• Aktualności

      • Akademia Wilczka Morskiego

       22.03.2024

       Dnia 14.03.2024r. uczniowie z klasy I A uczestniczyli w warsztatach Akademii Wilczka Morskiego pt. „Kierunek logistyka. Pakuj się, jedziemy!” zorganizowanych przez Politechnikę Morską w Szczecinie. Dzieci dowiedziały się, jaką rolę pełni logistyka w naszym życiu i sprawdziły, czy mają świadomość, że same z niej codziennie korzystają. Podczas spotkania uczniowie poznali rodzaje opakowań i mieli okazję formować jednostkę logistyczną z wykorzystaniem mini-palety. Otrzymali ładunki o różnych właściwościach, a przy okazji dowiedzieli się, co to jest sztauowanie i trymowanie. Dowiedzieli się, czy istnieje związek między logistyką a morzem a w laboratorium sortowania o etykietowaniu ładunku. Świeżo nabytą wiedzę, uczestnicy mogli przetestować w Laboratorium automatyzacji procesów magazynowych.

       Tekst - p. Danuta Maślak

      • Koncert Wiosenny

       22.03.2024

       W dniu 21.03.2024. uczniowie klas 3C i 3D zaprosili pozostałą część społeczności szkolnej na koncert z okazji Pierwszego Dnia Wiosny.

       Swoje umiejętności zaprezentowali:

       Gracjan Skrzypiński

       Julia Szymczak

       Kajetan Drewecki

       Maja Ząbkowska

       Lilianna Koziarska

       W repertuarze pojawiły się takie utwory jak:

       „Lemon Tree” zespołu Fools Garden

       „Jolene” Dolly Parton

       „Weź nie pytaj” Pawła Domagały

       „No time to die” Billy Eilish

       i „Skyfall” Adele

       Artystom gratulujemy wspaniałego występu i liczymy na więcej.

      • Konkurs "Namalować poezję"

       22.03.2024

       21 marca obchodzimy Światowy Dzień Poezji. Z okazji tego święta w naszej szkole odbył się konkurs Namalować poezję. Zadaniem uczestników było przedstawienie za pomocą obrazu treści wybranego wiersza (a więc uczestnicy, nie będąc tego świadomi, dokonali czegoś, co nazywa się przekładem intersemiotycznym). Jury konkursowe, składające się z Pani Afrodyty Prochaskiej, Pani Alicji Kurgan i Pani Stelli Sobiechowskiej, zdecydowało wyróżnić następujące prace:

       W kategorii klas 1-3 SP:

       1. Karolina Kott, klasa 1a, za ilustrację wiersza Krasnal i muchomor

       ex aueqo Amelia Orlińska, klasa 2a, za ilustrację wiersza Idzie niebo ciemną nocą

       wyróżnienie dla Mai Jaworskiej z klasy 1a za ilustrację wiersza Kotek

       W kategorii klas 4-6 SP:

       1. Aleksandra Kozłowska, klasa 6a, za ilustrację wiersza Bursztynowy ptaszek

       2. Oksana Pata, klasa 5a, za ilustrację wiersza Przenośnie

       ex aueqo, Filip Oliński, klasa 6a, za ilustrację wiersza Słoneczniki

       W kategorii klas liceum:

       1. Lisa Benitez-Małolepsza, klasa 3C, za ilustrację ballady Król olch

       2. Nikola Sobczak, klasa 3C, za ilustrację wiersza Prośba

       ex aueqo, Igor Mrówczyński, klasa 3E, za ilustrację wiersza Róża

       wyróżnienie dla Patryka Walczaka z klasy 1F za ilustrację Trenu V

       Na zwycięzców czekają miłe nagrody, które otrzymają z rąk Pani Dyrektor na szkolnym apelu. Wszyscy uczestnicy konkursu nagrodzeni zostaną dyplomami uznania i punktami z zachowania.

      • Dzień Świętego Patryka

       14.03.2024

       Zróbmy zielony hałas. Jutro przychodzimy ubrani na zielono, by uczcić Dzień Świętego Patryka - patrona Irlandii. 

