• Aktualności

      • GŁOSUJEMY NA SZCZECIN!

       08.01.2024

       Zostało 10 dni na pomaganie przez głosowanie w pierwszym etapie Plebiscytu Miast Świeć się z Energą. Do finału akcji przejdzie 16 najładniej oświetlonych miejscowości - po jednym z każdego województwa. W Zachodniopomorskiem prowadzi Koszalin wyprzedzając m.in. Połczyn-Zdrój i Szczecin.
       W dobroczynnym konkursie Energi wielkość miasta nie ma znaczenia. To, czy zdobędzie ono energooszczędny sprzęt AGD o wartości 10 tys. zł dla potrzebujących oraz prawo do walki o tytuł Świetlnej Stolicy Polski zależy od piękna i popularności świątecznych dekoracji.
       Głosować można tylko do poniedziałku 15 stycznia do godz. 12.00 na SwiecSie.pl.

       Pozdrawiamy,
       Zespół prasowy Świeć się z Energą

      • Świąteczne karaoke w języku angielskim

       08.01.2024

       W dniu 20.12.2023. na dużej przerwie uczniowie klas licealnych wzięli udział w nowym przedsięwzięciu, mającym na celu oswajanie się z językiem angielskim, możliwość prezentacji swoich wokalnych umiejętności oraz wprawienie się w świąteczny nastrój - Świątecznym Karaoke po angielsku. Wydarzenie okazało się hitem - młodzież nie tylko śpiewała, ale i tańczyła. Było gwarno, wesoło, radośnie, uczniowie klas starszych i młodszych zintegrowali się we wspólnej zabawie. Szczególne podziękowania składamy chłopcom ze szkolnego koła multimedialnego za wsparcie od strony technicznej i obsługę sprzętu. Więcejo wydarzeniu - filmiki ze wspólnego muzykowania -  na naszym szkolnym facebooku.

      • Warsztaty bożonarodzeniowe w klasie 1a

       08.01.2024

       Boże Narodzenie to wyjątkowy czas, którego wspólne spędzanie ma szczególne znaczenie. Takie chwile miały też miejsce w klasie 1a podczas świątecznych warsztatów, kiedy to wspólne tworzenie, dzielenie się pomysłami, śpiewanie kolęd czyniło je jeszcze wspanialszymi. Dzieci i rodzice pracowali wspólnie bawiąc się świetnie.

      • Szkolne Jasełka

       08.01.2024
       22 grudnia 2023 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie świąteczne, którego celem było wprowadzenie w świąteczny nastrój wszystkich uczniów i pracowników szkoły. Po, organizowanych tego dnia, spotkaniach wigilijnych uczniowie udali się na salę gimnastyczną, gdzie obejrzeli przygotowane przez uczniów klasy 1a i wychowawczynię, Panią Danutę Maślak, jasełka. Następnie uczniowie wysłuchali kilku kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych w wykonaniu swoich rówieśników, a Pani Dyrektor Mariola Pilarz złożyła wszystkim świąteczne życzenia.

       tekst - p. Stella Sobiechowska
      • Przyjemne warsztaty szycia

       14.12.2023

       Klasa 3a pod czujnym okiem swojej wychowawczyni w tym roku szkolnym uczy się przydatnego rzemiosła czyli szycia. To zajęcia wymagające od uczniów  cierpliwości, precyzji i pewnej ręki. Okazało się, że nawet nawlekanie igły początkowo było trudną sztuką, bo wymagało wprawnej ręki.

       Jednak im częściej to robimy, tym łatwiej się udaje. Teraz zarówno chłopcy, jak i dziewczęta z niecierpliwością czekają na kolejne zajęcia związane z szyciem.

       A nauka szycia jest dla uczniów kolorową i przyjemną zabawą!

