• Aktualności

      • Jasełka

       27.12.2022

       Nowa galeria Jasełka została dodana do albumu fotograficznego

       23 grudnia br. na sali gimnastycznej ZSO Nr 9 uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 15 wystawili Jasełka. Przedstawienie zostało odegrane dwa razy, zarówno dla uczniów VIII LO, jak i uczniów SP 15 i ich Rodziców. Gratulujemy talentu i zaangażowania młodym aktorom, profesjonalizmu nauczycielom, którzy ich przygotowali i wyreżyserowali przedstawienie, a także pomysłowości twórcom dekoracji.

      • Słodkie warsztaty klasy 2a

       27.12.2022

       Nowa galeria Słodkie warsztaty klasy 2a została dodana do albumu fotograficznego

       16 grudnia klasa 2a razem ze swoją wychowawczynią p. Afrodytą Prochaską oraz z mamą Nikoli i  mamą Jasia, która dba o nasze zdjęcia udała się do Szczecińskiej Manufaktury ,,Słodka Cytrynka”. Były to nasze  troszkę spóźnione klasowe mikołajki. Każde dziecko mogło narysować swój własny projekt lizaczka, a potem pod czujnym okiem pań cukierniczek, kręciliśmy lizaczki według własnej koncepcji.  Robiliśmy pokemony, Mikołaje, choinki i był też piłkarz Messi. Zabawa była wyśmienita!  

      • Talenciaki - finał

       20.12.2022

       Bardzo dziękuję wszystkim Uczniom SP 15 i VIII LO, ich Rodzicom, Absolwentom oraz Sympatykom naszej szkoły za udzial w akcji "Szkoły pełne talentów" poprzez przekazanie Talenciaków. Ostatecznie zebraliśmy 4146 Talenciaków, które wymieniliśmy na poniższe nagrody:

       Anna Filipczak

      • Szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy

       15.12.2022

       Nowa galeria Jarmark Bożonarodzeniowy została dodana do albumu fotograficznego

       W tym roku nasza Szkoła Podstawowa Nr 15 również przyłączyła się do ubierania choinki znajdującej się przy Kolorowej Alei. W ten sposób współtworzymy świąteczny klimat naszej okolicy i naszego rodzinnego miasta Szczecina. Uczniowie klasy 5a i 3a przygotowywali świąteczne dekoracje samodzielnie w szkole, a potem wspólnie z panią Afrodytą Prochaską udali się w wyznaczonym terminie udekorować przydzielone drzewko. Mamy nadzieję, że nasze dekoracje przetrwają mrozy i opady śniegu oraz spodobają się innym.

      • Wizyta Policjantów z psami

       15.12.2022

       Nowa galeria Wizyta Policjantów z psami została dodana do albumu fotograficznego

       01.12.2022r. odbyła się w naszej szkole prelekcja nt. ,,Bezpiecznego postępowania ze zwierzętami" i krótki pokaz tresury psów służbowych. W spotkaniu uczestniczyli  uczniowie klas 4a i 5a Szkoły Podstawowej nr 15 wraz z nauczycielami. Prelekcję przeprowadzili Policjanci - przewodnicy psów z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.

      • Dzień Pluszowego Misia

       05.12.2022

       Nowa galeria Dzień Pluszowego Misia została dodana do albumu fotograficznego

       Miś- najlepszym przyjacielem !

       Czy święto Misia jest potrzebne? Oczywiście, że tak! Miś to bohater wielu książek i filmów, dający poczucie bezpieczeństwa i wsparcia. W dniu 25 listopada klasy I-V świętowały Dzień Pluszowego Misia. W ramach akcji „nie samą nauką szkoła żyje” uczniowie naszej szkoły przynieśli swoje ulubione misie, które towarzyszyły im podczas lekcji. Maskotki były różne, od bardzo malutkich do bardzo dużych.  Cały dzień upłynął w ciepłej atmosferze i chociaż pluszowy miś ma już ponad sto lat, to cieszymy się, że wciąż jest naszym dobrym przyjacielem!

      • Warsztaty ogrodnicze

       05.12.2022

       Nowa galeria Warsztaty ogrodnicze została dodana do albumu fotograficznego

       ,,Dzieciaki Sadzeniaki”

       Nasi uczniowie klas 1-3 SP 15 na przełomie listopada i grudnia brali udział w ogólnopolskiej akcji sklepu Leroy Merlin Polska pt. „Dzieciaki Sadzeniaki”. Akcja ma na celu uczyć od najmłodszych lat dzieci pielęgnacji roślin i rozbudzać w nich zainteresowania przyrodnicze. W ramach akcji sklep Leroy Merlin, w którym gościliśmy, zorganizował dla nas warsztaty ogrodnicze. Każdy uczeń samodzielnie przesadzał do doniczki roślinkę. Po wykonaniu zadania zadowoleni uczniowie otrzymali dyplomy. Największą frajdę sprawiła dzieciom możliwość zabrania do domu doniczki z własnoręcznie posadzonym kwiatkiem. Z pewnością dzięki temu, nasi uczniowie, będą uczyć się dbania o swoją roślinkę. Zapraszamy do galerii zdjęć…

      • Szkolny Dzień Życzliwości

       05.12.2022

       Nowa galeria Dzień życzliwości została dodana do albumu fotograficznego

       21 listopada obchodziliśmy w klasach 1-3 SP Szkolny Dzień Życzliwości. Każda z klas przygotowywała plakat nawiązujący do bycia miłym i życzliwym wobec innych.  Gotowe prace zdobią korytarz na I piętrze naszej szkoły. Dzięki nim Wszyscy pamiętamy, że bycie życzliwym i uprzejmym nic nie kosztuje, a sprawia wiele radości i uśmiechu nie tylko osobom przebywającym w naszym towarzystwie, ale i nam samym.