       Każdy zielony strój to punkty z zachowania i ochrona przed odpytywaniem :)

      • Konkurs na mema w języku angielskim rozstrzygnięty

       14.03.2024

       Z okazji Dnia Gramatyki, który przypadł w dniu 04.03. i zbiegł się z Tygodniem Języków Obcych, ogłosiliśmy konkurs na mema. Zadaniem konkursowym było przygotowanie samodzielnie mema w języku angielskim, który z przymrużeniem oka traktował proces nauki języka obcego.

       Spośród bardzo ciekawych prac, jury w składzie Dorota Dziekarowska, Sylwia Dopierała, Joanna Dyląg, Iwona Owczarek, Ewelina Pest wyłoniło zwycięzcę. Została nim Karina Dashycka z klasy 2D LO.

       Gratulujemy inwencji twórczej, poczucia humoru i podążania za najnowszymi trendami w Internetowym świecie śmiesznych obrazków.

       Oto zwycięska praca Kariny. Gratulujemy!!!

      • Szkoła Roku 2024

       08.03.2024

       Zachęcamy do oddania głosu na nasze liceum w plebiscycie Szkoła Roku 2024.

       Może uda się zdobyć dodatkowe fundusze dla naszej placówki.

       Należy z listy wybrać województwo zachodniopomorskie, powiat "Szczecin", następnie odszukać VIII Liceum im. Olimpijczyków Polskich, a potem potwierdzić swój głos klikając w link, który przyjdzie nam na podany podczas głosowania adres mailowy.

       Link do głosowania poniżej 

        

      • Dzień Kobiet klas SP w kinie

       07.03.2024

       W dniu dzisiejszym w ramach obchodów Dnia Kobiet klasa 1a, 2a i 3a wraz z wychowawczyniami (1a – p. D. Maślak, 2a – p. D. Czaja, 3a – p. A. Prochaska) udały się do kina ,,Helios”, gdzie obejrzały film pt. ,,Emma i czarny jaguar”.Treść filmu zwróciła nam uwagę na ważne życiowe wartości, takie jak: umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach, empatia, odpowiedzialność człowieka za przyrodę oraz prawdziwa przyjaźń i wspieranie innych, gdy potrzebują pomocy.Główna bohaterka zabrała nas w piękną podróż do odległej dżungli. Film wywarł na nas ogromne wrażenie i sprawił radość nie tylko dziewczynkom, ale i chłopcom.tekst p. Afrodyta Prochaska – wychowawczyni 3a

      • Konkurs ,,Zuch” – edycja semestralna 2024

       07.03.2024

       6 marca uczniowie klas I – III naszej SP 15 (razem 19 osób: 1a-10osób, 2a-3osoby, 3a-6osób) wzięli udział w ogólnopolskim semestralnym konkursie ZUCH. Zadania konkursowe uwzględniały elementy edukacji polonistycznej, matematycznej oraz przyrodniczej. Test zawierał 21 pytań o różnej skali trudności na każdym poziomie klasy, co dało uczestnikom poczucie bezpieczeństwa oraz możliwość kontrolowania poziomu swoich umiejętności. W związku z tym, że pytania konkursowe mogą zawierać jedną lub więcej poprawnych odpowiedzi, to wymaga on od uczniów logicznego myślenia.

       Na wyniki marcowych zmagań musimy poczekać do maja, ale mamy nadzieję, że naszym uczniom tegoroczne zadania nie sprawiły wielu trudności.

       tekst p. Afrodyta Prochaska – szkolny koordynator konkursu

      • Wycieczka do Warszawy

       07.03.2024

       W dniach 04-08.03.2024 klasy starsze LO wraz z opiekunami - panią Pilarz, panią Pietrzak i panem Cackowskim obrały kierunek "stolica".

       Na początek odbyliśmy polityczny Roller Coaster. Mieliśmy okazję spotkać polityków różnych frakcji politycznych Bartosz Arłukowicz Grzegorz Braun i zobaczyć zielone fotele na żywo. Na spotkanie wyszedł również sam Marszałek Szymon Hołownia

       Następnie wraz z przewodnikiem na panem Przemysławem Wrzoskiem odwiedziliśmy Giełdę Papierów Wartościowych. WIG20 zdecydowanie w dół - nie wróży to dobrze Naszym portfelom.

       Muzeum Narodowe to kolejny punkt na Naszej trasie zwiedzania Warszawy. Pokłoniliśmy się wszystko największym polskim artystom malarstwa Chełmojskiemy, Maleczewskiemu, Gierymskiemu i Matejce.