      • ŚWIĄTECZNE KARAOKE PO ANGIELSKU

       12.12.2023

       KIEDY?
       W przyszłą środę, tj. 20.12.2023 na dużej przerwie

       GDZIE?
       Na korytarzu na najwyższym piętrze

       CO?
       Odbędzie się ŚWIĄTECZNE KARAOKE PO ANGIELSKU :)

       DLA KOGO?
       Wydarzenie dla uczniów LO8

       - Uczniowie będą mieli możliwość zaśpiewać jedną z wybranych świątecznych piosenek po angielsku.
       - W związku z faktem, iż przerwa ma tylko 20 min. - przyjmujemy wyłącznie zespoły, których liczebność ustalacie sami.

       ZGŁOSZENIA: mailem na ddziekarowska@zso9.szczecin.pl
       (lub Librusem do pani Dziekarowskiej).

       W treści zgłoszenia proszę podać skład zespołu wraz z klasą, do której należą uczestnicy oraz tytuł wybranego utworu.

       Dla każdego uczestnika - punkty dodatnie z zachowania :)

       Decyduje kolejność zgłoszeń :)

       Wprawmy się razem w świąteczny nastrój ćwicząc przy tym angielski :)

      • Wysportowane Mikołajki

       12.12.2023

       Dnia 05.12.2023, w Szkole Podstawowej nr 15 odbyły się mikołajkowe lekcje wychowania fizycznego. Uczniowie brali udział w wielu świątecznych zabawach m.in. "Szybcy jak renifery Mikołaja", wyścigi zaprzęgów reniferów, wrzucanie prezentów do sań Mikołaja, berek w mikołajowych czapkach. Dobrej zabawy dopełniły świąteczne przebrania uczniów oraz muzyka.

       Wszyscy świetnie się bawili, a uśmiechy nie schodziły z naszych twarzy.

      • Żegnamy jesień

       12.12.2023

       Klasa 1a SP pożegnała jesień wystawą pięknych lapbooków i albumów. Ekspzycję oglądać można w holu głównym szkoły.

      • Spotkanie z nadkomisarz Elwirą Lelental

       12.12.2023

       Dnia 08.12.2023. odbyło się w naszej szkole spotkanie młodzieży licealnej z emerytowaną nadkomisarz Elwirą Lelental z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, wieloletnią kierowniczką sekcji do spraw zwalczania narkomanii, założycielką fundacji Nowe Życie, pomagającej osobom zmagającym się z uzależnieneim. W prelekcji, w której udział wzięli uczniowie klas 1-3 LO8, pani nadkomisarz - z wykształcenia prawnik i pedagog - w obrazowy sposób przedstawiła działanie poszczególnych narkotyków, wytłumaczyła jaką rolę pełnią osoby kupujące narkotyki w hierarchii organizacji mafijnych, wskazała czym jest nałóg i gdzie szukać pomocy. Posłużyła się szeregiem barwnych przykładów znanym jej ze swojego doświadczenia zawodowego, nie pozostawiając złudzeń co do tego, jak niebezpiecznym procederem jest uwikłanie się w spożycie narkotyków.

       Spotkanie miało charakter profilaktyczny, a zarazem aspekt wychowawczy. Liczymy, że młodzież weźmie sobie do serca przyswojona wiedzę i wyciągnie z niej cenną lekcję.

      • Mikołajkowe Warsztaty w Wedlu

       10.12.2023

       W dniach 6 i 7 grudnia nasi najmłodsi uczniowie klas 1-3 SP Nr 15 brali udział w niezwykle słodkiej lekcji w Pijalni Czekolady E. Wedel. Dzieci dowiedziały się m.in.  jak powstaje czekolada i skąd się ona wywodzi. Zdziwieniem okazała się wiadomość, że biała czekolada nie jest tak naprawdę czekoladą. Powód? Nie zawiera kakao. Natomiast czekolada różowa czyli rubinowa powstaje również z ziaren kakaowca.

       Wyczekiwanym momentem warsztatów był czas, gdy każdy uczestnik mógł własnoręcznie ozdobić swoją czekoladową bombkę wzorkami z płynnej mlecznej czekolady. Na koniec rozsmakowaliśmy się gorącą czekoladą i zadowoleni wróciliśmy do szkoły na lekcje.

        

      • Plakatowy bohater lektury

       10.12.2023

       Ponieważ uczenie poprzez działanie jest najbardziej efektywne, więc na języku polskim uczniowie klasy 4a podzielili się na małe grupy, a potem w określonym czasie wykonywali plakaty dotyczące wylosowanego bohatera omawianej na zajęciach lektury czyli ,,Mikołajka” René Goscinnego.

       Uczniowie właściwie gospodarowali swoim czasem oraz dostępnymi materiałami. Każda grupa bardzo dobrze przedstawiła na forum klasy efekt swojej pracy i argumentowała wybór pokazanych treści. To była dobra lekcja porządkująca informacje o bohaterach lektury.

      • Mikołajki

       07.12.2023

       Mikołajki, czyli dzień Świętego Mikołaja to zwyczaj, którego obchody przypadaja na 6 grudnia. W tym dniu od samego rana z każdej strony biegali po korytarzach naszej szkoły uczniowie ubrani na czerwono i w pięknych mikołajkowych czapkach. Do klasy 1a również zawitał Święty Mikołaj w towarzystwie swoich elfów.

      • Andrzejki po angielsku

       05.12.2023

       Święty Andrzej - patron Szkocji - stał się tematem lekcji języka angielskiego w Andrzejki. Uczniowie LO8 w klasach pani Doroty Dziekarowskiej nie tylko dowiedzieli sie ciekawych faktów z życia Świętego Andrzeja, ale mieli też okazję powróżyć sobie w języku angielskim, losując online swoje Fortune Cookies - ciastka z wróżbą. Następnie przetłumaczyli wylosowane przez siebie sentencje a ich interpretację przedstawili w formie graficznej. 

      • My się zimy nie boimy

       05.12.2023

       Od kilku dni zimowa aura nam sprzyja. By ją w pełni wykorzystać, a tym samym ćwiczyć sprawność i hartować odporność - w ramach lekcji w-f z panią Zuzanną Kutą wychodzimy na dwór, by lepić bałwany, rzucać śnieżkami czy odciskać na śniegu ślady skrzydlatych aniołków. Dzięki temu już od najmłodszych lat przekonujemy się, że zimowe sporty są również przyjemne. Wystarczy spojrzeć na nasze usmiechy, by być tego pewnym.

      • Dzień Pluszowego Misia

       27.11.2023

       Mięciutki, puchaty - 25 listopada Pluszowy Miś obchodzi swoje święto. Wszak nie jest to zwykła zabawka.

       "Miś po to misiem jest, żeby było kogo tulić kiedy pada deszcz", wie o tym każdy - duży i mały

        

       Z tej okazji uczniowie SP15 w ramach akcji organizowanej przez Samorząd Uczniowski przynieśli do szkoły swoje ukochane przytulanki. Na korytarzach od razu zrobiło się wesoło i przytulnie.

       Święto uczcili też uczniowie klasy 1a. Wraz ze swoimi przytulankami bawiły się w klasie rozwiązując różne misiowe zadania i pozując do zdjęć z wizerunkiem pluszowego misia. 

      • Spotkanie z egzotycznymi zwierzętami

       27.11.2023

       Dnia 27.11. uczniowie klas 1-3 Szkoły Podstawowej nr 15 mieli okazję stanąć oko w oko z nietypowymi pupilami. Naszą placówkę odwiedziły bowiem egzotyczne zwięrzęta - jaszczurki, węże i różne pełzające stworzenia. Dzieci miały okazję zapoznać się z pochodzeniem, trybem życia, sposobem odżywiania i różnymi ciekawostkami na temat tych żyjątek. Wielu z nas odważyło się również je dotknąć, czy wziąć na ręce. Okrzykom zdumienia i entuzjazmu nie było końca. Czy takie zwierzęta zagoszczą również w domach jako towarzysze codzienności - zobaczymy ;)