• Miś- najlepszym przyjacielem !

• 05.12.2022 20:25
            • Czy święto Misia jest potrzebne? Oczywiście, że tak! Miś to bohater wielu książek i filmów, dający poczucie bezpieczeństwa i wsparcia. W dniu 25 listopada klasy I-V świętowały Dzień Pluszowego Misia. W ramach akcji „nie samą nauką szkoła żyje” uczniowie naszej szkoły przynieśli swoje ulubione misie, które towarzyszyły im podczas lekcji. Maskotki były różne, od bardzo malutkich do bardzo dużych.  Cały dzień upłynął w ciepłej atmosferze i chociaż pluszowy miś ma już ponad sto lat, to cieszymy się, że wciąż jest naszym dobrym przyjacielem.

• Szkolny Dzień Życzliwości

• 05.12.2022 20:07
            • 21 listopada obchodziliśmy w klasach 1-3 SP Szkolny Dzień Życzliwości. Każda z klas przygotowywała plakat nawiązujący do bycia miłym i życzliwym wobec innych.  Gotowe prace zdobią korytarz na I piętrze naszej szkoły. Dzięki nim Wszyscy pamiętamy, że bycie życzliwym i uprzejmym nic nie kosztuje, a sprawia wiele radości i uśmiechu nie tylko osobom przebywającym w naszym towarzystwie, ale i nam samym.
            • Obchody Światowego Dnia Cukrzycy

• 28.11.2022 14:10
            • Przy wsparciu Stowarzyszenia na Rzecz Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą typu 1  " Słodka Jedynka" w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Cukrzycy.

14 listopada uczniowie z klasy 1a wzięły udział w specjalnej lekcji. Głównym celem akcji jest zwiększenie świadomości społeczeństwa odnośnie przyczyn, objawów, sposobu leczenia i powikłań związanych z cukrzycą.

Dziękujemy uczniowi klasy 4a Hubertowi Kluczce za opisanie i praktyczne pokazanie z czym mierzy się na co dzień osoba chora na cukrzycę.

A w pozostałych klasach SP 15 odbywały się pogadanki i lekcje wychowawcze dotyczące zdrowego stylu życia oraz quizy dotyczące wiedzy o cukrzycy typu 1 i typu 2.

Więcj zdjęć

• 10.11.2022 11:42
            • 5 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek, więc Mały Samorząd Uczniowski SP Nr 15 wraz ze swoim opiekunem p. Justyną Zdunek zaproponował, aby uczniowie naszej szkoły podstawowej przebrali się 4 listopada za swojego ulubionego bohatera. Pojawiły się Książniczki, wróżki, jednorożce, Pikachu z Pokemonów czy osiłki z „Kubusia Puchatka”.
            • Zajęcia zawodoznawcze klasy 2a

• 26.10.2022 09:14
            • 20 października klasa 2a wraz z wychowawczynią p. Afrodytą Prochaską wybrała się na wycieczkę do Urzędu Poczty Polskiej Nr 1 przy ulicy Bogurodzicy w Szczecinie. Dzięki uprzejmości Pani naczelnik mogliśmy przyjrzeć się z bliska pracy urzędników pocztowych oraz poznać zakres usług wykonywanych na każdej poczcie. Pani naczelnik pokazała nam duży stempel czyli datownik, który ma dziwną rączkę, aby lepiej się nim pracowało. Każdy uczeń mógł nim wykonać stempel. Dodatkowo zwiedziliśmy inne pocztowe pomieszczenia, m.in. sortownię oraz interesującą wystawę znaczków pocztowych. Dzieci poznały wyposażenie poczty, zwracały uwagę na skrzynki pocztowe, worki na listy, druczki pocztowe i logo poczty.
              Wycieczka ta była ogromnym przeżyciem, a drugoklasiści wracali do szkoły z bagażem miłych wrażeń.