       Uwaga nie wzięli nas za eksponaty, więc mogliśmy przemaszerować do nowoczesnej świątyni rozpusty jaką są Złote Tarasy :)

       Kolejny dzień w przeważajacej mierze był biało-czerwony. Oddaliśmy hołd Warszawskim Powsatńcom 44. Przez Muzeum Powstania Warszawskiego oprowadził nas wspaniały Jacek Kałużny.

       Następnie na cmentarzu Powązkowskim pokłoniliśmy się polskim patriotom, ludziom sztuki i kultury, Żołnierzom Niezłomnym i sportowcom.

       Pod koniec dnia zrobiliśmy godzinny spacer po królewskich komnatach Zamku Królewskiego - Król Stasiu żył na wypasie.

       Czwarty dzień naszej wycieczki rozpoczęliśmy od przybliżenia sobie historii i kultury Żydowskiej na ziemiach Polski w muzeum Polin.

       Odwiedziliśmy nietypowe muzeum jakim jest więzienie na Mokotowie przy ul. Rakowieckiej. Miejsce kaźni wielu polskich patriotów w szczególności Żołnierzy Wyklętych.

       Korzystając z pięknej pogody należało odwiedzić warszawskie Łazienki Królewskie i cyknąć kilka fotek z pawiem.

       Chętne osoby miały okazję zwiedzić Niewidzialna Wystawa, Warszawa i doświadczyć życia w ciemności.

       Ostatni dzień naszej wycieczki wcale nie musiał być smutny… Nasi szkolni mężczyźni zadbali o to oby każda kobieta otrzymała kwiatka z okazji przypadającego właśnie Dnia Kobiet, za co serdecznie dziękujemy.

       Ostatnim punktem wycieczki było Muzeum Olimpijskie bo przecież nazwa szkoły zobowiązuje :)

        

      • EUROWEEK 2024 Międzygórze

       07.03.2024

       W dniach 02-06.03.2024 uczniowie klas 1D, 1F i 2D LO wraz z opiekunami - panią Dopierałą, panią Kubiak, panią Dziekarowską i panią Rybką wzięli udział w nietuzinkowej wycieczce językowej we współpracy z fundacją EUROWEEK. Udaliśmy się na odległe południe kraju - do malowniczo położonego Międzygórza. Przywitali nas wolontariusze z wielu krajów świata m.in. Peru, Meksyku, Południowej Korei, Indonezji i Gruzji, którzy na każdy dzień zaplanowali aktywizujące językowo ćwiczenia, gry i zabawy. Atmosfera była pełna pasji, optymizmu, radości, a nasi licealiści niesamowicie się zintegrowali i zaangażowali we wszystki stojące przed nimi zadania. Nie zapbrakło też czasu na zwiedzanie, zwłaszcza że pogoda dopisała - cieszyliśmy się promieniami słońca i pierwszymi oznakami wiosny. Udało nam się zobaczyć Wodospad Wilczki, Tamę Międzygórską, a nawet wdrapaliśmy się górskim szlakiem do Ogrodu Bajek oraz wsparliśmy lokalnych przedsiębiorców robiąc zakupy. Wieczory upływały nam na dyskotekach, projekcjach filmowych oraz grach karcianych i planszowych.

       Z całą pewnością odwiedzimy Euroweek w kolejnych latach, bo warto :)

      • Podsumowanie Tygodnia Języków Obcych

       07.03.2024

       W ramach Tygodnia Języków Obcych odbyło się w naszej szkole wiele działań aktywizujących uczniów do poznawania innych kultur, tradycji i czerpania inspiracji językowych w otaczającym nas świecie.

       SZKOŁA PODSTAWOWA

       -w tym roku motywem przewodnim (klasy1-3) były konkursy z misiem Paddingtonem w roli głównej. 

       -uczniów klas 4-6 zaprosiliśmyy do udziału w konkursie English Ace,

       W czwartek 29 lutego uczniowie klas 4-6 szkoły podstawowej mieli możliwość zagrać w gry planszowe przygotowane dla nich przez uczniów liceum. 

