Ze względu na zawieszenie zajęć w szkołach została również zawieszona rekrutacja do klas I szkół podstawowych.
Informacje o wszelkich zmianach w tym zakresie bedą publkiowane na stronie Naboru, w zakładce Aktualności
Ze względu na zawieszenie zajęć w szkołach została również zawieszona rekrutacja do klas I szkół podstawowych.
Informacje o wszelkich zmianach w tym zakresie bedą publkiowane na stronie Naboru, w zakładce Aktualności
Wiecej informacji przygotowanych przez pedagoga szkolnego można znaleźć pod adresem:
śledź na bieżąco publikowane komunikaty o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły, przedszkola;
unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (komunikacja publiczna, centra handlowe);
przestrzegaj zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywacie;
przysługuje Ci zwolnienie od pracy z powodu sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem w wieku do lat 8 w przypadku zamknięcia żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola lub szkoły, do których uczęszcza dziecko, z powodu COVID-19, zgodnie z art. 4 ustawy z dnia 7 marca 2020 r., o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz. U. z 2020 r. poz. 374) - ubezpieczonemu zwolnionemu od wykonywania pracy z powodu konieczności osobistego sprawowania opieki nad dzieckiem, o którym mowa w art. 32 ust.1 pkt.1 ustawy z dnia 25 czerwca 1999 r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa (Dz. U. z 2019 r. poz. 645 z późn. zm.), przysługuje dodatkowy zasiłek opiekuńczy za okres nie dłuższy niż 14 dni;
jeśli możesz załatwiaj sprawy, które nie wymagają osobistych kontaktów drogą telefoniczną, mailowo, a płatności dokonuj przelewem;
ze względu na zawieszenie zajęć w placówkach oświatowych w całym mieście w różnych instytucjach, urzędach może wystąpić duża absencja na stanowiskach pracy - prosimy o wyrozumiałość;
zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie, gdy nie będzie lekcji
w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę - dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
korzystaj na bieżąco z systemów komunikacji z nauczycielami, na których zamieszczane będą materiały dydaktyczne wysyłane przez nauczycieli do samodzielnej pracy uczniów w domu.
więcej informacji na stronie https://www.gov.pl/web/koronawirus
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Kolorowy Bal Karnawałowy w SP 15.
7 lutego 2020 roku w Szkole Podstawowej Nr 15 odbył się Bal Karnawałowy pod hasłem Na przekór zimie kolorowy bal w Naszej Dzielnicy. Dzięki współpracy szkoły z Radą Osiedla Śródmieście-Zachód zorganizowano go nie tylko dla obecnych uczniów edukacji wczesnoszkolnej, ale również dla dzieci uczęszczających do sąsiednich przedszkoli m.in. Przedszkola Publicznego nr 80 „Półnutka” i Przedszkola Publicznego nr 33 „Koniczynka” oraz mieszkańców dzielnicy Szczecin-Śródmieście Zachód, którzy mają dzieci i wnuki w wieku 5-8 lat.
Oprócz zabawy przy skocznych przebojach i atrakcjach prowadzących animatorów nasi nauczyciele wspólnie z młodzieżą VIII LO przygotowali:
Dużą atrakcją był kolorowy dmuchaniec.
Mamy nadzieję, że za rok znów będziemy się tak wspaniale bawić!
We środę 29. stycznia br. uczniowie klasy 2B (medyczno - przyrodniczej) VIII LO wysłuchali wykładu "Rytm serca ... czyli, jak funkcjonuje układ krążenia" wygłoszonego przez p. dr hab. inż. Alicję Dratwa - Chałupnik w auli Centrum Naukowo - Badawczego Nanotechnologii ZUT przy al. Piastów 45.
Uczniowie klasy 2a własnoręcznie wykonali prezenty z okazji Dnia Babci i Dziadka. W tym roku były to podstawki pod kubki/filiżanki. Nowa technika plastyczna bardzo spodobała się uczniom. Wszyscy chętnie i zaangażowaniem pracowali, aby stworzyć ciekawe prace dla swoich bliskich.
Szanowni Rodzice,
zapraszamy do udziału w bezpłatnym szkoleniu online dot. bezpieczeństwa dzieci w internecie. Szkolenie poprowadzą dziennikarz Tomasz Rożek – ambasador kampanii „e-Polak potrafi” oraz Anna Borkowska – psycholog, ekspertka Akademii NASK.
Bezpieczeństwo dzieci w internecie to temat ważny i stale aktualny. Tempo w jakim rozwijają się nowe technologie wymaga od nas ciągłego poszerzania wiedzy w tym zakresie. Kluczowe tutaj jest wiarygodne źródło informacji. Gwarantują je Państwu autorzy kampanii edukacyjno-informacyjnej Ministerstwa Cyfryzacji i NASK „e-Polak potrafi!".
