• Uczniowie SP 15 wracają do szkoły

13.01.2021

Od najbliższego poniedziałku tj. od 18 stycznia zostaną wznowione zajęcia stacjonarne dla uczniów Szkoły Podstawowej Nr 15.

Zajęcia będą się odbywały zgodnie z planem, jednak w pełnym reżimie sanitarnym.

Do szkoły będą mogli przyjść wyłącznie uczniowie zdrowi. Proszę, aby uczniowie byli wyposażeni w maseczki i nie przynosili do szkoły zbędnych przedmiotów, w tym zabawek.

Od poniedziałku będzie działała świetlica, jednak powinnni z niej korzystać wyłącznie uczniowie, którym rodzice nie są w stanie zapewnić innej formy opieki.

Szczegółowe informacje dotyczące zasad postępowania podczas nauczania stacjonarnego w reżimie sanitarnym zawarte są w poniższym dokumencie:

• Zmiany na tegorocznym egzaminie maturalnym:

13.01.2021
              • egzaminy zadeklarowane w części ustnej zostaną anulowane z mocy prawa;
              • uczniowie, którzy chcą przystąpić do ustnej części egzaminu maturalnego są zobowiązani do 8 lutego 2021 r. złożyć załącznik nr 30 - do pobrania (wyłącznie w sytuacji, gdy wynik z egzaminu ustnego jest niezbędny w rekrutacji na studia za granicą);
              • można zrezygnować z przystąpienia do egzaminu z przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym, ale konieczne jest wprowadzenie zmian w deklaracji maturalnej złożonej we wrześniu 2020 r. (do 8 lutego 2021 r.)
              • uczniowie i  absolwenci, którzy nie przystąpią do zadeklarowanego egzaminu z przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym będą mieli wpisany na świadectwie dojrzałości wynik 0%, a kolejnych latach egzaminy z danego przedmiotu będą płatne.

Dokonanie zmian w deklaracji maturalnej będzie możliwe po ustaleniu indywidualnego terminu. W tym celu należy się kontaktować bezpośrednio z wicedyrektorem:

- uczniowie - przez Teams'y

- absolwenci - telefonicznie (91 489 33 91).

• Program ADAMED SmartUp

05.01.2021

Do 15 stycznia trwa początkowy etap rekrutacji do nowej edycji programu ADAMED SmartUP. Program daje uczniom szansę na udział w atrakcyjnym, bezpłatnym obozie naukowym i indywidualnych konsultacjach edukacyjnych oraz zawalczenie o stypendium finansowe. Rekrutacja zaczyna się od rejestracji na stronie www.adamedsmartup.pl oraz wzięcia udziału w grze naukowej. Do dalszego procesu kwalifikacyjnego zostaną zaproszeni uczniowie z najwyższą liczbą zdobytych w niej punktów. Program i gra są otwarte dla wszystkich uczniów szkół ponadpodstawowych w Polsce, w wieku 14-19 lat.

Wykładowców obozu ADAMED SmartUP uczniowie mogą poznać już teraz na naszym kanale YouTube, gdzie dostępne są nagrania z prowadzonych przez nich webinariów. Materiały te pozwolą nie tylko sprawdzić, jakie tematy będą poruszane w ramach programu, ale także zgłębić swoją wiedzę z zakresu nauk ścisłych i przyrodniczych.