       LICEUM

       -uczniowie liceum mogli sprawdzić się w próbnym egzaminie FCE oraz zapisać się na konkurs English ACE,

       -odbyły się warsztaty w języku angielskim, które pozwoliły jeszcze głębiej zanurzyć się w kulturę nie tylko brytyjską,

       - dowiedzieliśmy się jak przygotować prawdziwą ENGLISH TEA,

       -skosztowaliśmy czegoś na słodko po amerykańsku i włosku

       -odbył się konkurs piosenki nie tylko angielskiej.

       - uczniowie zmierzyli się w “Battle of Minds Kahoot! Quiz”. Był to nietuzinkowy konkurs wiedzy, który zabrał młodzież w inspirującą podróż po sztukach wizualnych krajów anglojęzycznych,

       - na drzwiach sal lekcyjnych na drugim i trzecim piętrze zostały dla wszystkich udostępnione kody QR z 10 pytaniami. Za poprawnie odpowiedzi na pytania uczniowie otrzymali po 10 punktów z zachowania,

       -graliśmy w Bingo na lekcjach języka niemieckiego,

       -odbyła się bilingwalna lekcja angielsko-niemiecka,

       Dzięki tego rodzaju działaniom przekonaliśmy się, że języki obce są wszędzie wokół nas, a ich nauka jest kluczem do porozumienia na wielu polach, bo język to nie tylko mowa, ale i życie codzienne - sztuka, tradycje i przede wszystkim człowiek. Mamy nadzieję, że dzięki takim akcjom społeczność uczniowska otworzy umysły na różnorodność krajów świata.

      • Kuchnie Świata

       01.03.2024

       Z okazji Dni Języków Obcych w czwtartek 29.02 na dużej przerwie odbył się kiermasz, podczas którego młodzież zarówno licealna, jak i uczniowie szkoły podstawowej przygotowali do degustacji specjały kuchni włoskiej i amerykańskiej. Dzięki takim inicjatywom otwieramy się na różnorodność, doświadczamy nowości i uczymy się o tym, jak żyje się w innych częściach świata.

      • Relacje w klasie i myślenie krytyczne

       01.03.2024

       Dziś na zajęciach kształtujących kreatywność uczniowie klasy 3a pod czujnym okiem wychowawczyni w trzech zespołach czyli MIASTACH KRÓLESTWA POTRZEB próbowali odpowiedzieć na nurtujące nas od dawna pytanie: Czy wszyscy w klasie/szkole/ w życiu mamy takie same potrzeby i pragnienia? Aby to uczynić, posłużyliśmy się kartami gry „Królestwo Potrzeb”.

       Każdy zespół otrzymał na początek 32 obrazki pokazujące nasze pragnienia, czynności i rzeczy, bez których nie wyobrażamy sobie codziennego życia. Podczas zajęć dzieci słuchały opowiadanej przez wychowawczynię bajki, a następnie zgodnie z usłyszaną wskazówką miały wspólnie zadecydować z czego w swoim mieście rezygnują i dlaczego?

       Zajęcia uświadomiły dzieciom, jak dużo przedmiotów posiadają wokół siebie, a tak naprawdę nie są one im wcale potrzebne. Uczniowie konstruktywnie dokonywali selekcji obrazków.

       Dzięki lekcjom krytycznego myślenia uczniowie bardziej się rozwijają, a przede wszystkim odróżniają to, co ważne, od tego, co mniej istotne.

       wychowawczyni klasy Afrodyta Prochaska

      • Spotkanie z leśnikiem

       01.03.2024

       Klasy 1a, 2a i 3a SP gościły panią leśnik Agatę Cywus z Nadleśnictwo Trzebież.

       Celem sootkania było: zapoznanie uczniów z pracą leśnika, kształtowanie podstawowych zasad ochrony przyrody oraz pogłębianie wiadomości na temat ptaków i zwierząt żyjących w środowisku leśnym. Dzieci miały możliwość zadawać wiele pytań, na które pani leśnik chętnie odpowiadała.

       Spotkanie, które upłynęło w przemiłej atmosferze, stało się doskonałą okazją do propagowania proekologicznych zachowań. Informacje dotyczace natury oraz jej ochrony pozostaną w pamięci dzieci, jednocześnie nauczą je odpowiedzialności za swoje postępowanie.

       Na koniec spotkania wręczyliśmy pani Agacie podziękowania za poświęcony nam czas.

       Tekst - p. Danuta Maślak