Szkolenie w ramach kampanii „Nie zagub dziecka w sieci”, poświęcone cyberprzemocy i zjawisku sekstingu, odbędzie się 30 stycznia (czwartek) o godz. 18 pod linkiem: https://www.facebook.com/naukatolubie
Co ważne, każdy może wziąć udział w szkoleniu i zadawać pytania w jego trakcie.
Od 2 września klasa 2a pod przewodnictwem wychowawczyni p. Afrodyty Prochaska za zgodą rodziców wspólnie uczestniczy w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym wspierającym rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I-III, którym jest innowacja pedagogiczna „Czytam z klasą lekturki spod chmurki”. Od 01 października do 10 grudnia 2019r. realizowała prace z książką Justyny Bednarek pt.„Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek – czterech prawych i dziesięciu lewych" w pierwszym module: Fikuśne lekturki spod chmurki. A oto kilka fotek z naszych działań i potwierdzenie zaliczenia pierwszego modułu.
Uczennica klasy 2a Nadia Joannidis zostala wyróżniona w Festiwalu Bożonarodzeniowym.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Warsztaty Mikołakowe.
4 grudnia w związku ze zbliżającymi się mikołajkami klasa 2a wraz z wychowawczynią Afrodytą Prochaską i mamami Ewą Joannidis, Marzeną Kukawską i Sandrą Pietrusińską udała się na nietypowe warsztaty Lego do Bricks4kidz w Szczecinie. Uczniowie pracowali w parach
i tworzyli świąteczny świat Lego. Budowali Lego-choinkę, Lego-bombki i Lego-prezenty. Był też sam Święty Mikołaj w wersji Lego. Stworzyli też zjeżdżalnie i skocznie narciarskie napędzane silniczkami, mimo braku za oknem śniegu. Warsztaty Lego to zupełnie nowy wymiar nauki, to nie tylko budowanie, ale i przekazywanie wiedzy z konkretnego obszaru tematycznego, to doskonała „siłownia dla mózgu”, świetne ćwiczenia na rozwijanie wyobraźni. To był ciekawy i bardzo przyjemny dzień. Klasa 2a długo będzie go pamiętać…
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Szlachetna Paczka.
W tym roku maturzyści z klasy 3C wraz z wychowawczynią Panią M. Pilarz i Dyrekcją szkoły zaangażowali się w ogólnopolską akcję Szlachetna Paczka 2019. Adresatem paczki została samotna pani Zofia, 60-letnia schorowana kobieta, mieszkająca w bardzo trudnych warunkach na ogródkach działkowych. Pani Zofia otrzymała od nas m.in mały piekarnik, blender, kołdrę, poduszkę, ciepłe obuwie, zimowe ubrania, żywność i środki chemiczne. Zakupiliśmy również zestaw bloków rysunkowych, kredek i farb, by mogła nimi obdarować swoje wnuki na święta. Łączna wartość paczki wyniosła około 800 zł. Mamy nadzieję na wielką radość Pani Zofii. Życzymy jej dużo zdrowia, ciepłych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dyplomy dla MatEmaTyków z SP 15.
15 października odbyły się szkolne eliminacje do Jesiennego Konkursu Matematycznego ‘MatEmaTyk’, którego organizatorem była Szkoła Matematyki ze Szczecina pod
patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty. Uczniowie 2a: Bartosz Kowalczyk, Michał Kukawski, Aleksandra Kozłowska, Jakub Langowski, Natalia Suchodolska oraz Marcel Wasilewski z 1a musieli w ciągu 60 minut rozwiązać 8 zadań ze swojej kategorii, które w tym roku były związane z życiem pszczół. Następnie najlepszych 5 prac zostało przesłanych głównemu organizatorowi.
Z wielką niecierpliwością czekaliśmy na wyniki. I mamy je! Oto dyplomy naszych nagrodzonych uczniów. Jako nagrody każdy z nich otrzymał matematyczne gry.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Przedświąteczne warsztaty wypiekania i dekorowania pierników….
13 grudnia klasa 1a i 2a miały możliwość pod okiem dwojga starszych cechu piekarzy poznać tajniki średniowiecznego polskiego piekarnictwa. Pod patronem jedynego w Europie Muzeum Piernika z Toruniu uczniowie odziani w gustowne fartuszki i czapeczki kucharskie mogli poczuć się jak piekarze. Korzystając z drewnianych narzędzi, wykonali własnoręcznie pierniczki według staropolskiej receptury, tak jak niemal 500 lat temu. Dzieci chętnie uczestniczyły w tych zajęciach, a w drodze powrotnej do szkoły objadały się pierniczkami własnej roboty.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Szczecin - najlepsze miejsce na ziemi. Konkurs plastyczny.
Uczennica klasy 1a Diana Vilchak zajęła III miejsce w konkursie plastycznym "Szczecin - najlepsze miejsce na ziemi", zaś trzej inni uczniowie uzyskali wyróżnienia. Cała czwórka została nagrodzona kartami prezentowymi EMPIK.
Serdecznie dziękujemy p. Tadeuszowi Gębce z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie za przeprowadzenie lekcji dla uczniów klas III LO.
Powered by aSc EduPage