• Co nowego w szkole?

  • Co nowego w szkole?

            • ,,Asy Internetu”
            • ,,Asy Internetu”

            • 30.01.2023 13:16
            • W tym semestrze klasa 2a i 4a na zajęciach informatyki będą uczestniczyć  w programie ,,Asy Internetu”.  Jego celem jest wzmacnianie w dzieciach i nastolatkach wartości, które pomogą im uniknąć zagrożeń w sieci. W dzisiejszych czasach Internet przenika wszystkie sfery życia. Ułatwia zdobywanie wiedzy, inspiruje, pobudza kreatywność i tworzy nowe możliwości rozwoju, ale jest także zagrożeniem. Aby zachować bezpieczeństwo i wykorzystać potencjał Internetu do nauki i rozwoju, wszyscy powinniśmy trzymać się uniwersalnych zasad takich jak:  Rozsądek, Uważność, Siła (Asertywność), Życzliwość i Odwaga.  Program edukacyjny „Asy Internetu” uczy dzieci jak eksplorować Internet w sposób bezpieczny i odpowiedzialny.
            • więcej
            • Kartki zamiast SMS-ów
            • Kartki zamiast SMS-ów

            • 04.01.2023 12:05
            • W grudniu w naszej szkole w klasach SP 15 promowaliśmy ideę pisania świątecznych kartek i wzięliśmy udział w V edycji ogólnopolskiej kampanii społecznej “IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ”, której głównym celem jest zwrócenie uwagi na ważność relacji międzyludzkich w świecie zdominowanym przez nowe technologie.
              Klasa 2a wspólnie ze swoją wychowawczynią p. Afrodytą Prochaską przygotowywała kartki samodzielnie na lekcjach techniki. Natomiast klasy 3a, 4a i 5a zakupiły gotowe kartki oferowane w ramach kampanii. Potem w drugim tygodniu grudnia w ramach „Ogólnopolskiego Tygodnia Pisania Kartek Świątecznych” wszystkie klasy SP15 wypisywały własnoręcznie życzenia na kartkach pocztowych.
              Klasy 2a i 5a wysłały swoje kartki do SP Nr 50 im. Ossolineum do Wrocławia, klasa 4a do Językowej Szkoły Podstawowej Prymus w Gnieźnie, a klasa 3a wypisywała kartki dla swoich bliskich.
              Uczniowie wszystkich klas bardzo się zaangażowali w tworzenie i wypisywanie świątecznych kartek, a jeszcze większą radość sprawiły kartki, które otrzymali od innych uczniów szkoły podstawowej z Polski.

            • więcej
            • Słodkie warsztaty 2a
            • Słodkie warsztaty 2a

            • 27.12.2022 09:27
            • 16 grudnia klasa 2a razem ze swoją wychowawczynią p. Afrodytą Prochaską oraz z mamą Nikoli i  mamą Jasia, która dba o nasze zdjęcia udała się do Szczecińskiej Manufaktury ,,Słodka Cytrynka”. Były to nasze  troszkę spóźnione klasowe mikołajki. Każde dziecko mogło narysować swój własny projekt lizaczka, a potem pod czujnym okiem pań cukierniczek, kręciliśmy lizaczki według własnej koncepcji.  Robiliśmy pokemony, Mikołaje, choinki i był też piłkarz Messi. Zabawa była wyśmienita! 
              Zapraszamy do naszej galerii…
            • więcej
    • Kontakty

      • Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 9
      • AE:PL-75005-51370-EHEAD-14
      • 91 489 29 26; 606 485 548
      • ul. Andrzeja Małkowskiego 12
        70-306 Szczecin
        Poland
      • Inspektor Ochrony Danych Osobowych
        Rafał Malujda
        Zastępca Inspektora Ochrony Danych Osobowych
        Agnieszka Marciniak
        e-mail: iod@malujda.pl
        telefon: +48 91 85 22 093
    • Logowanie