• SPOTKANIE Z RATOWNIKIEM MEDYCZNYM

• 22.02.2024 20:18
            • Zasady pierwszej pomocy powinny być znane każdemu, już od najmłodszych lat. Celem spotkania   uczniów z klasy 1a z panią ratownik było nie tylko szkolenie z pierwszej pomocy, ale też zmniejszenie ich strachu w razie spotkania z medykami np. podczas wypadku. Dużo łatwiej jest dzieciom poradzić sobie z trudną sytuacją, gdy wcześniej mają okazję ich poznać, zrozumieć kim są, czym się zajmują.
              Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach praktycznych. Na koniec wręczyliśmy podziękowanie dla pani ratownik za poświęcony czas, cierpliwość i za przystępne przekazanie zasad udzielania pierwszej pomocy. Wychowawcą klasy jest D. Maślak.

• ZABAWA W SKLEP - MATEMATYKA  W DZIAŁANIU

• 22.02.2024 20:00
            • Klasa 1a zorganizowała dzień pod hasłem ZABAWA W SKLEP - MATEMATYKA  W DZIAŁANIU. Zabawa w sklep jest uwielbiana przez dzieci, to znakomity sposób na doskonalenie i utrwalenie podstawowych działań arytmetycznych oraz wszelkich obliczeń pieniężnych. Pozwala im na wcielanie się w rolę dorosłych, a dzięki różnym akcesoriom zapewnia ponadto mnóstwo frajdy. Co więcej, zabawa w sklep to także okazja do poprawienia umiejętności miękkich: nauczy dziecko podejmowania odpowiednich decyzji, asertywności, a także pomoże w kontakcie z drugą osobą.
              Uczniowie samodzielnie przygotowywali i segregowali rekwizyty na artykuły spożywcze, kosmetyczne, zabawki oraz ustalali ceny produktów. Każdy kupujący sam obliczał wartość zakupów, płacił i otrzymywał resztę. W sposób praktyczny dzieci uczyły się posługiwać pieniędzmi. Wychowawcą klasy jest D. Maślak

• Wyboru Prezydium Samorządu Uczniowskiego SP 15

• 22.01.2024 13:21
            • W  wyniku przeprowadzonych wśród uczniów SP 15 wyborów do Prezydium Samorządu Uczniowskiego na stanowisko Przewodniczacej Samorządu uczniowskiego wybrano Julię Perlińską z klasy 5a (43 głosy), a jej Zastępcą został Patryk Operlein z klasy 4a (41 głosów). W wyborach wzięło udział 120 uczniów SP 15, jednak aż 6 oddało nieważne głosy.

Gratulujemy!

Komisja Wyborcza przy pracy.

• PASOWANIE NA PIERWSZOKLASISTĘ

• 17.10.2023 12:50
            • PASOWANIE NA PIERWSZOKLASISTĘ
              Dzień 13 października dla klasy 1a był bardzo wyjątkowy, gdyż złożyła ona uroczyste
              ślubowanie, a Pani Dyrektor pasowała uczniów symbolicznym ołówkiem na uczniów
              Szkoły Podstawowej nr 15 w Szczecinie. W uroczystości wzięli również udział rodzice pierwszaków, nauczyciele oraz młodsi i starsi koledzy. Przed taką publicznością pierwszaki
              zaprezentowały się najlepiej, jak potrafiły. Dzieci śpiewały piosenki, recytowały wiersze oraz tańczyły. Następnie razem z rodzicami świętowały w klasie.
              Zdjęcia z uroczystości