• „Atlas obecności”

• 28.06.2021 13:23
          • Po pandemicznym „mroku” udało nam się wrócić nie tylko do szkolnych ławek, ale również zażyć nieco miejskiej kultury. Dwie klasy, 1C i 2C wraz z nauczycielami postanowiły wybrać się na wystawę na Zamku Książąt Pomorskich.

Ekspozycja w dość nowatorski sposób podchodzi do historii miasta. Główny nacisk kładzie na rolę jego mieszkańców, ich indywidualnych i grupowych doświadczeń w budowaniu, tworzeniu Szczecina od roku 1945 do współczesności.

Wystawa odnosi się zarówno do sfery prywatnej szczecinian, jak i życia publicznego, wspólnotowego. Prezentuje dawne i nowe obrazy miasta, charakterystyczne miejsca i wydarzenia.

Młodzież miała okazję zarówno do zabawy (wystawa jest interaktywna) jak i do refleksji, gdyż w historię miasta wplecione są losy ich własnych rodzin jak i ich samych.

• Budujemy Szkolną Strefę Chillout

• 21.06.2021 08:01
          • Wykorzstując środki z Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego Samorząd Uczniowski VIII LO zorganizował na III piętrze Szkolną Strefę Chillout. Działania uczniów koordynował opiekun SU - p. Dorota Witkowska.
          • Nowe zasady organizacji pracy VIII LO

• 18.05.2021 15:24
          • Na podstawie aktualizacji Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 29 kwietnia 2021 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, które weszło w życie z dniem 3 maja 2021 r. od poniedziałku 17.05.2021 r. uczniowie VIII LO będą realizowali naukę w systemie hybrydowym, zgodnie z poniższym harmonogramem: