• "Trenuj z Radkiem Janukiewiczem"

• 27.05.2022 11:10
            • „Stowarzyszenie Sportowy Szczecin” zorganizowało dnia 25 maja br. w naszej szkole dla uczniów SP 15 akcję ,,Trenuj z Radkiem Janukiewiczem”, która polegała m. in. na zachęceniu do wysiłku fizycznego wszystkich dzieci, które często w starszych klasach opuszczają lekcje wychowania fizycznego z wielu powodów. Gość specjalny czyli były bramkarz drużyny POGOŃ  Szczecin Pan Radosław Janukiewicz chciał pokazać naszym najmłodszym klasom, ale i  nastolatkom z klasy 4, że zajęcia wychowania fizycznego mogą być przyjemne i sprawiać dużo radości.

• Wizyta w Muzeum Geologicznym Uniwersytetu Szczecińskiego

• 10.05.2022 07:30
            • Młodsze klasy naszej szkoły podstawowej w dniach 20 – 22 kwietnia wraz ze swoimi wychowawczyniami 1a z p.Afrodytą Prochaską, 2a z p.Justyną Zdunek i 3a z p.Darią Czają  udały się w ramach Tygodnia Ziemi na zwiedzenie wystaw oraz warsztaty paleontologiczne pt. „Uwiecznij Amonita” do Instytutu Nauk o Morzu i Środowisku US.

Nasi uczniowie mogli m.in. poznać tajniki paleontologii, zobaczyć w jaki sposób promienie UV oddziałują na minerały, zobaczyć wiele okazów skał i skamielin z bliska oraz obejrzeć edukacyjny film w  muzealnym kinie.

W myśl zasady, iż wszystko co dobre, to szybko się kończy, do szkoły wróciliśmy bardzo zadowoleni. I tym razem lekcje, poza murami szkoły, okazały się być przyjemną nauką dla wszystkich. W galerii nasze niezapomniane wrażenia.