostem na wyspę Rugię i powrót do domu.
          • Wycieczka do Trójmiasta

• 24.06.2023 21:18
          • W dniu 16 czerwca 2023 klasy 1D i 1E odwiedziły Trójmiasto.
            Mieliśmy okazję zwiedzić nowoczesne, sensoryczne Muzeum Emigracji w Gdyni. Wyśmienity przewodnik - pan Filip Popek przeprowadził nas przez wystawy przybliżające tematykę emigracji, jej przyczyn i wpływu na rozwój polskiego społeczeństwa.
            Drugą połowę dnia spędziliśmy na spacerze w obecności energicznej i hipnotycznej przewodnik - pani Klaudii Kality, która z niezwykłą pasją opowiedziała nam o historii Gdańska.
            Towarzyszyła nam przecudna pogoda. Z wyprawy przywieźliśmy moc wrażeń i wiedzy .
            Wracamy za rok! Przed nami jeszcze wiele miejsc do zobaczenia!

• 12.04.2023 12:24
          • W dniu 5 kwietnia 2023 w naszej szkole odbyły się spotkania warsztatowo - wykładowe pod hasłem "Spektrum autyzmu to nie choroba, to inny odbiór świata". W ramach tego spotkania specjalistki ze szczecińskiego stowarzyszenia Autyzm  Razem, przybliżyły uczniom klas licealnych w jaki sposób osoba ze spektrum odbiera świat. Pokazały w jaki sposób może funkcjonować mózg, kiedy reakcja na  bodźce nie jest typowa.